Svitokov nenaplnený sen

Štvrtok, 26 júl 2012

Šieste preteky svetového pohára cestných motocyklov v kategórii Superstock 1000 na Masarykovom okruhu v Brne v rámci svetového šampionátu Superbikov boli pre slovenského reprezentanta Tomáša Svitoka takmer ako na domácej pôde.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok sa na Masarykovom okruhu v Brne cíti ako doma, napriek tomu mu nedeľňajšie preteky v triede Superstock 1000 nevyšli podľa jeho predstáv

Slovenský reprezentant si v Brne trúfal dosiahnuť dobrý výsledok. Dúfal, že by sa mohol umiestniť v prvej desiatke. Naznačovala to už kvalifikácia, v ktorej si vyjazdil trinástu štartovú pozíciu. Nepríjemné počasie, ktoré vládlo v nedeľu predpoludním mu však cestu k úspechu prekazilo. V cieli mu nakoniec patrilo 21. miesto.

"Po tréningoch som bol veľmi spokojný, zajazdil som svoj osobný rekord na kolo a plánoval som v pretekoch zabojovať o prvú desiatku, ku ktorej mi tu už vlani veľa nechýbalo. Výborne rozbehnutý víkend nakoniec nedopadol pre mňa dobre. Ja a dážď, to nejde dokopy, spočiatku som nemal na vode istotu. Získal som ju až ku koncu, ale to už bolo zasa cítiť stratu kondície motora. Je to škoda," - zhodnotil Tomáš Svitok svoje účinkovanie na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok Tomáš Svitok
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.