Svitok v Misane blízko bodov

Utorok, 14 jún 2011

Slovenský motocyklový jazdec Tomáš Svitok z tímu SK Energy absolvoval počas víkendu tretie podujatie série FIM Cup Superstock 1000, ktorá sa jazdí v rámci majstrovstiev sveta Superbikov. Tentoraz sa seriál išiel na talianskom okruhu Misano.

Svitok v Misane
Tomáš Svitok skončil na okruhu v talianskom Misane tesne za bodovanými miestami

Tím SK Energy mal tentoraz k dispozícii dáta získané na tomto okruhu pri predsezónnych testoch, a tak sa mohol 20-ročný pretekár zo Sebedražia viac sústrediť na samotné jazdenie s cieľom dosiahnuť čo najrýchlejšie časy na kolo. V kvalifikácii zajazdil 23. čas a do nedeľných pretekov tak štartoval zo šiesteho radu.

V pretekoch sa pohyboval v skupine bojujúcej o 16. až 23. pozíciu, postupne sa predieral dopredu a v cieli mu patrilo sedemnáste miesto. Aj tentoraz mu k bodovanej pätnástke chýbalo len niekoľko sekúnd.

"Boli to skvelé preteky, poriadne som si ich užíval", povedal Tomáš po pretekoch. "Dobre som odštartoval a postupne som sa prebojoval na sedemnáste miesto. Celý víkend pre nás prebiehal veľmi dobre, až na ľahký pád, ktorý som mal v sobotnej mokrej kvalifikácii. Som rád, že prvý tohtoročný pád už mám za sebou. Opäť sme sa posunuli dopredu, takže v tíme vládne spokojnosť. Náš cieľ bodovať nie je ďaleko."

Už počas nasledujúceho víkendu čakajú Tomáša preteky v španielskom Aragone, kam sa mladý slovenský pretekár veľmi teší. Darí sa mu čoraz viac a do Španielska cestuje dobre naladený.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.