Svitok pridáva, v Brne bol jedenásty

Pondelok, 11 júl 2011

Seriál FIM Cup Superstock 1000 mal ďalšie pokračovanie na Masarykovom okruhu v Brne. Vynikajúci výsledok tu dosiahol slovenský reprezentant Tomáš Svitok, keď skončil na jedenástom mieste a pripísal si tak päť bodov do priebežného hodnotenia.

Tomáš Svitok
V silnej triede Superstock 1000 obsadil Tomáš Svitok na pretekoch v Brne 11. miesto

Dvadsaťročný pretekár slovenského tímu SK Energy jazdiaci na motocykli Ducati obsadil v kvalifikácii 19. miesto. Po štarte nedeľňajších pretekov sa postupne predieral dopredu a v cieli mu patrilo doteraz najlepšie umiestnenie v tomto seriáli, keď skončil jedenásty, pričom veľa nechýbalo a mohol skončiť v prvej desiatke.

"Škoda, že som mal zlú štartovú pozíciu, lebo dnes som mal na to, aby som skončil v prvej desiatke," – povedal v cieli. "Žiaľ, druhá kvalifikácia mi nevyšla, chýbalo mi šesť desatín sekundy do prvej desiatky na štarte. Ku koncu pretekov mi kĺzala zadná pneumatika, keďže som šiel stále naplno, no aj tak som dokázal znižovať stratu od súpera na desiatom mieste. Chýbali mi možno dve kolá na to aby som ho dostihol. Som však veľmi spokojný, preteky som si užíval a mal som úžasnú podporu od fanúšikov, ktorí ma do Brna prišli povzbudiť.

Spokojný bol aj spolumajiteľ tímu Luboš Gréč: "Opäť sme dokázali, že stúpame stále vyššie. Tomáš predviedol výborný výkon a aj motocykel bol výborne pripravený. Naša Ducati mala šiestu najvyššiu rýchlosť zo všetkých motocyklov a zároveň bola druhou najrýchlejšou Ducati. Škoda postavenia na štarte, to budeme musieť ešte doladiť. Myslím si, že Tomáš by mohol jazdiť v prvej desiatke."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.