Slovenský úspech v Imole: Svitok deviaty

Pondelok, 02 apríl 2012

Motocyklový jazdec Tomáš Svitok vybojoval v talianskej Imole v úvodných pretekoch seriálu svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 skvelé deviate miesto a zapísal si sedem bodov do priebežného hodnotenia seriálu.

Tomáš Svitok
Historický úspech zaznamenal v talianskej Imole mladý slovenský jazdec Tomáš Svitok

Po neúspešnej kvalifikácii, keď obsadil až 16. miesto, neskrýval slovenský reprezentant sklamanie. V nedeľňajších pretekoch si však všetko vynahradil. Po výbornom štarte sa posunul na jedenástu priečku a aj napriek tomu, že prišlo pre pád jedného zo súperov k prerušeniu pretekov, dokázal byť Tomáš úspešný aj v druhej časti a vybojovať pre Slovensko historické umiestnenie v tomto seriáli. Druhý pretekár slovenského tímu, Talian Marco Bussolotti, preteky pre pád po kolízii so súperom nedokončil.

"Som šťastný, že sa mi podarilo umiestniť sa v prvej desiatke, hoci po kvalifikáciách to tak nevyzeralo. Mali sme veľa práce s nastavením motocykla, ale dokázali sme sa postupne zlepšovať. Dnes som dal do toho všetko, jazdilo sa mi výborne. Je to pre mňa skvelý štart do novej sezóny. Ďakujem celému tímu, ktorý mi pripravil podmienky na dosiahnutie takéhoto výsledku," povedal po pretekoch šťastný Tomáš Svitok.

Ľuboš Gréč, majiteľ tímu, k tomu dodáva: "Na jednej strane sa teším z Tomáša, ktorý sa umiestnil v prvej desiatke. Na strane mi je ľúto Marca, ktorý dnes mohol skončiť na piatom mieste, žiaľ prišlo k prerušeniu pretekov, v ich druhej časti kolidoval so súperom a po páde skončil. Tešíme sa do holandského Assenu."

Tomáš Svitok Tomáš Svitok
Autor: gld
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.