Svitokov nenaplnený sen

Štvrtok, 26 júl 2012

Šieste preteky svetového pohára cestných motocyklov v kategórii Superstock 1000 na Masarykovom okruhu v Brne v rámci svetového šampionátu Superbikov boli pre slovenského reprezentanta Tomáša Svitoka takmer ako na domácej pôde.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok sa na Masarykovom okruhu v Brne cíti ako doma, napriek tomu mu nedeľňajšie preteky v triede Superstock 1000 nevyšli podľa jeho predstáv

Slovenský reprezentant si v Brne trúfal dosiahnuť dobrý výsledok. Dúfal, že by sa mohol umiestniť v prvej desiatke. Naznačovala to už kvalifikácia, v ktorej si vyjazdil trinástu štartovú pozíciu. Nepríjemné počasie, ktoré vládlo v nedeľu predpoludním mu však cestu k úspechu prekazilo. V cieli mu nakoniec patrilo 21. miesto.

"Po tréningoch som bol veľmi spokojný, zajazdil som svoj osobný rekord na kolo a plánoval som v pretekoch zabojovať o prvú desiatku, ku ktorej mi tu už vlani veľa nechýbalo. Výborne rozbehnutý víkend nakoniec nedopadol pre mňa dobre. Ja a dážď, to nejde dokopy, spočiatku som nemal na vode istotu. Získal som ju až ku koncu, ale to už bolo zasa cítiť stratu kondície motora. Je to škoda," - zhodnotil Tomáš Svitok svoje účinkovanie na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok Tomáš Svitok
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.