Silk Way Rally: úspech Ulrichovcov

Sobota, 23 júl 2011

Tretieho ročníka prestížnej Silk Way Rally, súťaže Dakarskej série, sa tento rok premiérovo zúčastnila aj slovenská posádka Juraj a Daniela Ulrichovci. Prvý štart na veľkej svetovej súťaži bol napriek mnohým problémom a náročnej trati úspešný –Ulrichovci boli v cieli rallye na 31. mieste.

Ulrichovci
Slovenská posádka Juraj a Daniela Ulrichovci na náročnej trase rallye z Moskvy do Soči

Náročnosť prvej etapy, ktorou účastníci opustili Moskvu, bola umocnená nepriazňou počasia predchádzajúcich dní. Problémy pre jedinú slovenskú posádku ale prišli až v nasledujúcej etape do Volgogradu. Technické problémy s prevodovkou, náročná trasa a v neposlednom rade aj problémy s palivom zapríčinil, že Ulrichovci nestihli dokončiť najdlhšiu, 850-kilometrovú etapu v predpísanom časovom limite.

V zostávajúcich štyroch etapách – pôvodne posledná siedma etapa bola zrušená kvôli vysokej hladine vody – poskočili Ulrichovci v celkovom poradí o dvadsať štyri miest. Ich najlepším výsledkom bolo 24. miesto v piatej etape, ktorej 621 kilometrov dlhý meraný úsek bol najdlhším tohtoročnej edície Silk Way Rally. Po zdolaní takmer 4000 kilometrov dlhej rallye im v cieli v olympijskom meste Soči patrilo 31. miesto, v triede produkčných vozidiel obsadili štvrtú priečku.

Ulrichovci
Úsmevy a radosť posádky a časti tímu v cieli náročnej rallye a nástrahách na trati

Raid Adventure Team pôsobí na súťažnej scéne od roku 2000. Na konte má okrem iných aj tri víťazstvá na súťaži Budapešť – Bamako a dva tituly majstra Slovenska v crosscountry rallye. V roku 2010 získal tím štyri medzinárodné tituly, vrátane prvenstva v Zóne strednej Európy v triede T2.

Autor: red-gold
Foto: Marian Chytka
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.