Šestnásťročný Jantulík do Brna s voľnou kartou

Streda, 10 august 2011

Iba šestnásťročný slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík sa počas najbližšieho víkendu predstaví s voľnou kartou na Masarykovom okruhu v Brne na Veľkej cene Českej republiky cestných motocyklov v triede 125 cm³.

Jakub Jantulik
Šestnásťročný slovenský pretekár Jakub Jantulík sa predstaví na Masarykovom okruhu v Brne v seriáli majstrovstiev sveta cestných motocyklov

Už tento víkend si na Masarykovom okruhu v Brne zmerajú sily najlepší motocykloví pretekári našej planéty. Medzi nimi sa bude v triede 125 cm³ snažiť presadiť aj 16ročný Slovák Jakub Jantulík, jazdec AMK Brno Circuit Junior Teamu.

Jakub získal pre štart na českej Grand Prix voľnú kartu, ktorá ho oprávňuje k účasti na tomto vrcholnom podujatí. Na majstrovstvách sveta sa predstavil už ako 14ročný v roku 2009 v talianskom Misane, kde skončil na 26. mieste a v portugalskom Estorile bol v cieli dvadsiaty prvý. Na takmer domácej Veľkej cene sa však predstaví po prvý raz. Bude zároveň po deviatich rokoch ďalším Slovákom, ktorý bude jazdiť na MS v Brne, keď pred ním to bol naposledy v roku 2002 Vladimír Častka v triede 250 cm³.

"Do Brna sa veľmi teším, je to v podstate moja domáca Veľká cena, aj keď si uvedomujem, že to bude veľmi náročné. Tohtoročná sezóna sa vôbec nevyvíja podľa mojich predstáv, ale v niekoľkých posledných pretekoch som sa predsa len posunul o niečo vpred a v Brne urobím všetko pre čo najlepší výsledok. Verím, že poteším všetkých mojich fanúšikov," – povedal talentovaný Jakub Jantulík.

Jakub Jantulik
Premiéru v Brne si mladý slovenský talent Jakub Jantulík odjazdí počas najbližšieho víkendu

Už v stredu o 13. hodine Jakub spolu s niekoľkými ďalšími pretekármi navštívi Detskú nemocnicu v Brne, kde ich čaká stretnutie s chorými deťmi. Vo štvrtok o 17,15 absolvuje Jakub autogramiádu v brnianskom nákupnom centre Olympia, ktorej sa zúčastnia aj niekoľkí ďalší pretekári zo svetového šampionátu. V piatok čakajú Jakuba o 9:15 a 13:15 hod voľné tréningy, v sobotu ráno potom tretí voľný tréning a popoludní o 13,00 40minútová kvalifikácia na nedeľné preteky, ktoré odštartujú o 11,00 hodine.

Autor: jGold-Kar
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."