Suzuki zbrojí: z SX4 má WRC

Streda, 09 január 2008

K šialene rýchlym autám na úzkych a neupravených kamenistých či štrkovitých tratiach pribudne v sezóne 2008 nová značka – japonská Suzuki.

Suzuki SX4 WRC Suzuki SX4 WRC

Japonská automobilka Suzuki sa veľmi usilovne pripravovala na sezónu 2008, na vstup do seriálu majstrovstiev sveta v rallye. Ako základ pre svoje WRC má model SX4, ktorý aj v sériovej podobe má pohon oboch náprav. Rúško tajomstva automobilka poodhalila v týchto dňoch, keď vypustila do sveta oficiálne fotografie a definitívnu podobu modelu s nových dizajnom, ktorý bude v ročníku 2008 bojovať na svetových tratiach automobilových súťaží.

Suzuki SX4 WRC Suzuki SX4 WRC

Z dostupných informácií vieme, že Suzuki SX4 WRC je o málo dlhšie ako Fabia WRC, ale rázvor náprav má menší – len 2525 mm. Motor s objemom necelých dvoch litrov s turbodúchadlom má výkon približne 320 koní. Použilo sa zavesenie náprav typu McPhersom. Lídrom Suzuki World Rally Team-u v sezóne 2008 za volantom nového automobilu bude Toni Gardemeister, sedadlo spolujazdca mu bude zohrievať Tomi Tuominen.

Suzuki SX4 WRC

Fotografie ukazujú model Suzuki SX4 WRC zo všetkých strán, takže si možno o ostrej verzii WRC urobiť dostatočne presný obraz. Automobil budeme vídať na tratiach majstrovstiev sveta v žlto-bielych farbách, ako je to na našich snímkach. Nová značka by mala byť a zrejme aj bude spestrením svetových rallye, takže jej zaželajme úspešný štart.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.