Superšport K1-Attack R4 v Assene

Štvrtok, 12 august 2010

Slovenský tím Race4Slovakia štartoval uplynulý víkend v holandskom Assene na automobilových pretekoch Rizla Racing Days. Dostal sa tam vďaka "divokej karte", ktorá umožnila jazdcovi tímu Dickovi Kvetňanskému zúčastniť sa pretekov na známom okruhu.

K1-Attack R4
Superšport K1-Attack R4 a jazdec Kvetňanský úspešne reprezentovali v Holandsku

Už v tréningu zajazdil slovenský jazdec niekoľko najrýchlejších kôl. V sobotu, v prvých oficiálnych pretekoch, dosiahol potom v ostrej konkurencii 70 špičkových európskych jazdcov piate miesto. A tak sa so záujmom očakávali nedeľňajšie hlavné preteky a v nich vystúpenie nášho jazdca.

Na hlavné preteky sa v nedeľu v Assene prišli pozrieť desaťtisíce divákov. Po výborných časoch zo sobotňajších prvých pretekov štartoval slovenský jazdec z piatej priečky. Kolízia hneď na štarte spôsobila, že sa dostal mimo trať a tak preteky začínal z poslednej priečky. Bola to však zároveň príležitosť na to, aby predviedol svoje jazdecké kvality i výkon čisto slovenského superšportu K1-Attack R4.

Náš jazdec sa potom skvelou jazdou postupne prepracovával dopredu. Zajazdil niekoľko najrýchlejších časov. Smola ho však ani tentoraz neopustila. V samotnom závere pretekov, keď sa postupne prepracoval na skvelé priebežné štvrté miesto, malá technická porucha tri minúty pred koncom pretekov spôsobila, že Dick Kvetňanský musel z pretekov odstúpiť.

Napriek tomu možno vystúpenie slovenského jazdca na významných pretekoch európskeho formátu hodnotiť v ostrej konkurencii špičkových európskych jazdcov ako dôstojné nielen z pohľadu tímu Race4Slovakia, ale celého slovenského motoristického športu.

Celkové prvenstvo si v nedeľňajších pretekoch vyjazdil Peter Versluis na Ferrari F430, druhý skončil Rick Abresch na Corvette Z06 a tretí René Snelom na Porsche 911.

Autor: J. Goldberger
Foto: Race4Slovakia Team
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.