Talentová Racestar našla nové nádeje

Nedeľa, 27 marec 2016

Talentová súťaž Racestar ulovila na Slovakia Ringu do svojej siete nové nádeje automobilového športu. Z 56 finalistov zo Slovenska, Maďarska a Nemecka bojovali dva dni o prestížne ceny i celkové prvenstvo.

Suzuki na Racestar
O prvenstvo v súťaži Racestar bojovali mladí jazdci na špeciáloch Suzuki SwiftCup

Po semifinálových bojoch v bratislavskej Kart 1 Aréne sa pokračovalo na okruhu Slovakia Ring, ktorý odhalil mená víťazov jednotlivých kategórií. Súťažiaci absolvovali beh na 6 km, rozhovory v angličtine i vo svojom materinskom jazyku, vedomostný test z histórie i súčasnosti motoristického športu. Dvadsaťpäť postúpilo do súťaže v slalome na dráhe a z nich desať najlepších sa zviezlo na špeciáloch Suzuki Swift Cup na okruhu Slovakia Ring o čo najlepší čas na jedno kolo.

Absolútnym víťazom Racestar 2016 sa stal maďarská jazdec B. G. Molnár pred Nemcom O. Müllerom. Víťaz získal angažmán v seriáli Swift Cup Europe a predstaví sa aj na Veľkej cene SR na okruhu Slovakia Ringu. Slovák Tomáš Bizub, ktorý vyhral túto súťaž pred rokom sa do tohto seriálu dostal práve z projektu Racestar 2015.

Najlepší Slovák v kategórii do 21 rokov Filip Baláž osedlá upravenú Mazdu MX-5 v Slovenskom okruhovom pohári, a to aj vďaka podpore Slovenskej asociácie motoristického športu. Štartovať bude aj na augustovej Veľkej ceny SR.

Najlepší Slovák na motokárach Andreas Novák bude predvádzať svoj talent počas celého roka v majstrovstvách Slovenska halových motokár.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.