Ťahače na Slovakia Ringu

Nedeľa, 16 júl 2017

Na pretekárskom okruhu Slovakia Ring sa počas tohto víkendu po prvý raz konali preteky ťahačov seriálu majstrovstiev Európy.

1 Tahace na SlovRingu

Prvé preteky v sobotu vyhral maďarský jazdec Norbert Kiss na mercedese. Využil najlepšiu pozíciu na štarte a zaplneným tribúnam Slovakia Ringu predviedol bezchybnú jazdu, vzdialil sa svojim súperom a bezpečne zvíťazil.

Maďarský jazdec najmä v technickom druhom sektore 5922 metrov dlhého okruhu bol jednoznačne najrýchlejší a v cieli mal pred druhým Čechom Adamom Lackom na Freightlineri náskok piatich sekúnd. Tretí v cieli bol obhajca titulu európskeho šampióna Nemec Jochen Hahn na ťahači značky MAN.

V druhých pretekoch štartovali prví ôsmi jazdci v obrátenom poradí, čo predznamenávalo veľkú drámu hneď po štarte. Ťahače s hmotnosťou 5,3 tony a s výkonom 1100 konských síl predviedli divákom dramatické momenty.

Po štarte sa na prvé miesto dostal skúsený Španiel Antonio Albacete na ťahači MAN, niekdajší dvojnásobný majster Európy. Tesne za ním bola počas celých pretekov Nemka Steffi Halmová a skončila druhá. Na tretiu priečku sa dokázal prepracovať Adam Lacko, ktorý si tak upevnil svoje vedenie v šampionáte.

Nedeľa: víťazstvá Kissa a Halmovej

Sobotňajšie víťazstvo sa Maďarovi Norbertovi Kissovi podarilo zopakovať aj v prvých nedeľňajších pretekoch, keď jeho mercedes prešiel cieľom ako prvý. V druhých pretekoch pretavila vo svoje druhé tohtoročné víťazstvo Nemka Steffi Halmová na ťahači MAN.

Z pole position štartoval do tretích pretekov víkendu úradujúci európsky šampión Jochen Hahn (Iveco), ale už v prvej zákrute prišiel o vedenie, kde ho vystriedal maďarský jazdec Kiss, ktorý potom s prehľadom vyhral. Druhý s odstupom 5,5 sek bol Španiel Antonio Albacete (MAN) a tretí Nemec Hahn. Líder priebežného poradia Adam Lacko (Freightliner) skončil na 4. mieste.

Do druhých pretekov sa poradie prvej osmičky otáčalo, z pole position sa tak mohol tešiť Gerhard Körber (Iveco). No už do prvej zákruty sa rútila na prvom mieste Nemka Steffanie Halmová, jediná žena v štartovom poli a hneď si vybudovala nedostihnuteľný náskok. Jochen Hahn bol druhý so stratou 2,7 sekundy. Norbert Kiss bol tesne za ním a skončil tretí. Adam Lacko bol opäť štvrtý v seriálu vedie so 182 bodmi. Druhý je Norbert Kiss so 139 bodmi a tretí Jochen Hahn má 135 bodov.

Preteky na Slovakia Ringu počas dvojdňového víkendu sledovalo 25 tisíc divákov.

1 Tahace na SlovRingu 2 Tahace na SlovRingu 3 Tahace na SlovRingu 4 Tahace na SlovRingu
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring