Škoda na Jänner Rally

Štvrtok, 05 január 2012

Tím Škoda Motorsport vstupuje do sezóny 2012 už prvý januárový víkend na Jänner Rally s obomi továrenskými posádkami. Chce po najúspešnejšej sezóne svojej histórie bojovať tento rok opäť o popredné priečky. Zameria sa na tri seriály – prioritou bude obhajoba titulu v IRC (Intercontinental Rally Challenge), na vybraných súťažiach majstrovstiev Európy a na majstrovstvách Českej republiky.

Škoda Fabia S2000

Úvodná súťaž novej sezóny sa koná v okolí rakúskeho mesta Freistadt a prvýkrát v histórii je súčasťou európskeho šampionátu. Okrem tradičného zaradenia do rakúskych majstrovstiev sa Jänner Rally vracia po trojročnej pauze aj do českého šampionátu. Pre Škodu a českých jazdcov tak má táto súťaž aj napriek neúčasti úradujúcich šampiónov Česka Romana Krestu a Európy Lucyho Rossettiho zvláštny nádych.

Úradujúci majster sveta SWRC Juho Hänninen je plný odhodlania:"Teší nás, že to čoskoro opäť začne. Bude to pre nás na Jänner Rally úplne nová skúsenosť. Verím, že na Jänneri bude sneh, bolo by to pre všetkých zaujímavejšie."

Jan Kopecký, vicemajster IRC, ide na štart novej sezóny s novým spolujazdcom:"Prvá súťaž sezóny je vždy niečím špeciálna. Spoločne s Pavlom sa veľmi tešíme, čaká nás prvý celý spoločný rok. Na Jänneri som už trikrát štartoval. Veľa bude záležať na podmienkach na trati."

Jänner Rally sa uskutoční v dňoch 5.- 8. januára a je charakteristická premenlivými podmienkami na trati, ktorá býva často i zasnežená. Na posádky čaká 18 rýchlostných skúšok s 240 ostrými kilometrami a viac ako 600 kilometrami prejazdov. Na štarte nebude chýbať domáci deväťnásobný majster Rakúska Raimund Baumschlager na privátnej Fabii Super 2000.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."