Svitok v Misane blízko bodov

Utorok, 14 jún 2011

Slovenský motocyklový jazdec Tomáš Svitok z tímu SK Energy absolvoval počas víkendu tretie podujatie série FIM Cup Superstock 1000, ktorá sa jazdí v rámci majstrovstiev sveta Superbikov. Tentoraz sa seriál išiel na talianskom okruhu Misano.

Svitok v Misane
Tomáš Svitok skončil na okruhu v talianskom Misane tesne za bodovanými miestami

Tím SK Energy mal tentoraz k dispozícii dáta získané na tomto okruhu pri predsezónnych testoch, a tak sa mohol 20-ročný pretekár zo Sebedražia viac sústrediť na samotné jazdenie s cieľom dosiahnuť čo najrýchlejšie časy na kolo. V kvalifikácii zajazdil 23. čas a do nedeľných pretekov tak štartoval zo šiesteho radu.

V pretekoch sa pohyboval v skupine bojujúcej o 16. až 23. pozíciu, postupne sa predieral dopredu a v cieli mu patrilo sedemnáste miesto. Aj tentoraz mu k bodovanej pätnástke chýbalo len niekoľko sekúnd.

"Boli to skvelé preteky, poriadne som si ich užíval", povedal Tomáš po pretekoch. "Dobre som odštartoval a postupne som sa prebojoval na sedemnáste miesto. Celý víkend pre nás prebiehal veľmi dobre, až na ľahký pád, ktorý som mal v sobotnej mokrej kvalifikácii. Som rád, že prvý tohtoročný pád už mám za sebou. Opäť sme sa posunuli dopredu, takže v tíme vládne spokojnosť. Náš cieľ bodovať nie je ďaleko."

Už počas nasledujúceho víkendu čakajú Tomáša preteky v španielskom Aragone, kam sa mladý slovenský pretekár veľmi teší. Darí sa mu čoraz viac a do Španielska cestuje dobre naladený.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.