Slovenský úspech v Imole: Svitok deviaty

Pondelok, 02 apríl 2012

Motocyklový jazdec Tomáš Svitok vybojoval v talianskej Imole v úvodných pretekoch seriálu svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 skvelé deviate miesto a zapísal si sedem bodov do priebežného hodnotenia seriálu.

Tomáš Svitok
Historický úspech zaznamenal v talianskej Imole mladý slovenský jazdec Tomáš Svitok

Po neúspešnej kvalifikácii, keď obsadil až 16. miesto, neskrýval slovenský reprezentant sklamanie. V nedeľňajších pretekoch si však všetko vynahradil. Po výbornom štarte sa posunul na jedenástu priečku a aj napriek tomu, že prišlo pre pád jedného zo súperov k prerušeniu pretekov, dokázal byť Tomáš úspešný aj v druhej časti a vybojovať pre Slovensko historické umiestnenie v tomto seriáli. Druhý pretekár slovenského tímu, Talian Marco Bussolotti, preteky pre pád po kolízii so súperom nedokončil.

"Som šťastný, že sa mi podarilo umiestniť sa v prvej desiatke, hoci po kvalifikáciách to tak nevyzeralo. Mali sme veľa práce s nastavením motocykla, ale dokázali sme sa postupne zlepšovať. Dnes som dal do toho všetko, jazdilo sa mi výborne. Je to pre mňa skvelý štart do novej sezóny. Ďakujem celému tímu, ktorý mi pripravil podmienky na dosiahnutie takéhoto výsledku," povedal po pretekoch šťastný Tomáš Svitok.

Ľuboš Gréč, majiteľ tímu, k tomu dodáva: "Na jednej strane sa teším z Tomáša, ktorý sa umiestnil v prvej desiatke. Na strane mi je ľúto Marca, ktorý dnes mohol skončiť na piatom mieste, žiaľ prišlo k prerušeniu pretekov, v ich druhej časti kolidoval so súperom a po páde skončil. Tešíme sa do holandského Assenu."

Tomáš Svitok Tomáš Svitok
Autor: gld
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.