Svitok v Španielsku na novom motocykli

Streda, 17 apríl 2013

Preteky v španielskej Aragone odštartovali nový ročník Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000. Na štarte nechýbal ani slovenský reprezentant Tomáš Svitok.

Tomas Svitok
V novej sezóne na novom motocykli, Slovák Tomáš Svitok a Kawasaki Ninja ZX-10R

V novej sezóne jazdí na novom motocykli Kawasaki Ninja ZX-10R, s ktorým nemá žiadne skúsenosti. Úvodné podujatie boli preto pre neho skôr testovaním bez väčšej šance na dobrý výsledok.

Počas víkendu zaznamenal Tomáš istý progres, keď s každým výjazdom na trať zrýchľoval a za tri dni dokázal zlepšiť čas na kolo o viac ako tri sekundy. V poslednom kole nedeľňajších pretekov mal navyše kontakt so súperom a to ho pripravilo o 16. miesto. V cieli ho potom klasifikovali na 19. mieste.

"Takto náročný vstup do sezóny som si nepredstavoval. Na novú motorku si len veľmi ťažko zvykám. Musím si k nej získal dostatočnú dôveru, zmeniť jazdecký štýl a prispôsobiť sa požiadavkám nového stroja. Čaká ma ešte dlhá cesta. S devätnástym miestom nie som spokojný, pretože trať v Aragone veľmi dobre poznám, mám ju rád a viem, že tu mám určite na viac," – povedal po pretekoch jazdec tímu SK Energy – Fany Gastro.

Tomas Svitok Tomas Svitok Tomas Svitok
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.