Škoda má titul z IRC

Pondelok, 15 november 2010

Značka Škoda sa stala víťazom šampionátu Intercontinental Rally Challenge (IRC). Továrenský jazdec tímu Škoda Juho Hänninen so spolujazdcom Mikkom Markkulom sa stali víťazmi šampionátu IRC v hodnotení jazdcov pre rok 2010. Škoda tak ukončila trojročnú nadvládu Peugeotu v tomto šampionáte. Úspech celého tímu potvrdila druhým miestom druhá továrenská posádka Jan Kopecký – Petr Starý. Ako tretí v šampionáte IRC skončil minuloročný víťaz seriálu Kris Meek na Peugeote. Pohár pre víťazov značiek bol prevziať šéf továrenského tímu Škoda Motorsport Michal Hrabánek.

Škoda Fabia S2000
Škoda Fabia S2000 vyzrela a titul z druhého najväčšieho seriálu rallye putuje do Čiech

Továrenský tím sa v tomto roku zúčastnil 11 z celkovo 12 súťaží kalendára IRC a na siedmich z nich zvíťazil. Okrem týchto prvenstiev obsadili posádky Škoda aj ďalších 17 pódiových umiestnení. Hänninen s Markkulom zvíťazili v Argentíne, na Sardínii a v Škótsku. Loix s Miclottom v Belgicku, na Madeire a v Českej republike a Kopecký so Starým na Kanárskych ostrovoch.

Ku skvelým výsledkom prispeli aj aktivity a výsledky privátnych tímov podporovaných importérmi značky Škoda, obzvlášť britského tímu Škoda UK Motorsport. Úspech vozidiel Fabia Super 2000 v sezóne 2010 korunovali v národných šampionátoch triumfy jazdcov v Nemecku (Matthias Kahle), Rakúsku (Raimund Baumschlager), Českej republike (Pavel Valoušek), Španielsku (Alberto Hevia), Libanone (Roger Feghali) a na Slovensku (Jozef Béreš).

Ako to videli šéf tímu a jazdci? Tu sú ich vyjadrenia.

Michal Hrabánek, šéf tímu Škoda Motorsport: "Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí za týmto historickým úspechom značky Škoda stoja. Obrovská vďaka patrí vedeniu automobilky Škoda, členom tímu Škoda Motorsport, kolegom z technického vývoja a externým spolupracovníkom. Každý z nich prispel svojím dielom k zisku pohára šampionátu IRC."

Juho Hänninen: "Úroveň IRC bola tento rok vysoká, svoj prvý veľký medzinárodný titul si veľmi vážim. Celý tím odviedol perfektnú prácu, nemali sme počas celej sezóny ani jeden technický problém, a to bol podstatný základ nášho úspechu."

Jan Kopecký: "Chcel by som sa poďakovať celej Škode za možnosť byť súčasťou projektu. Úsilie všetkých členov tímu bolo zúročené fantastickým výsledkom pre značku. Druhé miesto našej posádky na IRC je pekné, samozrejme sme pomýšľali na titul, ale svojimi chybami sme sa o víťazstvo pripravili."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.