Seriál TCR s Homolom pokračuje v Belgicku

Piatok, 11 september 2020

Európsky seriál TCR Europe 2020 pokračuje od piatka 11. septembra na belgickom okruhu Zolder. V štartovom poli nebude chýbať v boji o najvyššie priečky ani slovenský automobilový pretekár Matej Homola.

Homola

Po nie najlepším výsledkom vo Francúzsku bude Homola benefitovať z tzv. Compensation weight automatic formula (systém pridávanie záťaže do vozidla najúspešnejších jazdcov z predošlých pretekov), čiže jeho auto bude o pár kilogramov ľahšie ako autá jeho najväčších konkurentov.

"Na preteky sa veľmi teším, počas testovania sa mi tu veľmi darilo a jazdil som lepšie časy ako môj tímový kolega. Cítim sa veľmi dobre a budem bojovať o čo najlepšie umiestnenie na stupni víťazov.", povedal slovenský pretekár pred pretekárskym víkendom.

Prípravu na preteky komplikovali opatrenia v súvislosti s korona vírusom a tým, že pretekár musel deklarovať negatívny test a vypisovať celý rad rôznych formulárov. "Akceptujem tieto opatrenia, nakoľko vďaka ním, na rozdiel od iných športov, máme vôbec možnosť pretekať," vraví Homola.

Homola je aktuálne na 9. mieste v priebežnom hodnotení seriálu TCR Europe 2020, no nie je to priečka, kde chce byť: "Verím a viem, že mám na viac. Tento víkend som pripravený to dokázať," dodáva Homola.

Pretekársky víkend sa začína v piatok voľnými tréningami a v sobotu je na programe kvalifikácia a prvé preteky. Tie budete môcť sledovať naživo prostredníctvom Facebooku TCR Europe a na www.tcr-series.tv.

Voľný tréning sa začína v piatok o 14,30 hod a ďalší o 16,20 hod. Prvá kvalifikácia v sobotu o 11,10 hod a druhá o 11,35. Prvé preteky štartujú v sobotu o 15,30 hod, druhé v nedeľu o 15,20 hod.

(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.