Šikyňa v portugalskej Aguede

Streda, 18 apríl 2018

Piate podujatie 20dielneho seriálu majstrovstiev sveta v motokrose bolo na programe v Portugalsku na trati v Agueda.

1 Šikyna v Aguede
Slovák Richard Šikyňa na rozmočenej a bahnitej trati v portugalskej Aguede

Zúčastnil sa ho aj mladý slovenský reprezentant Richard Šikyňa z klubu MX Slovakia, ktorý jazdí s podporou českého tímu JD KTM Gunnex Racing. Dážď pred pretekmi rozmočil trať pretekov a poriadne preveril jazdecké a fyzické schopnosti jazdcov a zabrať dostali aj tímoví mechanici.

Trať bola po daždi poriadne premočená a povrch veľmi náročný. V sobotu v kvalifikačných pretekoch náš jazdec na začiatku jazdy nasadil vysoké tempo, ale mal menší pád. Potom mu v polovici jazdy, ako sám povedal, úplne stvrdli ruky a v cieli kvalifikácie skončil na 28. priečke.

V nedeľu slovenský jazdec na svojej KTM 250 SX-F jazdil v prvej jazde na 22.-23. mieste, celkom isto a cítil sa pomerne komfortne. Potom sa mu však vo vysokej rýchlosti pár kôl pred koncom "zatvorili" riadidlá a vo vyjazdených koľajach mal pomerne tvrdý pád. V cieli bol spomedzi 35 štartujúcich jazdcov na 26. priečke.

V druhej jazde mal dobrý štart, no dosť ho obmedzovali veľké bolesti nohy po páde v prvej jazde a tak vlastne celú jazdu bojoval skôr sám so sebou. V cieli skončil rovnako a v prvej jazde na 26. mieste.

"Nazbieral som na veľmi náročnej trati ďalšie cenné skúsenosti, ktoré dúfam v krátkej budúcnosti na nejakých ďalších pretekoch využijem a dosiahnem lepšie umiestnenia," povedal po pretekoch Richard Šikyňa.

"Aj keď výkonnostný rast je u Riša zjavný s každými pribúdajúcimi pretekmi, ani v Portugalsku sa nevyhol niekoľkým chybám a zaváhaniam, ktoré ho v silnej konkurencii a na obzvlášť náročnej trati pripravili o pár miest. Je ale bojovník a nepochybujem, že nám všetkým svojimi výkonmi bude robiť radosť," ohodnotil výkon mladého Slováka jeho manažér Peter Kolek.

Najbližší víkend je síce v seriáli majstrovstiev sveta týždňová pauza, ale potom seriál pokračuje prvými pretekmi 28. a 29. apríla v Nemecku v rámci seriálu ADAC-u, a to na piesku v Drehne, na ktoré sa náš jazdec veľmi teší.

1 Šikyna v Aguede 2 Šikyna v Aguede 3 Šikyna v Aguede
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.