Svitokov nenaplnený sen

Štvrtok, 26 júl 2012

Šieste preteky svetového pohára cestných motocyklov v kategórii Superstock 1000 na Masarykovom okruhu v Brne v rámci svetového šampionátu Superbikov boli pre slovenského reprezentanta Tomáša Svitoka takmer ako na domácej pôde.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok sa na Masarykovom okruhu v Brne cíti ako doma, napriek tomu mu nedeľňajšie preteky v triede Superstock 1000 nevyšli podľa jeho predstáv

Slovenský reprezentant si v Brne trúfal dosiahnuť dobrý výsledok. Dúfal, že by sa mohol umiestniť v prvej desiatke. Naznačovala to už kvalifikácia, v ktorej si vyjazdil trinástu štartovú pozíciu. Nepríjemné počasie, ktoré vládlo v nedeľu predpoludním mu však cestu k úspechu prekazilo. V cieli mu nakoniec patrilo 21. miesto.

"Po tréningoch som bol veľmi spokojný, zajazdil som svoj osobný rekord na kolo a plánoval som v pretekoch zabojovať o prvú desiatku, ku ktorej mi tu už vlani veľa nechýbalo. Výborne rozbehnutý víkend nakoniec nedopadol pre mňa dobre. Ja a dážď, to nejde dokopy, spočiatku som nemal na vode istotu. Získal som ju až ku koncu, ale to už bolo zasa cítiť stratu kondície motora. Je to škoda," - zhodnotil Tomáš Svitok svoje účinkovanie na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok Tomáš Svitok
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.