Slovenský úspech v Imole: Svitok deviaty

Pondelok, 02 apríl 2012

Motocyklový jazdec Tomáš Svitok vybojoval v talianskej Imole v úvodných pretekoch seriálu svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 skvelé deviate miesto a zapísal si sedem bodov do priebežného hodnotenia seriálu.

Tomáš Svitok
Historický úspech zaznamenal v talianskej Imole mladý slovenský jazdec Tomáš Svitok

Po neúspešnej kvalifikácii, keď obsadil až 16. miesto, neskrýval slovenský reprezentant sklamanie. V nedeľňajších pretekoch si však všetko vynahradil. Po výbornom štarte sa posunul na jedenástu priečku a aj napriek tomu, že prišlo pre pád jedného zo súperov k prerušeniu pretekov, dokázal byť Tomáš úspešný aj v druhej časti a vybojovať pre Slovensko historické umiestnenie v tomto seriáli. Druhý pretekár slovenského tímu, Talian Marco Bussolotti, preteky pre pád po kolízii so súperom nedokončil.

"Som šťastný, že sa mi podarilo umiestniť sa v prvej desiatke, hoci po kvalifikáciách to tak nevyzeralo. Mali sme veľa práce s nastavením motocykla, ale dokázali sme sa postupne zlepšovať. Dnes som dal do toho všetko, jazdilo sa mi výborne. Je to pre mňa skvelý štart do novej sezóny. Ďakujem celému tímu, ktorý mi pripravil podmienky na dosiahnutie takéhoto výsledku," povedal po pretekoch šťastný Tomáš Svitok.

Ľuboš Gréč, majiteľ tímu, k tomu dodáva: "Na jednej strane sa teším z Tomáša, ktorý sa umiestnil v prvej desiatke. Na strane mi je ľúto Marca, ktorý dnes mohol skončiť na piatom mieste, žiaľ prišlo k prerušeniu pretekov, v ich druhej časti kolidoval so súperom a po páde skončil. Tešíme sa do holandského Assenu."

Tomáš Svitok Tomáš Svitok
Autor: gld
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.