Svitokov nenaplnený sen

Štvrtok, 26 júl 2012

Šieste preteky svetového pohára cestných motocyklov v kategórii Superstock 1000 na Masarykovom okruhu v Brne v rámci svetového šampionátu Superbikov boli pre slovenského reprezentanta Tomáša Svitoka takmer ako na domácej pôde.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok sa na Masarykovom okruhu v Brne cíti ako doma, napriek tomu mu nedeľňajšie preteky v triede Superstock 1000 nevyšli podľa jeho predstáv

Slovenský reprezentant si v Brne trúfal dosiahnuť dobrý výsledok. Dúfal, že by sa mohol umiestniť v prvej desiatke. Naznačovala to už kvalifikácia, v ktorej si vyjazdil trinástu štartovú pozíciu. Nepríjemné počasie, ktoré vládlo v nedeľu predpoludním mu však cestu k úspechu prekazilo. V cieli mu nakoniec patrilo 21. miesto.

"Po tréningoch som bol veľmi spokojný, zajazdil som svoj osobný rekord na kolo a plánoval som v pretekoch zabojovať o prvú desiatku, ku ktorej mi tu už vlani veľa nechýbalo. Výborne rozbehnutý víkend nakoniec nedopadol pre mňa dobre. Ja a dážď, to nejde dokopy, spočiatku som nemal na vode istotu. Získal som ju až ku koncu, ale to už bolo zasa cítiť stratu kondície motora. Je to škoda," - zhodnotil Tomáš Svitok svoje účinkovanie na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok Tomáš Svitok
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.