Slovenský pohár: dážď motocyklistom nesedel

Utorok, 31 júl 2012

Výdatný dážď sprevádzal šieste podujatie cestných pretekov motocyklov o Slovenský pohár, ktoré sa konalo na okruhu Slovakia ring pri Orechovej Potôni. Mokrá trať spôsobila, že organizátori podujatia po prvýkrát siahli v seriáli po variante trate číslo jeden. Ten je o viac ako dva kilometre kratší a tak počet kôl rozšírili na desať.

Slovenský pohár moto
Triedu do 600 cm³ na Slovakia ringu vyhral maďarský jazdec György Pelyhe

Predpoludním v deň pretekov prestalo pršať, začalo sa vyjasnievať a trať schnúť. Taktizovanie s prezúvaním pneumatík určených na sucho však prerušovali občasné kvapky dažďa a na trati sa objavili aj jazdci, ktorí pôvodne štartovať na mokrej trati nechceli.

Najmokrejšiu trať mala trieda do 125 cm³. V nej si dobre počínala trojica Slovákov. Vladimír Petrovič skončil tretí, druhý bol Martin Janega a víťazom sa stal Jozef Oravský. Pre nízku účasť jazdcov sa v tejto triede body do priebežného hodnotenia nezapočítavali.

Kategóriu do 600 cm³ obsadili najmä jazdci z Maďarska, ktorí majú zrejme s jazdou za mokra viac skúseností, alebo sa mokrej trate menej obávajú. Tretíkrát v sezóne stál na najvyššom stupni víťazov György Pelyhe. S aktuálnym počtom bodov má víťazstvo v seriáli už isté, aj keby sa do konca sezóny nezúčastnil ani jedného podujatia. Zo Slovákov skončil štvrtý Martin Klimit, ktorý stratil na víťaza viac ako minútu.

V triede nad 600 cm³ sa odohrával súboj medzi najväčšími favoritmi kráľovskej triedy. Slovák Ladislav Miklánek však ani tentoraz nestačil na maďarského jazdca Szabolcsa Rékasiho a jazdec z Maďarska jasne zvíťazil. Dobre si viedol aj ďalší náš jazdec Pavol Grman, ktorý po vyhratej kvalifikácii štartoval z prvej pozície. V pretekoch však skončil až tretí.

Medzi veteránmi chýbal Jaroslav Kamenický, ktorého na stupni víťazov nahradil Gábor Kapetz. Pre nízku účasť sa jazdcom body do priebežného hodnotenia ani v tejto kategórii nezapočítavali.

Výsledky Slovenského pohára (6. kolo seriálu)

Trieda do 125 cm3

1. Jozef OravskýSVK20:41,158 min
2. Martin JanegaSVK21:00,171
3. Vladimír PetrovičSVK21:00,610

Trieda do 600 cm3

1. György PelyheHUN16:43, 82 min
2. Tamás BencsikHUN16:59,199
3. Imre OldalHUN17:17,801

Trieda nad 600 cm3

1. Szabolcs RékasiHUN16:39,616 min
2. Ladislav MiklánekSVK16:47,506
3. Pavol GrmanSVK16:53,571

Trieda nad 600 cm3 Veterán

1. Gábor KapetzHUN18:03,740 min
2. Juraj KnezovičSVK18:08,291

Kalendár najbližších podujatí SP CPM 2012

30.08.2012Slovakiaring
16.09.2012Slovakiaring

Slovenský pohár moto Slovenský pohár moto Slovenský pohár moto
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."