Seriál TCR s Homolom pokračuje v Belgicku

Piatok, 11 september 2020

Európsky seriál TCR Europe 2020 pokračuje od piatka 11. septembra na belgickom okruhu Zolder. V štartovom poli nebude chýbať v boji o najvyššie priečky ani slovenský automobilový pretekár Matej Homola.

Homola

Po nie najlepším výsledkom vo Francúzsku bude Homola benefitovať z tzv. Compensation weight automatic formula (systém pridávanie záťaže do vozidla najúspešnejších jazdcov z predošlých pretekov), čiže jeho auto bude o pár kilogramov ľahšie ako autá jeho najväčších konkurentov.

"Na preteky sa veľmi teším, počas testovania sa mi tu veľmi darilo a jazdil som lepšie časy ako môj tímový kolega. Cítim sa veľmi dobre a budem bojovať o čo najlepšie umiestnenie na stupni víťazov.", povedal slovenský pretekár pred pretekárskym víkendom.

Prípravu na preteky komplikovali opatrenia v súvislosti s korona vírusom a tým, že pretekár musel deklarovať negatívny test a vypisovať celý rad rôznych formulárov. "Akceptujem tieto opatrenia, nakoľko vďaka ním, na rozdiel od iných športov, máme vôbec možnosť pretekať," vraví Homola.

Homola je aktuálne na 9. mieste v priebežnom hodnotení seriálu TCR Europe 2020, no nie je to priečka, kde chce byť: "Verím a viem, že mám na viac. Tento víkend som pripravený to dokázať," dodáva Homola.

Pretekársky víkend sa začína v piatok voľnými tréningami a v sobotu je na programe kvalifikácia a prvé preteky. Tie budete môcť sledovať naživo prostredníctvom Facebooku TCR Europe a na www.tcr-series.tv.

Voľný tréning sa začína v piatok o 14,30 hod a ďalší o 16,20 hod. Prvá kvalifikácia v sobotu o 11,10 hod a druhá o 11,35. Prvé preteky štartujú v sobotu o 15,30 hod, druhé v nedeľu o 15,20 hod.

(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.