Svitok vymenil Ducati za Kawasaki

Utorok, 19 marec 2013

Blíži sa jar a s ňou je tu aj začiatok motoristickej sezóny. Motocyklový pretekár Tomáš Svitok sa aj v nadchádzajúcej sezóne predstaví so slovenským tímom SK Energy vo svetovom pohári cestných motocyklov v triede Superstock 1000. Podstatnou zmenou je však v jeho prípade nová značka motocykla.

Tomáš Svitok
Tohtoročný seriál v katagórii Superstoch absolvuje Tomáš Svitok na stroji Kawasaki

Svoje plány predstavil tím SK Energy na práve skončenej bratislavskej výstave Motocykel 2013. Aj v nadchádzajúcej sezóne budú tím opäť reprezentovať český pretekár Ondřej Ježek a práve Slovák Tomáš Svitok.

Ešte nedávno sa musel mladý slovenský pretekár zamýšľať nad svojou budúcnosťou, keď pre nedostatok finančných prostriedkov bola jeho účasť vo svetovom seriáli ohrozená. Po sérii rokovaní sa však dohodol so silným partnerom, poľskou strojárenskou spoločnosťou Zarmen, vďaka ktorej sa nakoniec postaví na štart. Podmienkou partnera však je, aby Svitok, ktorý doteraz jazdil na motocykli značky Ducati, používal stroj Kawasaki. Druhý pretekár tímu, Ondřej Ježek, bude štartovať na motocykli Ducati Panigale.

Tomáš Svitok:"Som šťastný, že po dlhých týždňoch plných neistoty nakoniec prišlo k dohode so sponzorom, vďaka ktorému môžem absolvovať celý seriál svetového pohára. Nový motocykel ešte je len na ceste na Slovensko, tak verím, že si naňho počas testov čo najrýchlejšie zvyknem a na prvé preteky bude pripravený. Som vďačný všetkým, ktorí mi pomohli. Verím, že ich dôveru nesklamem."

Miroslav Svitok, manažér pretekára:"Teší ma, že to takto dopadlo a preto chcem vyjadriť vďačnosť tým, ktorí sa o to pričinili, či už ide o spoločnosť Zarmen, ktorá nás doslova vytrhla z veľmi zlej situácie, alebo o Ľuboša Gréča, v ktorého tíme máme výborné zázemie. Dúfam, že nadchádzajúca sezóna bude pre Tomáša úspešná."

Ľuboš Gréč, majiteľ tímu SK Energy:"Veľmi mi záležalo na tom, aby Tomáš mohol pokračovať vo svojej kariére a keďže situácia bola veľmi ťažká a naskytla sa takáto príležitosť, akceptujem variant nasadenia dvoch značiek motocyklov v našom tíme. Verím, že ako Ondra Ježek, tak aj Tomáš Svitok majú na to, aby dosiahli vo Svetovom pohári na popredné miesta."

Tomáš Svitok Tím SK Energy
Autor: red-gold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.