Ťahače na Slovakia Ringu

Nedeľa, 16 júl 2017

Na pretekárskom okruhu Slovakia Ring sa počas tohto víkendu po prvý raz konali preteky ťahačov seriálu majstrovstiev Európy.

1 Tahace na SlovRingu

Prvé preteky v sobotu vyhral maďarský jazdec Norbert Kiss na mercedese. Využil najlepšiu pozíciu na štarte a zaplneným tribúnam Slovakia Ringu predviedol bezchybnú jazdu, vzdialil sa svojim súperom a bezpečne zvíťazil.

Maďarský jazdec najmä v technickom druhom sektore 5922 metrov dlhého okruhu bol jednoznačne najrýchlejší a v cieli mal pred druhým Čechom Adamom Lackom na Freightlineri náskok piatich sekúnd. Tretí v cieli bol obhajca titulu európskeho šampióna Nemec Jochen Hahn na ťahači značky MAN.

V druhých pretekoch štartovali prví ôsmi jazdci v obrátenom poradí, čo predznamenávalo veľkú drámu hneď po štarte. Ťahače s hmotnosťou 5,3 tony a s výkonom 1100 konských síl predviedli divákom dramatické momenty.

Po štarte sa na prvé miesto dostal skúsený Španiel Antonio Albacete na ťahači MAN, niekdajší dvojnásobný majster Európy. Tesne za ním bola počas celých pretekov Nemka Steffi Halmová a skončila druhá. Na tretiu priečku sa dokázal prepracovať Adam Lacko, ktorý si tak upevnil svoje vedenie v šampionáte.

Nedeľa: víťazstvá Kissa a Halmovej

Sobotňajšie víťazstvo sa Maďarovi Norbertovi Kissovi podarilo zopakovať aj v prvých nedeľňajších pretekoch, keď jeho mercedes prešiel cieľom ako prvý. V druhých pretekoch pretavila vo svoje druhé tohtoročné víťazstvo Nemka Steffi Halmová na ťahači MAN.

Z pole position štartoval do tretích pretekov víkendu úradujúci európsky šampión Jochen Hahn (Iveco), ale už v prvej zákrute prišiel o vedenie, kde ho vystriedal maďarský jazdec Kiss, ktorý potom s prehľadom vyhral. Druhý s odstupom 5,5 sek bol Španiel Antonio Albacete (MAN) a tretí Nemec Hahn. Líder priebežného poradia Adam Lacko (Freightliner) skončil na 4. mieste.

Do druhých pretekov sa poradie prvej osmičky otáčalo, z pole position sa tak mohol tešiť Gerhard Körber (Iveco). No už do prvej zákruty sa rútila na prvom mieste Nemka Steffanie Halmová, jediná žena v štartovom poli a hneď si vybudovala nedostihnuteľný náskok. Jochen Hahn bol druhý so stratou 2,7 sekundy. Norbert Kiss bol tesne za ním a skončil tretí. Adam Lacko bol opäť štvrtý v seriálu vedie so 182 bodmi. Druhý je Norbert Kiss so 139 bodmi a tretí Jochen Hahn má 135 bodov.

Preteky na Slovakia Ringu počas dvojdňového víkendu sledovalo 25 tisíc divákov.

1 Tahace na SlovRingu 2 Tahace na SlovRingu 3 Tahace na SlovRingu 4 Tahace na SlovRingu
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.