Slovakia Ring: Bude priať Slovákom?

Pondelok, 04 marec 2013

Špičkoví slovenskí okruhoví pretekári sa aj v tomto roku znovu predvedú divákom na Slovensku. Na Slovakia Ringu sa slovenským divákom predstavia v niekoľkých podujatiach aj Slováci Štefan Rosina a Matej Homola. S akými ambíciami vstupujú do sezóny?

WTCC
Preteky seriálu majstrovstiev sveta WTCC uvidíme aj v tomto na Slovakia Ringu

Štefan Rosina z tímu Reiter Engineering sa ako jazdec továrenského tímu Lamborghini predstaví s novým modelom auta v rôznych svetových regionálnych šampionátoch. Plánuje štartovať na okruhoch v Nemecku, Anglicku, Francúzsku a pravdepodobne aj v USA a Malajzii.

Do svojho kalendára si vybral aj podujatia z kalendára Slovakia Ringu v Orechovej Potôni. Ako povedal, mimoriadne sa teší na preteky seriálu ADAC GT Masters. Podľa neho je to veľmi atraktívny, esami nabitý seriál, vraj asi najťažší GT3 seriál na svete.

K svojmu účinkovaniu na Slovakia Ringu povedal: "Tento rok budem na Slovakia Ringu štartovať aj vo FIA GT Series. Snažím sa kalendár upraviť tak, aby sa mi podarilo štartovať aj na Veľkej cene Slovenskej republiky a mojím tajným snom je odštartovať so slovenským spolujazdcom aj na ADAC GT Masters, ktorý sa uskutoční na Slovakia Ringu v septembri."

Matej Homola štartuje za tím Homola Motorsport, od minulého roka jazdí na BMW 320si WTCC. Aj v tomto roku chce s týmto automobilom absolvovať čo najviac pretekárskych kilometrov a zožať čo najviac úspechov. Na Slovakia Ringu sa chce zúčastniť na všetkých podujatiach, na ktorých tu môže jeho BMW štartovať.

"Myslím si, že jednu z najlepších atmosfér prinesú na Slovakia Ring preteky WTCC v spojení s ETCC. Osobne sa budem veľmi koncentrovať na tieto preteky, ktoré sú síce v úvode sezóny, ale pre celý náš tím znamenajú vrchol. Snívam postaviť sa na najvyšší stupeň, aj keď si uvedomujem, že to bude ťažké", vyjadril svoje prianie ešte len 18ročný nádejný slovenský pretekár.

WTCC Preteky GT Homola Rosina Stefan Rosina Matej Homola
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.