Súťažiar Bouffier jazdcom tímu Hyundai

Utorok, 20 máj 2014

Hyundai Motorsport angažoval francúzskeho automobilového súťažného jazdca Bryana Bouffiera za testovacieho jazdca do tímu WRC.

1 Hyundai i20 WRC
Špeciál Hyundai i20 WRC bude novým športovým náradím pre jazdca Bryana Bouffiera

Bouffier sa už v minulom roku podieľal na vývoji súťažného špeciálu Hyundai i20 WRC, ktorý tím Hyundai pripravoval pre majstrovstvá sveta WRC. Jazdí so spolujazdcom Xavierom Panserim a získal napríklad tri tituly majstra Poľska, ale aj víťazstvo v majstrovstvách Francúzska v roku 2010.

Posádke Bouffier-Panseri sa darilo aj na tohtoročnej Rallye Monte Carlo a francúzska súťažná posádka v sedle s pilotom Bouffierom dominovala aj na legendárnej Tour de Corse, ktorá bola v roku 2013 súčasťou seriálu majstrovstiev Európy v automobilových súťažiach.

2 Bryan Bouffier
Novým testovacím jazdcom tímu Hyundai je Francúz Bryan Bouffier

Boufier ako špecialista na asfaltové trate bude pilotovať Hyundai i20 WRC na Rallye Antibes Côte d'Azur, ktorá sa pôjde 30. - 31. mája a je zaradená do majstrovstiev Francúzska v automobilových súťažiach. Bude to zároveň Bouffierova súťažná premiéra za volantom Hyundai i20 WRC.

Autor: jGold
Opel-Mokka
Malé SUV nemeckej automobilky Opel Mokka X prichádza teraz v druhej generácii. Svetovú premiéru bude mať vzhľadom na pretrvávajúce opatrenia s koronavírusom iba pred malou skupinou zástupcov médií v v sídle automobilky, v nemeckom Rüsselsheime. Zato však pri počítačoch, notebookoch alebo na smartfónoch ju budú môcť virtuálne sledovať státisíce či milióny ľudí na celom svete. Svetová premiéra sa uskutoční už dnes 22. septembra o 13,00 hodine. Očakávaný nový Opel Mokka X (na snímke Mokka X súčasnej generácie) prestaví najvyšší šéf automobilky Opel Michael Lohscheller. Tlačovú konferenciu bude možné sledovať dnes od 13,00 hod. na YouTube https://www.youtube.com/opel.
Šikyňa
V talianskej Faenze sa konalo posledné podujatie série troch pretekov seriálu majstrovstiev sveta. Slovák Richard Šikyňa v triede MX2 na KTM 250 obsadil v prvej jazde 14. miesto a získal 7 bodov, druhú po páde a technických problémoch nedokončil. V priebežnom hodnotení seriálu má 52 bodov a patrí mu 21. priečka. Richard Šikyňa: "Preteky sa mi príliš nevydarili. Teraz mám 2 týždne čas do ďalších pretekov. Verím, že sa mi podarí dostať sa v Mantove tam, kde patrím." Nie veľmi spokojný bol aj Šikyňov manažér Peter Kolek: "Zo série troch podujatí vo Faenze nie som z Rišových výkonov nadšený. Nevyšla mu ani jedna kvalifikácia. Aj keď ukázal, že dokáže odštartovať do desiatky a vie udržať tempo, jazdecké chyby ho stáli veľmi dôležité body do priebežného hodnotenia."