Slovakia Ring: Bude priať Slovákom?

Pondelok, 04 marec 2013

Špičkoví slovenskí okruhoví pretekári sa aj v tomto roku znovu predvedú divákom na Slovensku. Na Slovakia Ringu sa slovenským divákom predstavia v niekoľkých podujatiach aj Slováci Štefan Rosina a Matej Homola. S akými ambíciami vstupujú do sezóny?

WTCC
Preteky seriálu majstrovstiev sveta WTCC uvidíme aj v tomto na Slovakia Ringu

Štefan Rosina z tímu Reiter Engineering sa ako jazdec továrenského tímu Lamborghini predstaví s novým modelom auta v rôznych svetových regionálnych šampionátoch. Plánuje štartovať na okruhoch v Nemecku, Anglicku, Francúzsku a pravdepodobne aj v USA a Malajzii.

Do svojho kalendára si vybral aj podujatia z kalendára Slovakia Ringu v Orechovej Potôni. Ako povedal, mimoriadne sa teší na preteky seriálu ADAC GT Masters. Podľa neho je to veľmi atraktívny, esami nabitý seriál, vraj asi najťažší GT3 seriál na svete.

K svojmu účinkovaniu na Slovakia Ringu povedal: "Tento rok budem na Slovakia Ringu štartovať aj vo FIA GT Series. Snažím sa kalendár upraviť tak, aby sa mi podarilo štartovať aj na Veľkej cene Slovenskej republiky a mojím tajným snom je odštartovať so slovenským spolujazdcom aj na ADAC GT Masters, ktorý sa uskutoční na Slovakia Ringu v septembri."

Matej Homola štartuje za tím Homola Motorsport, od minulého roka jazdí na BMW 320si WTCC. Aj v tomto roku chce s týmto automobilom absolvovať čo najviac pretekárskych kilometrov a zožať čo najviac úspechov. Na Slovakia Ringu sa chce zúčastniť na všetkých podujatiach, na ktorých tu môže jeho BMW štartovať.

"Myslím si, že jednu z najlepších atmosfér prinesú na Slovakia Ring preteky WTCC v spojení s ETCC. Osobne sa budem veľmi koncentrovať na tieto preteky, ktoré sú síce v úvode sezóny, ale pre celý náš tím znamenajú vrchol. Snívam postaviť sa na najvyšší stupeň, aj keď si uvedomujem, že to bude ťažké", vyjadril svoje prianie ešte len 18ročný nádejný slovenský pretekár.

WTCC Preteky GT Homola Rosina Stefan Rosina Matej Homola
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.