Silk Way Rally: úspech Ulrichovcov

Sobota, 23 júl 2011

Tretieho ročníka prestížnej Silk Way Rally, súťaže Dakarskej série, sa tento rok premiérovo zúčastnila aj slovenská posádka Juraj a Daniela Ulrichovci. Prvý štart na veľkej svetovej súťaži bol napriek mnohým problémom a náročnej trati úspešný –Ulrichovci boli v cieli rallye na 31. mieste.

Ulrichovci
Slovenská posádka Juraj a Daniela Ulrichovci na náročnej trase rallye z Moskvy do Soči

Náročnosť prvej etapy, ktorou účastníci opustili Moskvu, bola umocnená nepriazňou počasia predchádzajúcich dní. Problémy pre jedinú slovenskú posádku ale prišli až v nasledujúcej etape do Volgogradu. Technické problémy s prevodovkou, náročná trasa a v neposlednom rade aj problémy s palivom zapríčinil, že Ulrichovci nestihli dokončiť najdlhšiu, 850-kilometrovú etapu v predpísanom časovom limite.

V zostávajúcich štyroch etapách – pôvodne posledná siedma etapa bola zrušená kvôli vysokej hladine vody – poskočili Ulrichovci v celkovom poradí o dvadsať štyri miest. Ich najlepším výsledkom bolo 24. miesto v piatej etape, ktorej 621 kilometrov dlhý meraný úsek bol najdlhším tohtoročnej edície Silk Way Rally. Po zdolaní takmer 4000 kilometrov dlhej rallye im v cieli v olympijskom meste Soči patrilo 31. miesto, v triede produkčných vozidiel obsadili štvrtú priečku.

Ulrichovci
Úsmevy a radosť posádky a časti tímu v cieli náročnej rallye a nástrahách na trati

Raid Adventure Team pôsobí na súťažnej scéne od roku 2000. Na konte má okrem iných aj tri víťazstvá na súťaži Budapešť – Bamako a dva tituly majstra Slovenska v crosscountry rallye. V roku 2010 získal tím štyri medzinárodné tituly, vrátane prvenstva v Zóne strednej Európy v triede T2.

Autor: red-gold
Foto: Marian Chytka
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.