Šikyňa i Novocký vicemajstrami ČR

Pondelok, 22 október 2012

Slovenský žiacky a juniorský motokros patrí na Slovensku medzi disciplíny, v ktorej máme zdatných pretekárov nastupujúcej generácie. Úspechy žnú doma na slovenských majstrovstvách, svoju výkonnosť dokazujú však aj v zahraničí. Medzi 14ročnými máme skupinu jazdcov ako Richard Šikyna, Tomáš Kohút a Jaroslav Antalič, ktorá úspešne reprezentuje Slovensko v českom majstrovskom motokrosovom seriáli. V kategórii 16ročných je to najmä Michal Novocký.

Michal Novocky
Michal Novocký získal titul medzinárodného vicemajstra ČR v motokrose 16ročných

Po titule medzinárodného majstra Slovenska a rovnakom prvenstve v majstrovstvách ČR sa nádej slovenského motokrosu, 14-ročný slovenský jazdec Richard Šikyna stal vicemajstrom Českej republiky v triede MX 80, ktorý organizuje Český svaz motocyklového sportu, keď útok na majstrovský titul mu nevyšiel. V posledných pretekoch seriálu v českej Třemošnici obsadil v oboch jazdách druhé miesta. V budúcom roku bude mladý Šikyna jazdiť o kategóriu vyššie, v juniorskej triede 125 cm3.

V motokrosovom seriáli v Českej republike jazdil aj ďalší nádejný slovenský jazdec, minuloročný aj súčasný medzinárodný majster Slovenska v motokrose v juniorskej triede MX2 2T, 16-ročný Michal Novocký. V záverečnom podujatí majstrovstiev ČR, tiež na trati v Třemošnici, mal cieľ úspešne zaútočiť v záverečnom hodnotení seriálu na celkové druhé miesto. V prvej jazde aj napriek pádu obsadil tretiu priečku a druhú jazdu suverénne vyhral. Splnil tak svoj cieľ a patrí mu titul vicemajstra Českej republiky.

V Třemošnici jazdili aj ďalší dvaja mladí Slováci z tímu MX Slovakia. Tomáš Kohút obsadil v prvej jazde ôsme miesto a v druhej mu nevyšiel štart, navyše aj spadol a skončil dvanásty. Ďalší Slovák, Jaroslav Antalič bol v prvej jazde dvanásty a druhú jazdu nedokončil pre poruchu na motore svojho motocykla.

Michal Novocky Michal Novocky Michal Novocky Richard Šikyna Tomáš Kohut Jaroslan Antalic
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.