Svitok v Španielsku na novom motocykli

Streda, 17 apríl 2013

Preteky v španielskej Aragone odštartovali nový ročník Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000. Na štarte nechýbal ani slovenský reprezentant Tomáš Svitok.

Tomas Svitok
V novej sezóne na novom motocykli, Slovák Tomáš Svitok a Kawasaki Ninja ZX-10R

V novej sezóne jazdí na novom motocykli Kawasaki Ninja ZX-10R, s ktorým nemá žiadne skúsenosti. Úvodné podujatie boli preto pre neho skôr testovaním bez väčšej šance na dobrý výsledok.

Počas víkendu zaznamenal Tomáš istý progres, keď s každým výjazdom na trať zrýchľoval a za tri dni dokázal zlepšiť čas na kolo o viac ako tri sekundy. V poslednom kole nedeľňajších pretekov mal navyše kontakt so súperom a to ho pripravilo o 16. miesto. V cieli ho potom klasifikovali na 19. mieste.

"Takto náročný vstup do sezóny som si nepredstavoval. Na novú motorku si len veľmi ťažko zvykám. Musím si k nej získal dostatočnú dôveru, zmeniť jazdecký štýl a prispôsobiť sa požiadavkám nového stroja. Čaká ma ešte dlhá cesta. S devätnástym miestom nie som spokojný, pretože trať v Aragone veľmi dobre poznám, mám ju rád a viem, že tu mám určite na viac," – povedal po pretekoch jazdec tímu SK Energy – Fany Gastro.

Tomas Svitok Tomas Svitok Tomas Svitok
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.