Štefan Rosina zvesil prilbu z klinca

Štvrtok, 31 marec 2016

Po dvojročnej prestávke sa slovenský automobilový pretekár Štefan Rosina vracia na medzinárodnú pretekársku scénu. Vstupuje do jedného z najuznávanejšieho európskeho seriálu najsilnejších kapotovaných automobilov GT3 – Blancpain GT Series, do jeho šprintovej odnože Blancpain Sprint Series.

Štefan Rosina
Štefan Rosina a jeho nové športové náradie: zelené Lamborghini Huracán GT3

Tu ho čaká päť pretekárskych víkendov, zakaždým dva hodinové preteky, ktorých súčasťou je povinná výmena jazdcov. Rosinovým partnerom v tíme Grasser bude známy holandský jazdec Jeroen Bleekemolen, dnes už veterán tejto kategórie. Spolu osedlajú zelené Lamborghini Huracán GT3.

Rakúsky Grasser Racing Team (GRT) je zároveň továrenským tímom tejto známej talianskej značky. Sezóna začína už budúci víkend v talianskom Misane. Ďalšie podujatia sú na programe 6. až 8. mája na okruhu Brands Hatch (V. Brit.), 1. až 3. júla na Nürburgringu (Nem.), 26. až 28. augusta na Hungaroringu (Maď.) a posledné piate 30. septembra až 2. októbra v Barcelone (Špan.).

Štefan Rosina (28 r.) sa svojimi úspechmi výrazne zapísal do histórie slovenského motoristického športu. Rodák z Púchova je jediným Slovákom, ktorému sa podarilo stáť na pódiu oficiálnych majstrovstiev sveta FIA (GT1). Vyhral tiež prestížne preteky FIA GT Series a pravidelne bral body aj na cestných pretekoch seriálu Porsche Supercup.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.