Tomáš Svitok: pozvánka do Brna

Štvrtok, 19 júl 2012

Počas nasledujúceho víkendu sa na Masarykovom okruhu v Brne uskutočnia majstrovstvá sveta v triede Superbike, v rámci ktorých sa koná aj svetový pohár FIM Superstock 1000. V tejto triede štartuje aj slovenský reprezentant Tomáš Svitok, pretekár tímu SK Energy.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok sa predstaví na Masarykovom okruhu v Brne v triede Superstock 1000

Tomáš začal sezónu vo svetovej konkurencii výborným deviatym miestom v Imole a bodoval aj jedenástym miestom v Monze. Po dvoch poruchách a jednej vlastnej chybe bude chcieť teraz napraviť svoju bodovú bilanciu na ním obľúbenom okruhu, kde ho chodia každoročne povzbudzovať fanúšikovia zo Slovenska.

V piatok predpoludním je na programe voľný tréning, popoludní potom prvá kvalifikácia, v sobotu predpoludním znovu voľný tréning a podvečer druhá kvalifikácia. Hlavné preteky v triede Superstock 1000 sú na programe v nedeľu od 10,30. Jazdí sa na 12 kôl, čo predstavuje 64, 84 km. Superbike majú kvalifikáciu v sobotu popoludní, prvé preteky potom v nedeľu o 12,00 hod. a druhé o 15,30 hodine.

"Do Brna sa vždy veľmi teším, je to výnimočné už len tým, že tam príde množstvo mojich fanúšikov zo Slovenska. Brno je pre mňa takmer ako domáci podnik. Mám ten okruh rád, vyrastal som tam a preto sa do Brna veľmi teším. Mojím cieľom je umiestnenie v prvej desiatke," vraví Tomáš.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.