Talentová Racestar našla nové nádeje

Nedeľa, 27 marec 2016

Talentová súťaž Racestar ulovila na Slovakia Ringu do svojej siete nové nádeje automobilového športu. Z 56 finalistov zo Slovenska, Maďarska a Nemecka bojovali dva dni o prestížne ceny i celkové prvenstvo.

Suzuki na Racestar
O prvenstvo v súťaži Racestar bojovali mladí jazdci na špeciáloch Suzuki SwiftCup

Po semifinálových bojoch v bratislavskej Kart 1 Aréne sa pokračovalo na okruhu Slovakia Ring, ktorý odhalil mená víťazov jednotlivých kategórií. Súťažiaci absolvovali beh na 6 km, rozhovory v angličtine i vo svojom materinskom jazyku, vedomostný test z histórie i súčasnosti motoristického športu. Dvadsaťpäť postúpilo do súťaže v slalome na dráhe a z nich desať najlepších sa zviezlo na špeciáloch Suzuki Swift Cup na okruhu Slovakia Ring o čo najlepší čas na jedno kolo.

Absolútnym víťazom Racestar 2016 sa stal maďarská jazdec B. G. Molnár pred Nemcom O. Müllerom. Víťaz získal angažmán v seriáli Swift Cup Europe a predstaví sa aj na Veľkej cene SR na okruhu Slovakia Ringu. Slovák Tomáš Bizub, ktorý vyhral túto súťaž pred rokom sa do tohto seriálu dostal práve z projektu Racestar 2015.

Najlepší Slovák v kategórii do 21 rokov Filip Baláž osedlá upravenú Mazdu MX-5 v Slovenskom okruhovom pohári, a to aj vďaka podpore Slovenskej asociácie motoristického športu. Štartovať bude aj na augustovej Veľkej ceny SR.

Najlepší Slovák na motokárach Andreas Novák bude predvádzať svoj talent počas celého roka v majstrovstvách Slovenska halových motokár.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.