Škoda na Monte Carlo

Pondelok, 10 január 2011

Na štarte legendárnej Rally Monte Carlo sa predstaví spolu 10 súťažných automobilov Škoda Fabia Super 2000. Slávna rallye otvára novú sezónu IRC (Intercontinental Rally Challange), v ktorej bude Škoda obhajovať titul šampiónov medzi značkami aj medzi jazdcami.

Škoda Fabia Super 2000 spredu
Škoda Fabia S2000 príde do Monte Carla s inovovaným dizajnom súťažného špeciálu

Továrenský tím Škoda Motorsport sa na štarte objaví s obidvoma úspešnými posádkami, vlaňajšími víťazmi IRC Juho Hänninenom so spolujazdcom Mikko Markkulom a druhými v poradí šampionátu Janom Kopeckým s Petrom Starým.

Na Rallye Monte Carlo sa s Fabiou Super 2000 predstavia aj ďalšie posádky. Napríklad aj nová posila tímu Škoda UK Motorsport Andreas Mikkelsen, víťaz IRC z roku 2008 Nicolas Vouilloz, víťaz vlaňajších troch súťaží IRC Freddy Loix, ale aj Mark Wallenwein z tímu Škoda Auto Nemecko. Ďalšie Fabie Super 2000 budú o výsledok v jednej z najnáročnejších rallye sveta bojovať vďaka nasadeniu privátnych tímov.

Tím Škoda Motorsport príde do Monte Carla s inovovaným dizajnom súťažného špeciálu, ktorého charakteristickým rysom je zvýraznený zelený farebný tón, typický pre značku Škoda. Na predných dverách bude významným doplnkom logo "110 rokov motošportu", výročie, ktoré si Škoda Motorsport v tomto roku pripomína.

Škoda Fabia Super 2000 zozadu
Okrem zmeneného dizajnu je novým rysom Fabie S2000 aj zeleno-bielo farebný vzhľad

Rally Monte Carlo štartuje 19. januára v okolí francúzskeho mesta Valence a končí nočnými rýchlostnými skúškami v horách pri Monte Carlo 22. januára v skorých ranných hodinách. Na posádky čaká celkom 13 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 337 kilometrov a viac ako tisíc kilometrami prejazdov. Navyše na toto ročné obdobie aj nevyspytateľné počasie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda-Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.