Svitok v Španielsku na novom motocykli

Streda, 17 apríl 2013

Preteky v španielskej Aragone odštartovali nový ročník Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000. Na štarte nechýbal ani slovenský reprezentant Tomáš Svitok.

Tomas Svitok
V novej sezóne na novom motocykli, Slovák Tomáš Svitok a Kawasaki Ninja ZX-10R

V novej sezóne jazdí na novom motocykli Kawasaki Ninja ZX-10R, s ktorým nemá žiadne skúsenosti. Úvodné podujatie boli preto pre neho skôr testovaním bez väčšej šance na dobrý výsledok.

Počas víkendu zaznamenal Tomáš istý progres, keď s každým výjazdom na trať zrýchľoval a za tri dni dokázal zlepšiť čas na kolo o viac ako tri sekundy. V poslednom kole nedeľňajších pretekov mal navyše kontakt so súperom a to ho pripravilo o 16. miesto. V cieli ho potom klasifikovali na 19. mieste.

"Takto náročný vstup do sezóny som si nepredstavoval. Na novú motorku si len veľmi ťažko zvykám. Musím si k nej získal dostatočnú dôveru, zmeniť jazdecký štýl a prispôsobiť sa požiadavkám nového stroja. Čaká ma ešte dlhá cesta. S devätnástym miestom nie som spokojný, pretože trať v Aragone veľmi dobre poznám, mám ju rád a viem, že tu mám určite na viac," – povedal po pretekoch jazdec tímu SK Energy – Fany Gastro.

Tomas Svitok Tomas Svitok Tomas Svitok
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.