Svitok vymenil Ducati za Kawasaki

Utorok, 19 marec 2013

Blíži sa jar a s ňou je tu aj začiatok motoristickej sezóny. Motocyklový pretekár Tomáš Svitok sa aj v nadchádzajúcej sezóne predstaví so slovenským tímom SK Energy vo svetovom pohári cestných motocyklov v triede Superstock 1000. Podstatnou zmenou je však v jeho prípade nová značka motocykla.

Tomáš Svitok
Tohtoročný seriál v katagórii Superstoch absolvuje Tomáš Svitok na stroji Kawasaki

Svoje plány predstavil tím SK Energy na práve skončenej bratislavskej výstave Motocykel 2013. Aj v nadchádzajúcej sezóne budú tím opäť reprezentovať český pretekár Ondřej Ježek a práve Slovák Tomáš Svitok.

Ešte nedávno sa musel mladý slovenský pretekár zamýšľať nad svojou budúcnosťou, keď pre nedostatok finančných prostriedkov bola jeho účasť vo svetovom seriáli ohrozená. Po sérii rokovaní sa však dohodol so silným partnerom, poľskou strojárenskou spoločnosťou Zarmen, vďaka ktorej sa nakoniec postaví na štart. Podmienkou partnera však je, aby Svitok, ktorý doteraz jazdil na motocykli značky Ducati, používal stroj Kawasaki. Druhý pretekár tímu, Ondřej Ježek, bude štartovať na motocykli Ducati Panigale.

Tomáš Svitok:"Som šťastný, že po dlhých týždňoch plných neistoty nakoniec prišlo k dohode so sponzorom, vďaka ktorému môžem absolvovať celý seriál svetového pohára. Nový motocykel ešte je len na ceste na Slovensko, tak verím, že si naňho počas testov čo najrýchlejšie zvyknem a na prvé preteky bude pripravený. Som vďačný všetkým, ktorí mi pomohli. Verím, že ich dôveru nesklamem."

Miroslav Svitok, manažér pretekára:"Teší ma, že to takto dopadlo a preto chcem vyjadriť vďačnosť tým, ktorí sa o to pričinili, či už ide o spoločnosť Zarmen, ktorá nás doslova vytrhla z veľmi zlej situácie, alebo o Ľuboša Gréča, v ktorého tíme máme výborné zázemie. Dúfam, že nadchádzajúca sezóna bude pre Tomáša úspešná."

Ľuboš Gréč, majiteľ tímu SK Energy:"Veľmi mi záležalo na tom, aby Tomáš mohol pokračovať vo svojej kariére a keďže situácia bola veľmi ťažká a naskytla sa takáto príležitosť, akceptujem variant nasadenia dvoch značiek motocyklov v našom tíme. Verím, že ako Ondra Ježek, tak aj Tomáš Svitok majú na to, aby dosiahli vo Svetovom pohári na popredné miesta."

Tomáš Svitok Tím SK Energy
Autor: red-gold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.