Súťaž o lístky na kráľov driftu

Piatok, 28 september 2012

Slovakia Ring zažil tento rok viacero významných pretekov zaradených do svetových seriálov. Ďalšie vrcholné podujatie sa na tomto okruhu pri Orechovej Potôni uskutoční 6. a 7. októbra.

Drift
Drift je jazda na plný plyn, kde jazdec v závese presne kopíruje jazdu jazdca pred ním, pričom väčšiu časť trate prechádzajú obaja jazdci efektným štýlom "dverami dopredu"

Ide o jeden z najzábavnejších a vo svete najpopulárnejších motoristických športov – podujatie medzinárodného seriálu v drifte HELL King of Europe. Diváci uvidia šou, krásne predstavenie áut v kontrolovanom šmyku, sprevádzanom dymom spod kolies a podmaňujúcim hlukom nadupaných motorov.

Medzi usporiadateľské krajiny patria Belgicko, Bulharsko, Česká republika, Fínsko, Francúzsko, Poľsko, Maďarsko, Švédsko, Srbsko, Rusko, Grécko, Španielsko, Rumunsko a aj Slovensko. Viac ako 80 jazdcov zo 14 krajín Európy predvedie svoje umenie a demonštruje svoju vášeň pre tento extrémny motoristický šport. Drift si získal fanúšikov prakticky na celom svete, všade tam, kde priaznivci tohto športu holdujú rýchlosti, vôni benzínu a spálených pneumatík.

Piaty ročník seriálu HELL King of Europe zažije na Slovakia Ringu svoje finále. Nebudú na ňom chýbať ani legendy driftu – japonskí majstri volantu Japanese Invasion 2. Ich autá naložili na začiatku roka na loď v Japonsku, krajine, zasvätenej driftu, a tie v Európe zotrvávajú vždy do konca roka. Na Slovakia Ringu tak uvidíme aj jazdcov svetovej série D1 Grand Prix, konkrétne jej víťaza z roku 2008, ktorým je Japonec Daigo Saito.

Práve Daigo Saito patrí medzi najlepších jazdcov driftu na našej planéte. V tomto roku súťaží aj vo formule Drift na Radicalle a patrí mu v priebežnom poradí 2. priečka. Jeho súperom bude aj krajan Tetsuya Hibino, ale aj náš Roman Kolesár, ktorý na predošlom rumunskom podujatí zvíťazil, a tak bude bojovať na domácej pôde o majstrovský titul. Pred ním v hodnotení šampionátu HELL King of Europe sú však ešte Maďar Adam Kerényi a líder priebežného poradia Talian Francesco Conti. Počas voľných tréningov absolvujú vybraní fanúšikovia aj nezabudnuteľné drift taxi.

V samotnej súťaži sa hodnotí nájazdová rýchlosť, veľkosť uhla v zákrute, dym od kolies a presnosť línie. Na meranie sa používa telemetria a zvyčajne rozhodujú traja rozhodcovia. Po sobotňajších voľných tréningoch nasledujú v nedeľu kvalifikačné jazdy a napokon medzi 14. a 18. hodinou vyraďovacie preteky 32 najlepších jazdcov zoradených podľa kvalifikácie do pavúka. Každá dvojica absolvuje dve jazdy, lepší postupuje ďalej. Na záver spoznáme nového majstra!

Súťaž o lístky

Hrajte o lístky na veľké finále európskej súťaže drifterov Hell King of Europe. Môžete zažiť dym spod kolies, autá šmýkajúce sa dverami napred a zvuk silných motorov. Lístky sú na 6.- 7. októbra. Zažijete dávku adrenalínu z populárnych pretekov a zábavu, ktorá k nim neoddeliteľne patrí.

Vašou úlohou je odpovedať správne na otázku: Podujatie Hell King of Europe sa na Slovakia Ringu uskutoční

A – po prvý raz

B – po druhý raz

C – po tretí raz

Kto správne odpovie na otázku, dostane sa do žrebovania o trikrát dva lístky na sobotu 6. októbra a rovnaký počet lístkov na nedeľu 7. októbra.

Odpovede posielajte mailom na adresu jan.goldberger@svetmotorov.sk najneskôr do piatku 5. októbra. V odpovedi uveďte aj predpokladaný spôsob a miesto prevzatia lístkov.

Drift Drift Drift Drift
Autor: J. Goldberger
Komentáre
Dobry den p. Goldberger alias Janicko mam zaujem o listky na drift. Dufam, ze ma nahodou vyzrebujes!!!
Pridal Pavel Ragas v piatok 28 septembra 2012 o 14:48
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."