Ťahače na Slovakia Ringu

Nedeľa, 16 júl 2017

Na pretekárskom okruhu Slovakia Ring sa počas tohto víkendu po prvý raz konali preteky ťahačov seriálu majstrovstiev Európy.

1 Tahace na SlovRingu

Prvé preteky v sobotu vyhral maďarský jazdec Norbert Kiss na mercedese. Využil najlepšiu pozíciu na štarte a zaplneným tribúnam Slovakia Ringu predviedol bezchybnú jazdu, vzdialil sa svojim súperom a bezpečne zvíťazil.

Maďarský jazdec najmä v technickom druhom sektore 5922 metrov dlhého okruhu bol jednoznačne najrýchlejší a v cieli mal pred druhým Čechom Adamom Lackom na Freightlineri náskok piatich sekúnd. Tretí v cieli bol obhajca titulu európskeho šampióna Nemec Jochen Hahn na ťahači značky MAN.

V druhých pretekoch štartovali prví ôsmi jazdci v obrátenom poradí, čo predznamenávalo veľkú drámu hneď po štarte. Ťahače s hmotnosťou 5,3 tony a s výkonom 1100 konských síl predviedli divákom dramatické momenty.

Po štarte sa na prvé miesto dostal skúsený Španiel Antonio Albacete na ťahači MAN, niekdajší dvojnásobný majster Európy. Tesne za ním bola počas celých pretekov Nemka Steffi Halmová a skončila druhá. Na tretiu priečku sa dokázal prepracovať Adam Lacko, ktorý si tak upevnil svoje vedenie v šampionáte.

Nedeľa: víťazstvá Kissa a Halmovej

Sobotňajšie víťazstvo sa Maďarovi Norbertovi Kissovi podarilo zopakovať aj v prvých nedeľňajších pretekoch, keď jeho mercedes prešiel cieľom ako prvý. V druhých pretekoch pretavila vo svoje druhé tohtoročné víťazstvo Nemka Steffi Halmová na ťahači MAN.

Z pole position štartoval do tretích pretekov víkendu úradujúci európsky šampión Jochen Hahn (Iveco), ale už v prvej zákrute prišiel o vedenie, kde ho vystriedal maďarský jazdec Kiss, ktorý potom s prehľadom vyhral. Druhý s odstupom 5,5 sek bol Španiel Antonio Albacete (MAN) a tretí Nemec Hahn. Líder priebežného poradia Adam Lacko (Freightliner) skončil na 4. mieste.

Do druhých pretekov sa poradie prvej osmičky otáčalo, z pole position sa tak mohol tešiť Gerhard Körber (Iveco). No už do prvej zákruty sa rútila na prvom mieste Nemka Steffanie Halmová, jediná žena v štartovom poli a hneď si vybudovala nedostihnuteľný náskok. Jochen Hahn bol druhý so stratou 2,7 sekundy. Norbert Kiss bol tesne za ním a skončil tretí. Adam Lacko bol opäť štvrtý v seriálu vedie so 182 bodmi. Druhý je Norbert Kiss so 139 bodmi a tretí Jochen Hahn má 135 bodov.

Preteky na Slovakia Ringu počas dvojdňového víkendu sledovalo 25 tisíc divákov.

1 Tahace na SlovRingu 2 Tahace na SlovRingu 3 Tahace na SlovRingu 4 Tahace na SlovRingu
Autor: janGold
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.