Súťažiar Bouffier jazdcom tímu Hyundai

Utorok, 20 máj 2014

Hyundai Motorsport angažoval francúzskeho automobilového súťažného jazdca Bryana Bouffiera za testovacieho jazdca do tímu WRC.

1 Hyundai i20 WRC
Špeciál Hyundai i20 WRC bude novým športovým náradím pre jazdca Bryana Bouffiera

Bouffier sa už v minulom roku podieľal na vývoji súťažného špeciálu Hyundai i20 WRC, ktorý tím Hyundai pripravoval pre majstrovstvá sveta WRC. Jazdí so spolujazdcom Xavierom Panserim a získal napríklad tri tituly majstra Poľska, ale aj víťazstvo v majstrovstvách Francúzska v roku 2010.

Posádke Bouffier-Panseri sa darilo aj na tohtoročnej Rallye Monte Carlo a francúzska súťažná posádka v sedle s pilotom Bouffierom dominovala aj na legendárnej Tour de Corse, ktorá bola v roku 2013 súčasťou seriálu majstrovstiev Európy v automobilových súťažiach.

2 Bryan Bouffier
Novým testovacím jazdcom tímu Hyundai je Francúz Bryan Bouffier

Boufier ako špecialista na asfaltové trate bude pilotovať Hyundai i20 WRC na Rallye Antibes Côte d'Azur, ktorá sa pôjde 30. - 31. mája a je zaradená do majstrovstiev Francúzska v automobilových súťažiach. Bude to zároveň Bouffierova súťažná premiéra za volantom Hyundai i20 WRC.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.