Superšport K1-Attack R4 v Assene

Štvrtok, 12 august 2010

Slovenský tím Race4Slovakia štartoval uplynulý víkend v holandskom Assene na automobilových pretekoch Rizla Racing Days. Dostal sa tam vďaka "divokej karte", ktorá umožnila jazdcovi tímu Dickovi Kvetňanskému zúčastniť sa pretekov na známom okruhu.

K1-Attack R4
Superšport K1-Attack R4 a jazdec Kvetňanský úspešne reprezentovali v Holandsku

Už v tréningu zajazdil slovenský jazdec niekoľko najrýchlejších kôl. V sobotu, v prvých oficiálnych pretekoch, dosiahol potom v ostrej konkurencii 70 špičkových európskych jazdcov piate miesto. A tak sa so záujmom očakávali nedeľňajšie hlavné preteky a v nich vystúpenie nášho jazdca.

Na hlavné preteky sa v nedeľu v Assene prišli pozrieť desaťtisíce divákov. Po výborných časoch zo sobotňajších prvých pretekov štartoval slovenský jazdec z piatej priečky. Kolízia hneď na štarte spôsobila, že sa dostal mimo trať a tak preteky začínal z poslednej priečky. Bola to však zároveň príležitosť na to, aby predviedol svoje jazdecké kvality i výkon čisto slovenského superšportu K1-Attack R4.

Náš jazdec sa potom skvelou jazdou postupne prepracovával dopredu. Zajazdil niekoľko najrýchlejších časov. Smola ho však ani tentoraz neopustila. V samotnom závere pretekov, keď sa postupne prepracoval na skvelé priebežné štvrté miesto, malá technická porucha tri minúty pred koncom pretekov spôsobila, že Dick Kvetňanský musel z pretekov odstúpiť.

Napriek tomu možno vystúpenie slovenského jazdca na významných pretekoch európskeho formátu hodnotiť v ostrej konkurencii špičkových európskych jazdcov ako dôstojné nielen z pohľadu tímu Race4Slovakia, ale celého slovenského motoristického športu.

Celkové prvenstvo si v nedeľňajších pretekoch vyjazdil Peter Versluis na Ferrari F430, druhý skončil Rick Abresch na Corvette Z06 a tretí René Snelom na Porsche 911.

Autor: J. Goldberger
Foto: Race4Slovakia Team
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.