Súťažiar Bouffier jazdcom tímu Hyundai

Utorok, 20 máj 2014

Hyundai Motorsport angažoval francúzskeho automobilového súťažného jazdca Bryana Bouffiera za testovacieho jazdca do tímu WRC.

1 Hyundai i20 WRC
Špeciál Hyundai i20 WRC bude novým športovým náradím pre jazdca Bryana Bouffiera

Bouffier sa už v minulom roku podieľal na vývoji súťažného špeciálu Hyundai i20 WRC, ktorý tím Hyundai pripravoval pre majstrovstvá sveta WRC. Jazdí so spolujazdcom Xavierom Panserim a získal napríklad tri tituly majstra Poľska, ale aj víťazstvo v majstrovstvách Francúzska v roku 2010.

Posádke Bouffier-Panseri sa darilo aj na tohtoročnej Rallye Monte Carlo a francúzska súťažná posádka v sedle s pilotom Bouffierom dominovala aj na legendárnej Tour de Corse, ktorá bola v roku 2013 súčasťou seriálu majstrovstiev Európy v automobilových súťažiach.

2 Bryan Bouffier
Novým testovacím jazdcom tímu Hyundai je Francúz Bryan Bouffier

Boufier ako špecialista na asfaltové trate bude pilotovať Hyundai i20 WRC na Rallye Antibes Côte d'Azur, ktorá sa pôjde 30. - 31. mája a je zaradená do majstrovstiev Francúzska v automobilových súťažiach. Bude to zároveň Bouffierova súťažná premiéra za volantom Hyundai i20 WRC.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.