Svitok v Španielsku bodoval

Streda, 22 jún 2011

Úspešný víkend na španielskom okruhu Motorland Aragon má za sebou slovenský pretekár Tomáš Svitok. V pretekoch FIM Cupu Superstock 1000 vybojoval trináste miesto, za ktoré zinkasoval tri body do hodnotenia seriálu.

Tomáš Svitok
Mladý slovenský talent Tomáš Svitok sa rýchlo zlepšuje a v Španielsku bodoval

Dvadsaťročný slovenský jazdec tímu SK Energy jazdiaci na motocykli Ducati znovu potvrdil svoj výkonnostný vzostup z posledných podujatí a slovenským fanúšikom poslal pozvánku na nadchádzajúce podujatie seriálu, ktoré sa bude konať 10. júla v rámci majstrovstiev sveta Superbikov na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš sa po pretekoch tešil z úspešného víkendu a aj v jeho realizačnom tíme mali všetci radosť z jeho bodovaného umiestnenia. Povedal, že tímu sa podarilo hneď na začiatku správne nastaviť motocykel a potom pracovali už len na detailoch, že sa už zžíva s motocyklom a pochopil jazdu s dvojvalcom. Podľa toho si upravil aj štýl jazdy.

Tomáš Svitok
Atmosféra pred pretekmi aká má byť. Nechýbal slnečník ani pekná slečna, samozrejme, zo Slovenska.

"Štart do pretekov sa mi podaril, obhájil som svoju 17. kvalifikačnú pozíciu a postupne som sa posunul na 14. miesto," – povedal po pretekoch spokojný Tomáš. "V predposlednej zákrute som úspešne zaútočil na súpera predo mnou a defenzívnou stopou v poslednej zákrute som si trináste miesto udržal. Som veľmi vďačný celému tímu, ktorý pracuje vynikajúco, navyše tu vládne výborná atmosféra. Veľmi sa teším do Brna, je to v podstate naše domáce podujatie, rovnako sa teším aj na mojich fanúšikov, ktorí ma prídu do Brna povzbudiť."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.