Svitok v Misane blízko bodov

Utorok, 14 jún 2011

Slovenský motocyklový jazdec Tomáš Svitok z tímu SK Energy absolvoval počas víkendu tretie podujatie série FIM Cup Superstock 1000, ktorá sa jazdí v rámci majstrovstiev sveta Superbikov. Tentoraz sa seriál išiel na talianskom okruhu Misano.

Svitok v Misane
Tomáš Svitok skončil na okruhu v talianskom Misane tesne za bodovanými miestami

Tím SK Energy mal tentoraz k dispozícii dáta získané na tomto okruhu pri predsezónnych testoch, a tak sa mohol 20-ročný pretekár zo Sebedražia viac sústrediť na samotné jazdenie s cieľom dosiahnuť čo najrýchlejšie časy na kolo. V kvalifikácii zajazdil 23. čas a do nedeľných pretekov tak štartoval zo šiesteho radu.

V pretekoch sa pohyboval v skupine bojujúcej o 16. až 23. pozíciu, postupne sa predieral dopredu a v cieli mu patrilo sedemnáste miesto. Aj tentoraz mu k bodovanej pätnástke chýbalo len niekoľko sekúnd.

"Boli to skvelé preteky, poriadne som si ich užíval", povedal Tomáš po pretekoch. "Dobre som odštartoval a postupne som sa prebojoval na sedemnáste miesto. Celý víkend pre nás prebiehal veľmi dobre, až na ľahký pád, ktorý som mal v sobotnej mokrej kvalifikácii. Som rád, že prvý tohtoročný pád už mám za sebou. Opäť sme sa posunuli dopredu, takže v tíme vládne spokojnosť. Náš cieľ bodovať nie je ďaleko."

Už počas nasledujúceho víkendu čakajú Tomáša preteky v španielskom Aragone, kam sa mladý slovenský pretekár veľmi teší. Darí sa mu čoraz viac a do Španielska cestuje dobre naladený.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.