Seriál WTCC: Vydarený úvod Citroënu

Utorok, 05 apríl 2016

Citroën už na začiatku novej sezóny seriálu WTCC potvrdzuje, že v tejto disciplíne patrí medzi najužšiu špičku. Napriek tomu, že pretekársky špeciál C-Elysée WTCC sa musel vyrovnať s pridanou hmotnosťou 80 kg. Napriek tomu jazdec José Maria Lopez v hlavných pretekoch zvíťazil a z okruhu Circuit Paul Ricard pri Marseille vo Francúzsku odchádzal ako líder hodnotenia majstrovstiev sveta.

1 Citroen WTCC
Úvodné preteky sezóny WTCC vyzneli pre tím Citroën na okruhu Paula Ricarda úspešne

Otváracie preteky seriálu WTCC, cestných pretekov majstrovstiev sveta cestovných automobilov, ktoré sa konali na okruhu Paula Ricarda vo Francúzsku, vyhral Rob Huff na Honda Civic WTCC. Druhý skončil Mehdi Bennani na Citroëne C-Elysée a tretí Norbert Michelisz na Honde Civic. Autá Citroen C-Elysée dosiahli v týchto pretekoch aj ďalšie dobré výsledky keď šieste miesto v cieli obsadil J. M. Lopez, Demoustier bol desiaty, T. Chilton jedenásty a Yvan Muller trinásty.

Hlavné preteky sa stali korisťou J. M. Lopeza a Citroenu C-Elyysée, druhý bol Tiago Monteiro a tretí Norbert Michelisz, obaja na Honde Civic. Aj štvrté miesto v cieli obsadil ďalší Citroën C-Elysée v sedle s Yvanom Mullerom. V prvej desiatke skončili ešte ďalšie dva citroëny, keď Bennani bol ôsmy a T. Choilton deviaty.

Argentínčan J. M. Lopez (Citroën) sa vďaka týmto výsledkom dostal na čelo priebežného hodnotenia majstrovstiev sveta. O štyri body za ním zaostáva Monteiro (Honda) a priebežne tretí je Rob Huff (Honda), ktorý má o päť bodov menej. Medzi konštruktérmi značka Citroën zaostáva za vedúcou Hondou o jeden bod. Tretie miesto patrí značke Lada.

2 Jose Maria Lopez
Radosť z úspechu v hlavných pretekoch prejavil Argentínčan Lopez svojským spôsobom

Najbližšie preteky seriálu WTCC sa konajú 15. - 17. apríla na Slovensku na okruhu Slovakia Ring.

12. Grégoire Demoustier1

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Honda84 bodov
2. Citroën83
3. Lada46
4. Polestar14

UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.