Seriál GT Sprint mení názov i obsah

Sobota, 08 február 2014

Preteky seriálu GT Sprint vstúpia tento rok do svojej piatej sezóny s novým názvom Euro GT Sprint. Okrem zmeny názvu bude mať seriál aj mnoho športových noviniek, z ktorých najpodstatnejšou je návrat k svojej predchádzajúcej podobe. Tá pozostáva z dvoch 40minútových pretekov, ktoré sa uskutočnia vždy počas víkendu.

1 GT Sprint
Nemec Thomas Schöffler na Audi R8 Le Mans (na druhej pozícii), víťaz ročníka 2013

Tímy budú mať možnosť dvoch 45-minútových tréningových jázd a dvoch 15-minútových individuálnych, ktoré sa budú rátať ako kvalifikačné. Preteky sa uskutočnia bez zastávok v boxoch. V prípade tímov s dvoma jazdcami budú sa jazdci povinne striedať počas oficiálnych tréningov i počas pretekov.

Seriál pod hlavičkou FIA bude pozostávať zo siedmich pretekov, z ktorých otváracie sa uskutočnia 6. apríla v Monze. Druhé kolo sa bude konať 4. mája na okruhu Hungaroring a tretie v Mugelle 18. mája. Ďalšie potom v Brne 22. júna. Nasledovať budú preteky v Portimao 20. júla. Predposledné kolo Euro GT Sprintu bude na okruhu Magny-Cours 7. septembra. Finále bude 12. októbra v Imole.

Všetky preteky novej GT Sprint série budú partnerom špičkových pretekárskych šampionátov ako WTCC, Ferrari Challenge, GT Tour – GT Championship Francúzska a majstrovstiev Talianska Gran Turismo.

2 Thomas-Schoeffler
Víťaz ročníka 2013 seriálu GT Sprint, mladý nemecký jazdec Thomas Schöffler

V seriáli sa od jeho vzniku v roku 2010 uskutočnilo spolu 56 pretekov. Prvý ročník vyhrala dvojica Median-Bonetti na Ferrari, Ciro-Ardagna Perez zvíťazili v roku 2011. Nové Ferrari 458 Italia GT2 v sedle s Andreou Palma zasa v roku 2012. Nemecký mladík Thomas Schöffler priviedol svoje Audi R8 LMS k titulu v sezóne 2013.

Euro GT Sprint sezóna bude opäť mať výhodu kompletného televízneho pokrytia spoločnosťou Wige Media.

Autor: P. Teplanský
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.