Svetové WTCC premiérovo na Slovensku

Štvrtok, 09 február 2012

Pretekárskemu okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni sa dostalo významnej pocty, keď Medzinárodná automobilová federácia FIA ho zaradila do seriálu majstrovstiev sveta cestovných automobilov WTCC (World Touring Car Championship). Preteky sa uskutočnia 29. apríla ako 7. a 8. podujatie 24. dielneho seriálu.

WTCC na Slovensku
Svetový šampionát cestovných automobilov zavíta premiérovo na Slovakia Ring

Zaradenie Slovakia Ringu do kalendára šampionátu sa stalo po tom, čo vypadlo argentínske podujatia. Po formuly 1, svetovom šampionáte rallye WRC a ďalších podujatiach sú preteky šampionátu WTCC ďalším seriálom, ktorý organizuje FIA.

Prominentnými jazdcami seriálu WTCC sú okrem iných Francúz a úradujúci majster sveta Yvan Muller, Gabriele Tarquini, Tiago Monteiro a ďalší, poslední dvaja bývalí jazdci formuly 1. Automobily seriálu WTCC používajú turbomotory s objemom 1,6 litra.

Promotér šampionátu WTCC Marcello Lotti k zaradeniu Slovakia Ring do tohtoročného kalendára povedal: "Sme radi, že môžeme priniesť WTCC po prvýkrát aj na Slovensko. Slovakia Ring je náročná trať s modernou infraštruktúrou a je len 170 km od Hungaroringu, kde seriál pokračuje o týždeň neskôr."

Riaditeľ Slovakia Ringu Tomáš Vranka: "Sme hrdí, že môžeme u nás privítať WTCC, ako jeden z najdôležitejších svetových šampionátov. Je to pre náš okruh skvelá príležitosť, ako sa prezentovať pred medzinárodnou motoristickou verejnosťou a predstaviť celému svetu našu krajinu.

Kalendár WTCC 2012:
11. marec – Monza (Taliansko)
1. apríl – Valencia (Španielsko)
15. apríl – Marakeš (Maroko)
29. apríl – Slovakia Ring (Slovensko)
6. máj – Hungaroring (Maďarsko)
20. máj – Salzburgring (Rakúsko)
3. jún – Estoril (Portugalsko)
22. júl – Curitiba (Brazília)
23. september – Sonoma (USA)
21. október – Suzuka (Japonsko)
4. november – Šanghaj (Čína)
18. november – Macau (Macau)

Autor: J. Goldberger
Foto: Slovakia Ring
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.