Svitok pridáva, v Brne bol jedenásty

Pondelok, 11 júl 2011

Seriál FIM Cup Superstock 1000 mal ďalšie pokračovanie na Masarykovom okruhu v Brne. Vynikajúci výsledok tu dosiahol slovenský reprezentant Tomáš Svitok, keď skončil na jedenástom mieste a pripísal si tak päť bodov do priebežného hodnotenia.

Tomáš Svitok
V silnej triede Superstock 1000 obsadil Tomáš Svitok na pretekoch v Brne 11. miesto

Dvadsaťročný pretekár slovenského tímu SK Energy jazdiaci na motocykli Ducati obsadil v kvalifikácii 19. miesto. Po štarte nedeľňajších pretekov sa postupne predieral dopredu a v cieli mu patrilo doteraz najlepšie umiestnenie v tomto seriáli, keď skončil jedenásty, pričom veľa nechýbalo a mohol skončiť v prvej desiatke.

"Škoda, že som mal zlú štartovú pozíciu, lebo dnes som mal na to, aby som skončil v prvej desiatke," – povedal v cieli. "Žiaľ, druhá kvalifikácia mi nevyšla, chýbalo mi šesť desatín sekundy do prvej desiatky na štarte. Ku koncu pretekov mi kĺzala zadná pneumatika, keďže som šiel stále naplno, no aj tak som dokázal znižovať stratu od súpera na desiatom mieste. Chýbali mi možno dve kolá na to aby som ho dostihol. Som však veľmi spokojný, preteky som si užíval a mal som úžasnú podporu od fanúšikov, ktorí ma do Brna prišli povzbudiť.

Spokojný bol aj spolumajiteľ tímu Luboš Gréč: "Opäť sme dokázali, že stúpame stále vyššie. Tomáš predviedol výborný výkon a aj motocykel bol výborne pripravený. Naša Ducati mala šiestu najvyššiu rýchlosť zo všetkých motocyklov a zároveň bola druhou najrýchlejšou Ducati. Škoda postavenia na štarte, to budeme musieť ešte doladiť. Myslím si, že Tomáš by mohol jazdiť v prvej desiatke."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.