Slovakia Ring: GT1 pre BMW

Utorok, 21 august 2012

Nedeľňajšie preteky renomovaného seriálu majstrovstiev sveta GT1 na Slovakia Ringu pred početnou, takmer 22 tisícovou diváckou kulisou vyhrala dvojica Yelmer Buurman a Michael Bartels na automobile BMW Z4 z tímu Vita 4one Racing Team. Buurman a Bartels vyhrali aj sobotňajšie preteky seriálu GT1 a potvrdili tak momentálnu dominanciu automobilov BMW v tomto seriáli.

BMW na Slov Ringu
Posádka Buurman a Bartels na BMW Z4 vyhrali preteky seriálu GT1 na Slovakia Ringu

Druhý v cieli boli Marc Basseng a Markus Winkelhock z tímu All-inkl.com Munnich Motorsport na vozidle Mercedes-Benz SLS AMG GT3. Tretí skončili Nikolaus Mayr-Melnhof s Mathiasom Laudom na druhom BMW Z4.

Záver nedeľňajších pretekov sa niesol v dramatickom duchu, keď na trať vyšlo bezpečnostné vozidlo po tom, čo McLaren tímu Hexis nechal po nezdarenom výjazde zo spomaľovacej šikany na trati kusy karosérie. Jazdci tak napokon mali len jedno posledné ostré kolo na predbiehanie. Markus Winkelhock odvážnym manévrom predbehol Mathiasa Laudu a do cieľa tak došiel na druhom mieste tesne pred Laudom.

Slovenský jazdec Štefan Rosina sa v pretekoch za volant Lamborghini nedostal, keďže jeho tímový kolega Albert von Thurn und Taxis dostal na ich Lamborghini Gallardo LP 560-4 pomalý defekt a vozidlo musel odstaviť ešte pred plánovanou výmenou jazdcov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.