Seriál WTCC: Vydarený úvod Citroënu

Utorok, 05 apríl 2016

Citroën už na začiatku novej sezóny seriálu WTCC potvrdzuje, že v tejto disciplíne patrí medzi najužšiu špičku. Napriek tomu, že pretekársky špeciál C-Elysée WTCC sa musel vyrovnať s pridanou hmotnosťou 80 kg. Napriek tomu jazdec José Maria Lopez v hlavných pretekoch zvíťazil a z okruhu Circuit Paul Ricard pri Marseille vo Francúzsku odchádzal ako líder hodnotenia majstrovstiev sveta.

1 Citroen WTCC
Úvodné preteky sezóny WTCC vyzneli pre tím Citroën na okruhu Paula Ricarda úspešne

Otváracie preteky seriálu WTCC, cestných pretekov majstrovstiev sveta cestovných automobilov, ktoré sa konali na okruhu Paula Ricarda vo Francúzsku, vyhral Rob Huff na Honda Civic WTCC. Druhý skončil Mehdi Bennani na Citroëne C-Elysée a tretí Norbert Michelisz na Honde Civic. Autá Citroen C-Elysée dosiahli v týchto pretekoch aj ďalšie dobré výsledky keď šieste miesto v cieli obsadil J. M. Lopez, Demoustier bol desiaty, T. Chilton jedenásty a Yvan Muller trinásty.

Hlavné preteky sa stali korisťou J. M. Lopeza a Citroenu C-Elyysée, druhý bol Tiago Monteiro a tretí Norbert Michelisz, obaja na Honde Civic. Aj štvrté miesto v cieli obsadil ďalší Citroën C-Elysée v sedle s Yvanom Mullerom. V prvej desiatke skončili ešte ďalšie dva citroëny, keď Bennani bol ôsmy a T. Choilton deviaty.

Argentínčan J. M. Lopez (Citroën) sa vďaka týmto výsledkom dostal na čelo priebežného hodnotenia majstrovstiev sveta. O štyri body za ním zaostáva Monteiro (Honda) a priebežne tretí je Rob Huff (Honda), ktorý má o päť bodov menej. Medzi konštruktérmi značka Citroën zaostáva za vedúcou Hondou o jeden bod. Tretie miesto patrí značke Lada.

2 Jose Maria Lopez
Radosť z úspechu v hlavných pretekoch prejavil Argentínčan Lopez svojským spôsobom

Najbližšie preteky seriálu WTCC sa konajú 15. - 17. apríla na Slovensku na okruhu Slovakia Ring.

Výsledky WTCC na okruhu Paula Ricarda

Otváracie preteky

1. Rob HuffHonda Civic WTCC
2. Mehdi BennaniCitroën C-Elysée WTCC
3. Norbert MicheliszHonda Civic WTCC
4. Tiago MonteiroHonda Civic WTCC
5. Hugo ValenteLada Vesta WTCC
6. José María LópezCitroën C-Elysée WTCC
10. Grégoire DemoustierCitroën C-Elysée WTCC

Hlavné preteky

1. Jose Maria LopezCitroën C-Elysée WTCC
2. Tiago MonteiroHonda Civic WTCC
3. Norbert MicheliszHonda Civic WTCC
4. Yvan MullerCitroën C-Elysée WTCC
5. Nick CatsburgLada Vesta WTCC
8. Mehdi BennaniCitroën C-Elysée WTCC
9. Tom ChiltonCitroën C-Elysée WTCC
13. Grégoire DemoustierCitroën C-Elysée WTCC

Priebežné poradie jazdcov

1. Jose Maria Lopez38 bodov
2. Tiago Monteiro34
3. Rob Huff33
4. Norbert Michelisz30
5. Mehdi Bennani22
7. Yvan Muller15
11. Tom Chilton4
12. Grégoire Demoustier1

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Honda84 bodov
2. Citroën83
3. Lada46
4. Polestar14

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.