Ťahače na Slovakia Ringu

Nedeľa, 16 júl 2017

Na pretekárskom okruhu Slovakia Ring sa počas tohto víkendu po prvý raz konali preteky ťahačov seriálu majstrovstiev Európy.

1 Tahace na SlovRingu

Prvé preteky v sobotu vyhral maďarský jazdec Norbert Kiss na mercedese. Využil najlepšiu pozíciu na štarte a zaplneným tribúnam Slovakia Ringu predviedol bezchybnú jazdu, vzdialil sa svojim súperom a bezpečne zvíťazil.

Maďarský jazdec najmä v technickom druhom sektore 5922 metrov dlhého okruhu bol jednoznačne najrýchlejší a v cieli mal pred druhým Čechom Adamom Lackom na Freightlineri náskok piatich sekúnd. Tretí v cieli bol obhajca titulu európskeho šampióna Nemec Jochen Hahn na ťahači značky MAN.

V druhých pretekoch štartovali prví ôsmi jazdci v obrátenom poradí, čo predznamenávalo veľkú drámu hneď po štarte. Ťahače s hmotnosťou 5,3 tony a s výkonom 1100 konských síl predviedli divákom dramatické momenty.

Po štarte sa na prvé miesto dostal skúsený Španiel Antonio Albacete na ťahači MAN, niekdajší dvojnásobný majster Európy. Tesne za ním bola počas celých pretekov Nemka Steffi Halmová a skončila druhá. Na tretiu priečku sa dokázal prepracovať Adam Lacko, ktorý si tak upevnil svoje vedenie v šampionáte.

Nedeľa: víťazstvá Kissa a Halmovej

Sobotňajšie víťazstvo sa Maďarovi Norbertovi Kissovi podarilo zopakovať aj v prvých nedeľňajších pretekoch, keď jeho mercedes prešiel cieľom ako prvý. V druhých pretekoch pretavila vo svoje druhé tohtoročné víťazstvo Nemka Steffi Halmová na ťahači MAN.

Z pole position štartoval do tretích pretekov víkendu úradujúci európsky šampión Jochen Hahn (Iveco), ale už v prvej zákrute prišiel o vedenie, kde ho vystriedal maďarský jazdec Kiss, ktorý potom s prehľadom vyhral. Druhý s odstupom 5,5 sek bol Španiel Antonio Albacete (MAN) a tretí Nemec Hahn. Líder priebežného poradia Adam Lacko (Freightliner) skončil na 4. mieste.

Do druhých pretekov sa poradie prvej osmičky otáčalo, z pole position sa tak mohol tešiť Gerhard Körber (Iveco). No už do prvej zákruty sa rútila na prvom mieste Nemka Steffanie Halmová, jediná žena v štartovom poli a hneď si vybudovala nedostihnuteľný náskok. Jochen Hahn bol druhý so stratou 2,7 sekundy. Norbert Kiss bol tesne za ním a skončil tretí. Adam Lacko bol opäť štvrtý v seriálu vedie so 182 bodmi. Druhý je Norbert Kiss so 139 bodmi a tretí Jochen Hahn má 135 bodov.

Preteky na Slovakia Ringu počas dvojdňového víkendu sledovalo 25 tisíc divákov.

1 Tahace na SlovRingu 2 Tahace na SlovRingu 3 Tahace na SlovRingu 4 Tahace na SlovRingu
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.