Silk Way Rally: úspech Ulrichovcov

Sobota, 23 júl 2011

Tretieho ročníka prestížnej Silk Way Rally, súťaže Dakarskej série, sa tento rok premiérovo zúčastnila aj slovenská posádka Juraj a Daniela Ulrichovci. Prvý štart na veľkej svetovej súťaži bol napriek mnohým problémom a náročnej trati úspešný –Ulrichovci boli v cieli rallye na 31. mieste.

Ulrichovci
Slovenská posádka Juraj a Daniela Ulrichovci na náročnej trase rallye z Moskvy do Soči

Náročnosť prvej etapy, ktorou účastníci opustili Moskvu, bola umocnená nepriazňou počasia predchádzajúcich dní. Problémy pre jedinú slovenskú posádku ale prišli až v nasledujúcej etape do Volgogradu. Technické problémy s prevodovkou, náročná trasa a v neposlednom rade aj problémy s palivom zapríčinil, že Ulrichovci nestihli dokončiť najdlhšiu, 850-kilometrovú etapu v predpísanom časovom limite.

V zostávajúcich štyroch etapách – pôvodne posledná siedma etapa bola zrušená kvôli vysokej hladine vody – poskočili Ulrichovci v celkovom poradí o dvadsať štyri miest. Ich najlepším výsledkom bolo 24. miesto v piatej etape, ktorej 621 kilometrov dlhý meraný úsek bol najdlhším tohtoročnej edície Silk Way Rally. Po zdolaní takmer 4000 kilometrov dlhej rallye im v cieli v olympijskom meste Soči patrilo 31. miesto, v triede produkčných vozidiel obsadili štvrtú priečku.

Ulrichovci
Úsmevy a radosť posádky a časti tímu v cieli náročnej rallye a nástrahách na trati

Raid Adventure Team pôsobí na súťažnej scéne od roku 2000. Na konte má okrem iných aj tri víťazstvá na súťaži Budapešť – Bamako a dva tituly majstra Slovenska v crosscountry rallye. V roku 2010 získal tím štyri medzinárodné tituly, vrátane prvenstva v Zóne strednej Európy v triede T2.

Autor: red-gold
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."