Škoda na Monte Carlo

Pondelok, 10 január 2011

Na štarte legendárnej Rally Monte Carlo sa predstaví spolu 10 súťažných automobilov Škoda Fabia Super 2000. Slávna rallye otvára novú sezónu IRC (Intercontinental Rally Challange), v ktorej bude Škoda obhajovať titul šampiónov medzi značkami aj medzi jazdcami.

Škoda Fabia Super 2000 spredu
Škoda Fabia S2000 príde do Monte Carla s inovovaným dizajnom súťažného špeciálu

Továrenský tím Škoda Motorsport sa na štarte objaví s obidvoma úspešnými posádkami, vlaňajšími víťazmi IRC Juho Hänninenom so spolujazdcom Mikko Markkulom a druhými v poradí šampionátu Janom Kopeckým s Petrom Starým.

Na Rallye Monte Carlo sa s Fabiou Super 2000 predstavia aj ďalšie posádky. Napríklad aj nová posila tímu Škoda UK Motorsport Andreas Mikkelsen, víťaz IRC z roku 2008 Nicolas Vouilloz, víťaz vlaňajších troch súťaží IRC Freddy Loix, ale aj Mark Wallenwein z tímu Škoda Auto Nemecko. Ďalšie Fabie Super 2000 budú o výsledok v jednej z najnáročnejších rallye sveta bojovať vďaka nasadeniu privátnych tímov.

Tím Škoda Motorsport príde do Monte Carla s inovovaným dizajnom súťažného špeciálu, ktorého charakteristickým rysom je zvýraznený zelený farebný tón, typický pre značku Škoda. Na predných dverách bude významným doplnkom logo "110 rokov motošportu", výročie, ktoré si Škoda Motorsport v tomto roku pripomína.

Škoda Fabia Super 2000 zozadu
Okrem zmeneného dizajnu je novým rysom Fabie S2000 aj zeleno-bielo farebný vzhľad

Rally Monte Carlo štartuje 19. januára v okolí francúzskeho mesta Valence a končí nočnými rýchlostnými skúškami v horách pri Monte Carlo 22. januára v skorých ranných hodinách. Na posádky čaká celkom 13 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 337 kilometrov a viac ako tisíc kilometrami prejazdov. Navyše na toto ročné obdobie aj nevyspytateľné počasie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.