Šestnásťročný Jantulík do Brna s voľnou kartou

Streda, 10 august 2011

Iba šestnásťročný slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík sa počas najbližšieho víkendu predstaví s voľnou kartou na Masarykovom okruhu v Brne na Veľkej cene Českej republiky cestných motocyklov v triede 125 cm³.

Jakub Jantulik
Šestnásťročný slovenský pretekár Jakub Jantulík sa predstaví na Masarykovom okruhu v Brne v seriáli majstrovstiev sveta cestných motocyklov

Už tento víkend si na Masarykovom okruhu v Brne zmerajú sily najlepší motocykloví pretekári našej planéty. Medzi nimi sa bude v triede 125 cm³ snažiť presadiť aj 16ročný Slovák Jakub Jantulík, jazdec AMK Brno Circuit Junior Teamu.

Jakub získal pre štart na českej Grand Prix voľnú kartu, ktorá ho oprávňuje k účasti na tomto vrcholnom podujatí. Na majstrovstvách sveta sa predstavil už ako 14ročný v roku 2009 v talianskom Misane, kde skončil na 26. mieste a v portugalskom Estorile bol v cieli dvadsiaty prvý. Na takmer domácej Veľkej cene sa však predstaví po prvý raz. Bude zároveň po deviatich rokoch ďalším Slovákom, ktorý bude jazdiť na MS v Brne, keď pred ním to bol naposledy v roku 2002 Vladimír Častka v triede 250 cm³.

"Do Brna sa veľmi teším, je to v podstate moja domáca Veľká cena, aj keď si uvedomujem, že to bude veľmi náročné. Tohtoročná sezóna sa vôbec nevyvíja podľa mojich predstáv, ale v niekoľkých posledných pretekoch som sa predsa len posunul o niečo vpred a v Brne urobím všetko pre čo najlepší výsledok. Verím, že poteším všetkých mojich fanúšikov," – povedal talentovaný Jakub Jantulík.

Jakub Jantulik
Premiéru v Brne si mladý slovenský talent Jakub Jantulík odjazdí počas najbližšieho víkendu

Už v stredu o 13. hodine Jakub spolu s niekoľkými ďalšími pretekármi navštívi Detskú nemocnicu v Brne, kde ich čaká stretnutie s chorými deťmi. Vo štvrtok o 17,15 absolvuje Jakub autogramiádu v brnianskom nákupnom centre Olympia, ktorej sa zúčastnia aj niekoľkí ďalší pretekári zo svetového šampionátu. V piatok čakajú Jakuba o 9:15 a 13:15 hod voľné tréningy, v sobotu ráno potom tretí voľný tréning a popoludní o 13,00 40minútová kvalifikácia na nedeľné preteky, ktoré odštartujú o 11,00 hodine.

Autor: jGold-Kar
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.