Súťaž o lístky na kráľov driftu

Piatok, 28 september 2012

Slovakia Ring zažil tento rok viacero významných pretekov zaradených do svetových seriálov. Ďalšie vrcholné podujatie sa na tomto okruhu pri Orechovej Potôni uskutoční 6. a 7. októbra.

Drift
Drift je jazda na plný plyn, kde jazdec v závese presne kopíruje jazdu jazdca pred ním, pričom väčšiu časť trate prechádzajú obaja jazdci efektným štýlom "dverami dopredu"

Ide o jeden z najzábavnejších a vo svete najpopulárnejších motoristických športov – podujatie medzinárodného seriálu v drifte HELL King of Europe. Diváci uvidia šou, krásne predstavenie áut v kontrolovanom šmyku, sprevádzanom dymom spod kolies a podmaňujúcim hlukom nadupaných motorov.

Medzi usporiadateľské krajiny patria Belgicko, Bulharsko, Česká republika, Fínsko, Francúzsko, Poľsko, Maďarsko, Švédsko, Srbsko, Rusko, Grécko, Španielsko, Rumunsko a aj Slovensko. Viac ako 80 jazdcov zo 14 krajín Európy predvedie svoje umenie a demonštruje svoju vášeň pre tento extrémny motoristický šport. Drift si získal fanúšikov prakticky na celom svete, všade tam, kde priaznivci tohto športu holdujú rýchlosti, vôni benzínu a spálených pneumatík.

Piaty ročník seriálu HELL King of Europe zažije na Slovakia Ringu svoje finále. Nebudú na ňom chýbať ani legendy driftu – japonskí majstri volantu Japanese Invasion 2. Ich autá naložili na začiatku roka na loď v Japonsku, krajine, zasvätenej driftu, a tie v Európe zotrvávajú vždy do konca roka. Na Slovakia Ringu tak uvidíme aj jazdcov svetovej série D1 Grand Prix, konkrétne jej víťaza z roku 2008, ktorým je Japonec Daigo Saito.

Práve Daigo Saito patrí medzi najlepších jazdcov driftu na našej planéte. V tomto roku súťaží aj vo formule Drift na Radicalle a patrí mu v priebežnom poradí 2. priečka. Jeho súperom bude aj krajan Tetsuya Hibino, ale aj náš Roman Kolesár, ktorý na predošlom rumunskom podujatí zvíťazil, a tak bude bojovať na domácej pôde o majstrovský titul. Pred ním v hodnotení šampionátu HELL King of Europe sú však ešte Maďar Adam Kerényi a líder priebežného poradia Talian Francesco Conti. Počas voľných tréningov absolvujú vybraní fanúšikovia aj nezabudnuteľné drift taxi.

V samotnej súťaži sa hodnotí nájazdová rýchlosť, veľkosť uhla v zákrute, dym od kolies a presnosť línie. Na meranie sa používa telemetria a zvyčajne rozhodujú traja rozhodcovia. Po sobotňajších voľných tréningoch nasledujú v nedeľu kvalifikačné jazdy a napokon medzi 14. a 18. hodinou vyraďovacie preteky 32 najlepších jazdcov zoradených podľa kvalifikácie do pavúka. Každá dvojica absolvuje dve jazdy, lepší postupuje ďalej. Na záver spoznáme nového majstra!

Súťaž o lístky

Hrajte o lístky na veľké finále európskej súťaže drifterov Hell King of Europe. Môžete zažiť dym spod kolies, autá šmýkajúce sa dverami napred a zvuk silných motorov. Lístky sú na 6.- 7. októbra. Zažijete dávku adrenalínu z populárnych pretekov a zábavu, ktorá k nim neoddeliteľne patrí.

Vašou úlohou je odpovedať správne na otázku: Podujatie Hell King of Europe sa na Slovakia Ringu uskutoční

A – po prvý raz

B – po druhý raz

C – po tretí raz

Kto správne odpovie na otázku, dostane sa do žrebovania o trikrát dva lístky na sobotu 6. októbra a rovnaký počet lístkov na nedeľu 7. októbra.

Odpovede posielajte mailom na adresu jan.goldberger@svetmotorov.sk najneskôr do piatku 5. októbra. V odpovedi uveďte aj predpokladaný spôsob a miesto prevzatia lístkov.

Drift Drift Drift Drift
Autor: J. Goldberger
Komentáre
Dobry den p. Goldberger alias Janicko mam zaujem o listky na drift. Dufam, ze ma nahodou vyzrebujes!!!
Pridal Pavel Ragas v piatok 28 septembra 2012 o 14:48
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.