Svitok v Španielsku bodoval

Streda, 22 jún 2011

Úspešný víkend na španielskom okruhu Motorland Aragon má za sebou slovenský pretekár Tomáš Svitok. V pretekoch FIM Cupu Superstock 1000 vybojoval trináste miesto, za ktoré zinkasoval tri body do hodnotenia seriálu.

Tomáš Svitok
Mladý slovenský talent Tomáš Svitok sa rýchlo zlepšuje a v Španielsku bodoval

Dvadsaťročný slovenský jazdec tímu SK Energy jazdiaci na motocykli Ducati znovu potvrdil svoj výkonnostný vzostup z posledných podujatí a slovenským fanúšikom poslal pozvánku na nadchádzajúce podujatie seriálu, ktoré sa bude konať 10. júla v rámci majstrovstiev sveta Superbikov na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš sa po pretekoch tešil z úspešného víkendu a aj v jeho realizačnom tíme mali všetci radosť z jeho bodovaného umiestnenia. Povedal, že tímu sa podarilo hneď na začiatku správne nastaviť motocykel a potom pracovali už len na detailoch, že sa už zžíva s motocyklom a pochopil jazdu s dvojvalcom. Podľa toho si upravil aj štýl jazdy.

Tomáš Svitok
Atmosféra pred pretekmi aká má byť. Nechýbal slnečník ani pekná slečna, samozrejme, zo Slovenska.

"Štart do pretekov sa mi podaril, obhájil som svoju 17. kvalifikačnú pozíciu a postupne som sa posunul na 14. miesto," – povedal po pretekoch spokojný Tomáš. "V predposlednej zákrute som úspešne zaútočil na súpera predo mnou a defenzívnou stopou v poslednej zákrute som si trináste miesto udržal. Som veľmi vďačný celému tímu, ktorý pracuje vynikajúco, navyše tu vládne výborná atmosféra. Veľmi sa teším do Brna, je to v podstate naše domáce podujatie, rovnako sa teším aj na mojich fanúšikov, ktorí ma prídu do Brna povzbudiť."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.