Slovakia Ring: Veľká cena SR cestných motocyklov

Utorok, 21 jún 2011

Počas tohto víkendu sa na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni uskutočnili preteky cestných motocyklov o Veľkú cenu Slovenskej republiky, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 200 jazdcov z celej Európy.

Slovakia Ring
Veľká cena Slovenskej republiky na okruhu Slovakia ring obnovuje veľké motocyklové preteky na Slovensku. Bude pokračovaním tradície Ceny Slovenska v Piešťanoch?

V sobotu 18. júla si diváci mohli vychutnať pohárové preteky Czech Open a Slovak Cup v triede 600 a Czech Open a Slovak Cup v triede 1000. Nedeľa vyvrcholila pretekmi v kategóriách 125 SP, 125 GP, SST 600 a 1000, SSP a SBK, pričom niektoré boli súčasťou seriálu Aple Adria Cupu.

V kategórii 125 SP sa na prvom mieste umiestnil slovenský jazdec Michal Puškár, ktorý si počas celých pretekov udržiaval výrazný náskok pred ostatnými pretekármi. Druhú priečku obsadil Chorvát Renato Novosel a víťazné trio doplnil Stefano Schillaci z Talianska.

Slovakia Ring
Boj o každý meter na trati okruhu Slovakia Ring sprevádzal každú zo šiestich kategórií

V kategórii 125 GP bol v cieli prvý Tomáš Vavrous z Českej republiky, druhý skončil Talian Alessio Cappella a tretí Adrian Gyutai z Maďarska. Jediná slovenská motocyklová pretekárka Barbora Jakubičková obsadila pekné deviate miesto.

Kategória SST 1000 bola šťastná pre Rakúšana s magickým štartovým číslom 13 Andreasa Meklausa, ktorý zvíťazil pred Čechom Michalom Fillom a Martinom Choyom z Bulharska - obaja na motocykloch BMW.

Veľký favorit pretekov kategórie SST (Superstock ) 600, slovenská motocyklová nádej Lukáš Jasenský, si z pretekov odnáša víťazstvo. Druhý skončil Michal Prášek a tretí Karel Pešek, obaja z Českej republiky. Devätnásťročný Lukáš Jasenský potvrdil úlohu favorita a v piatom podujatí medzinárodného šampionátu Alpe Adria Cupu v mimoriadne dramatických pretekoch si vybojoval víťazstvo.

Lukášovi sa darilo počas celého víkendu a už v kvalifikácii si vyjazdil pole position. Po štarte bol spočiatku na treťom mieste, neskôr sa však prebojoval do čela a aj napriek problémom so zadnou pneumatikou sa nakoniec radoval z víťazstva na domácej pôde. Týmto výsledkom si upevnil vedúcu pozíciu nielen v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria Cupu, ale aj v seriáli majstrovstiev Slovenska.

Slovakia Ring
Stáť na stupni pre víťazov je pre každého jazdca odmenou za odvedený výkon

Lukáš Jasenský svoje účinkovanie na Slovakia Ringu hodnotil ako vydarené. "V prvej zákrute som bol druhý", - povedal po pretekoch, "no v ďalšej ma predbehol Halbich. Trochu som stratil kontakt, nevedel som sa spočiatku dostať do správneho tempa, ale po druhom kole to už bolo lepšie a k obom súperom som sa začal postupne približovať a v jednej zákrute som ich oboch predbehol. Šiel som tempo, ktoré oni nevedeli zachytiť, tak som sa im vzdialil."

Neskôr však Lukáš začal mať problémy so zadnou pneumatikou, ktorej pravá strana začala strácať priľnavosť, na výjazdoch z pravých zákrut sa mu šmýkalo a približoval sa k nemu Čech Michal Prášek. To však už bolo v poslednom kole, takže prvé miesto si dokázal udržať. "Z víťazstva na domácom okruhu som veľmi šťastný, je to skvelý pocit. Moja vďaka patrí celému tímu a všetkým ktorí nám pomáhajú. Spoločne sme dosiahli skvelý výsledok," – dodal šťastný víťaz.

Slovakia Ring Slovakia Ring Slovakia Ring Slovakia Ring Slovakia Ring Slovakia Ring Slovakia Ring Slovakia Ring Slovakia Ring
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.