Slovakia Ring: Bude priať Slovákom?

Pondelok, 04 marec 2013

Špičkoví slovenskí okruhoví pretekári sa aj v tomto roku znovu predvedú divákom na Slovensku. Na Slovakia Ringu sa slovenským divákom predstavia v niekoľkých podujatiach aj Slováci Štefan Rosina a Matej Homola. S akými ambíciami vstupujú do sezóny?

WTCC
Preteky seriálu majstrovstiev sveta WTCC uvidíme aj v tomto na Slovakia Ringu

Štefan Rosina z tímu Reiter Engineering sa ako jazdec továrenského tímu Lamborghini predstaví s novým modelom auta v rôznych svetových regionálnych šampionátoch. Plánuje štartovať na okruhoch v Nemecku, Anglicku, Francúzsku a pravdepodobne aj v USA a Malajzii.

Do svojho kalendára si vybral aj podujatia z kalendára Slovakia Ringu v Orechovej Potôni. Ako povedal, mimoriadne sa teší na preteky seriálu ADAC GT Masters. Podľa neho je to veľmi atraktívny, esami nabitý seriál, vraj asi najťažší GT3 seriál na svete.

K svojmu účinkovaniu na Slovakia Ringu povedal: "Tento rok budem na Slovakia Ringu štartovať aj vo FIA GT Series. Snažím sa kalendár upraviť tak, aby sa mi podarilo štartovať aj na Veľkej cene Slovenskej republiky a mojím tajným snom je odštartovať so slovenským spolujazdcom aj na ADAC GT Masters, ktorý sa uskutoční na Slovakia Ringu v septembri."

Matej Homola štartuje za tím Homola Motorsport, od minulého roka jazdí na BMW 320si WTCC. Aj v tomto roku chce s týmto automobilom absolvovať čo najviac pretekárskych kilometrov a zožať čo najviac úspechov. Na Slovakia Ringu sa chce zúčastniť na všetkých podujatiach, na ktorých tu môže jeho BMW štartovať.

"Myslím si, že jednu z najlepších atmosfér prinesú na Slovakia Ring preteky WTCC v spojení s ETCC. Osobne sa budem veľmi koncentrovať na tieto preteky, ktoré sú síce v úvode sezóny, ale pre celý náš tím znamenajú vrchol. Snívam postaviť sa na najvyšší stupeň, aj keď si uvedomujem, že to bude ťažké", vyjadril svoje prianie ešte len 18ročný nádejný slovenský pretekár.

WTCC Preteky GT Homola Rosina Stefan Rosina Matej Homola
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.