Superšport K1-Attack R4 v Assene

Štvrtok, 12 august 2010

Slovenský tím Race4Slovakia štartoval uplynulý víkend v holandskom Assene na automobilových pretekoch Rizla Racing Days. Dostal sa tam vďaka "divokej karte", ktorá umožnila jazdcovi tímu Dickovi Kvetňanskému zúčastniť sa pretekov na známom okruhu.

K1-Attack R4
Superšport K1-Attack R4 a jazdec Kvetňanský úspešne reprezentovali v Holandsku

Už v tréningu zajazdil slovenský jazdec niekoľko najrýchlejších kôl. V sobotu, v prvých oficiálnych pretekoch, dosiahol potom v ostrej konkurencii 70 špičkových európskych jazdcov piate miesto. A tak sa so záujmom očakávali nedeľňajšie hlavné preteky a v nich vystúpenie nášho jazdca.

Na hlavné preteky sa v nedeľu v Assene prišli pozrieť desaťtisíce divákov. Po výborných časoch zo sobotňajších prvých pretekov štartoval slovenský jazdec z piatej priečky. Kolízia hneď na štarte spôsobila, že sa dostal mimo trať a tak preteky začínal z poslednej priečky. Bola to však zároveň príležitosť na to, aby predviedol svoje jazdecké kvality i výkon čisto slovenského superšportu K1-Attack R4.

Náš jazdec sa potom skvelou jazdou postupne prepracovával dopredu. Zajazdil niekoľko najrýchlejších časov. Smola ho však ani tentoraz neopustila. V samotnom závere pretekov, keď sa postupne prepracoval na skvelé priebežné štvrté miesto, malá technická porucha tri minúty pred koncom pretekov spôsobila, že Dick Kvetňanský musel z pretekov odstúpiť.

Napriek tomu možno vystúpenie slovenského jazdca na významných pretekoch európskeho formátu hodnotiť v ostrej konkurencii špičkových európskych jazdcov ako dôstojné nielen z pohľadu tímu Race4Slovakia, ale celého slovenského motoristického športu.

Celkové prvenstvo si v nedeľňajších pretekoch vyjazdil Peter Versluis na Ferrari F430, druhý skončil Rick Abresch na Corvette Z06 a tretí René Snelom na Porsche 911.

Autor: J. Goldberger
Foto: Race4Slovakia Team
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.