Svitok pridáva, v Brne bol jedenásty

Pondelok, 11 júl 2011

Seriál FIM Cup Superstock 1000 mal ďalšie pokračovanie na Masarykovom okruhu v Brne. Vynikajúci výsledok tu dosiahol slovenský reprezentant Tomáš Svitok, keď skončil na jedenástom mieste a pripísal si tak päť bodov do priebežného hodnotenia.

Tomáš Svitok
V silnej triede Superstock 1000 obsadil Tomáš Svitok na pretekoch v Brne 11. miesto

Dvadsaťročný pretekár slovenského tímu SK Energy jazdiaci na motocykli Ducati obsadil v kvalifikácii 19. miesto. Po štarte nedeľňajších pretekov sa postupne predieral dopredu a v cieli mu patrilo doteraz najlepšie umiestnenie v tomto seriáli, keď skončil jedenásty, pričom veľa nechýbalo a mohol skončiť v prvej desiatke.

"Škoda, že som mal zlú štartovú pozíciu, lebo dnes som mal na to, aby som skončil v prvej desiatke," – povedal v cieli. "Žiaľ, druhá kvalifikácia mi nevyšla, chýbalo mi šesť desatín sekundy do prvej desiatky na štarte. Ku koncu pretekov mi kĺzala zadná pneumatika, keďže som šiel stále naplno, no aj tak som dokázal znižovať stratu od súpera na desiatom mieste. Chýbali mi možno dve kolá na to aby som ho dostihol. Som však veľmi spokojný, preteky som si užíval a mal som úžasnú podporu od fanúšikov, ktorí ma do Brna prišli povzbudiť.

Spokojný bol aj spolumajiteľ tímu Luboš Gréč: "Opäť sme dokázali, že stúpame stále vyššie. Tomáš predviedol výborný výkon a aj motocykel bol výborne pripravený. Naša Ducati mala šiestu najvyššiu rýchlosť zo všetkých motocyklov a zároveň bola druhou najrýchlejšou Ducati. Škoda postavenia na štarte, to budeme musieť ešte doladiť. Myslím si, že Tomáš by mohol jazdiť v prvej desiatke."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.