Suzuki zbrojí: z SX4 má WRC

Streda, 09 január 2008

K šialene rýchlym autám na úzkych a neupravených kamenistých či štrkovitých tratiach pribudne v sezóne 2008 nová značka – japonská Suzuki.

Suzuki SX4 WRC Suzuki SX4 WRC

Japonská automobilka Suzuki sa veľmi usilovne pripravovala na sezónu 2008, na vstup do seriálu majstrovstiev sveta v rallye. Ako základ pre svoje WRC má model SX4, ktorý aj v sériovej podobe má pohon oboch náprav. Rúško tajomstva automobilka poodhalila v týchto dňoch, keď vypustila do sveta oficiálne fotografie a definitívnu podobu modelu s nových dizajnom, ktorý bude v ročníku 2008 bojovať na svetových tratiach automobilových súťaží.

Suzuki SX4 WRC Suzuki SX4 WRC

Z dostupných informácií vieme, že Suzuki SX4 WRC je o málo dlhšie ako Fabia WRC, ale rázvor náprav má menší – len 2525 mm. Motor s objemom necelých dvoch litrov s turbodúchadlom má výkon približne 320 koní. Použilo sa zavesenie náprav typu McPhersom. Lídrom Suzuki World Rally Team-u v sezóne 2008 za volantom nového automobilu bude Toni Gardemeister, sedadlo spolujazdca mu bude zohrievať Tomi Tuominen.

Suzuki SX4 WRC

Fotografie ukazujú model Suzuki SX4 WRC zo všetkých strán, takže si možno o ostrej verzii WRC urobiť dostatočne presný obraz. Automobil budeme vídať na tratiach majstrovstiev sveta v žlto-bielych farbách, ako je to na našich snímkach. Nová značka by mala byť a zrejme aj bude spestrením svetových rallye, takže jej zaželajme úspešný štart.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.