Slovakia Ring: 24hodinovku vyhrali Slováci

Sobota, 18 jún 2016

Slovenský tím ARC Bratislava zvíťazil na medzinárodných vytrvalostných pretekoch cestovných automobilov Hankook 24h Slovakia Ring, ktoré sa po prvýkrát konali na autodrome pri Orechovej Potôni.

1 24hodinovka
Premiéru na Slovakia Ringu mali 24hodinové preteky cestovných automobilov

Tím ARC Bratislava doviedol po 24 hodinách svoj Seat Leon na prvom mieste pred tímom Red Camel-Jordans.nl, ktorý štartoval na rovnakom aute. Za jeho volantom sa striedali Miroslav a Matej Konôpkovci, Andrej Studenič, Miroslav Horňák a Zdeno Mikuláško. Práve Mikuláško dokázal len 22 minút pred koncom pretekov predbehnúť Klausa Kresnika z holandského tímu a doviedol slovenský seat víťazne do cieľa s náskokom 20,95 sekundy. O kolo späť prešla cieľom na treťom mieste posádka NKPP Racing, tiež na automobile Seat.

Pretekom na Slovakia Ringu prialo aj počasie. Povrch trate bol suchý aj napriek dažďu, ktorý pokropil areál pretekov iba pár hodín pred štartom. Víťazný tím absolvoval za 24 hodín 582 kôl, čo predstavuje 3446,6 km. To je zhruba vzdialenosť, ktorú by ste prešli napríklad z Humenného do portugalského Lisabonu.

1 24hodinovka 2 24hodinovka 3 24hodinovka
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.