Seriál GT Sprint mení názov i obsah

Sobota, 08 február 2014

Preteky seriálu GT Sprint vstúpia tento rok do svojej piatej sezóny s novým názvom Euro GT Sprint. Okrem zmeny názvu bude mať seriál aj mnoho športových noviniek, z ktorých najpodstatnejšou je návrat k svojej predchádzajúcej podobe. Tá pozostáva z dvoch 40minútových pretekov, ktoré sa uskutočnia vždy počas víkendu.

1 GT Sprint
Nemec Thomas Schöffler na Audi R8 Le Mans (na druhej pozícii), víťaz ročníka 2013

Tímy budú mať možnosť dvoch 45-minútových tréningových jázd a dvoch 15-minútových individuálnych, ktoré sa budú rátať ako kvalifikačné. Preteky sa uskutočnia bez zastávok v boxoch. V prípade tímov s dvoma jazdcami budú sa jazdci povinne striedať počas oficiálnych tréningov i počas pretekov.

Seriál pod hlavičkou FIA bude pozostávať zo siedmich pretekov, z ktorých otváracie sa uskutočnia 6. apríla v Monze. Druhé kolo sa bude konať 4. mája na okruhu Hungaroring a tretie v Mugelle 18. mája. Ďalšie potom v Brne 22. júna. Nasledovať budú preteky v Portimao 20. júla. Predposledné kolo Euro GT Sprintu bude na okruhu Magny-Cours 7. septembra. Finále bude 12. októbra v Imole.

Všetky preteky novej GT Sprint série budú partnerom špičkových pretekárskych šampionátov ako WTCC, Ferrari Challenge, GT Tour – GT Championship Francúzska a majstrovstiev Talianska Gran Turismo.

2 Thomas-Schoeffler
Víťaz ročníka 2013 seriálu GT Sprint, mladý nemecký jazdec Thomas Schöffler

V seriáli sa od jeho vzniku v roku 2010 uskutočnilo spolu 56 pretekov. Prvý ročník vyhrala dvojica Median-Bonetti na Ferrari, Ciro-Ardagna Perez zvíťazili v roku 2011. Nové Ferrari 458 Italia GT2 v sedle s Andreou Palma zasa v roku 2012. Nemecký mladík Thomas Schöffler priviedol svoje Audi R8 LMS k titulu v sezóne 2013.

Euro GT Sprint sezóna bude opäť mať výhodu kompletného televízneho pokrytia spoločnosťou Wige Media.

Autor: P. Teplanský
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.