Talentová Racestar našla nové nádeje

Nedeľa, 27 marec 2016

Talentová súťaž Racestar ulovila na Slovakia Ringu do svojej siete nové nádeje automobilového športu. Z 56 finalistov zo Slovenska, Maďarska a Nemecka bojovali dva dni o prestížne ceny i celkové prvenstvo.

Suzuki na Racestar
O prvenstvo v súťaži Racestar bojovali mladí jazdci na špeciáloch Suzuki SwiftCup

Po semifinálových bojoch v bratislavskej Kart 1 Aréne sa pokračovalo na okruhu Slovakia Ring, ktorý odhalil mená víťazov jednotlivých kategórií. Súťažiaci absolvovali beh na 6 km, rozhovory v angličtine i vo svojom materinskom jazyku, vedomostný test z histórie i súčasnosti motoristického športu. Dvadsaťpäť postúpilo do súťaže v slalome na dráhe a z nich desať najlepších sa zviezlo na špeciáloch Suzuki Swift Cup na okruhu Slovakia Ring o čo najlepší čas na jedno kolo.

Absolútnym víťazom Racestar 2016 sa stal maďarská jazdec B. G. Molnár pred Nemcom O. Müllerom. Víťaz získal angažmán v seriáli Swift Cup Europe a predstaví sa aj na Veľkej cene SR na okruhu Slovakia Ringu. Slovák Tomáš Bizub, ktorý vyhral túto súťaž pred rokom sa do tohto seriálu dostal práve z projektu Racestar 2015.

Najlepší Slovák v kategórii do 21 rokov Filip Baláž osedlá upravenú Mazdu MX-5 v Slovenskom okruhovom pohári, a to aj vďaka podpore Slovenskej asociácie motoristického športu. Štartovať bude aj na augustovej Veľkej ceny SR.

Najlepší Slovák na motokárach Andreas Novák bude predvádzať svoj talent počas celého roka v majstrovstvách Slovenska halových motokár.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.