Slovakia Ring: GT1 pre BMW

Utorok, 21 august 2012

Nedeľňajšie preteky renomovaného seriálu majstrovstiev sveta GT1 na Slovakia Ringu pred početnou, takmer 22 tisícovou diváckou kulisou vyhrala dvojica Yelmer Buurman a Michael Bartels na automobile BMW Z4 z tímu Vita 4one Racing Team. Buurman a Bartels vyhrali aj sobotňajšie preteky seriálu GT1 a potvrdili tak momentálnu dominanciu automobilov BMW v tomto seriáli.

BMW na Slov Ringu
Posádka Buurman a Bartels na BMW Z4 vyhrali preteky seriálu GT1 na Slovakia Ringu

Druhý v cieli boli Marc Basseng a Markus Winkelhock z tímu All-inkl.com Munnich Motorsport na vozidle Mercedes-Benz SLS AMG GT3. Tretí skončili Nikolaus Mayr-Melnhof s Mathiasom Laudom na druhom BMW Z4.

Záver nedeľňajších pretekov sa niesol v dramatickom duchu, keď na trať vyšlo bezpečnostné vozidlo po tom, čo McLaren tímu Hexis nechal po nezdarenom výjazde zo spomaľovacej šikany na trati kusy karosérie. Jazdci tak napokon mali len jedno posledné ostré kolo na predbiehanie. Markus Winkelhock odvážnym manévrom predbehol Mathiasa Laudu a do cieľa tak došiel na druhom mieste tesne pred Laudom.

Slovenský jazdec Štefan Rosina sa v pretekoch za volant Lamborghini nedostal, keďže jeho tímový kolega Albert von Thurn und Taxis dostal na ich Lamborghini Gallardo LP 560-4 pomalý defekt a vozidlo musel odstaviť ešte pred plánovanou výmenou jazdcov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.