Tomáš Svitok: pozvánka do Brna

Štvrtok, 19 júl 2012

Počas nasledujúceho víkendu sa na Masarykovom okruhu v Brne uskutočnia majstrovstvá sveta v triede Superbike, v rámci ktorých sa koná aj svetový pohár FIM Superstock 1000. V tejto triede štartuje aj slovenský reprezentant Tomáš Svitok, pretekár tímu SK Energy.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok sa predstaví na Masarykovom okruhu v Brne v triede Superstock 1000

Tomáš začal sezónu vo svetovej konkurencii výborným deviatym miestom v Imole a bodoval aj jedenástym miestom v Monze. Po dvoch poruchách a jednej vlastnej chybe bude chcieť teraz napraviť svoju bodovú bilanciu na ním obľúbenom okruhu, kde ho chodia každoročne povzbudzovať fanúšikovia zo Slovenska.

V piatok predpoludním je na programe voľný tréning, popoludní potom prvá kvalifikácia, v sobotu predpoludním znovu voľný tréning a podvečer druhá kvalifikácia. Hlavné preteky v triede Superstock 1000 sú na programe v nedeľu od 10,30. Jazdí sa na 12 kôl, čo predstavuje 64, 84 km. Superbike majú kvalifikáciu v sobotu popoludní, prvé preteky potom v nedeľu o 12,00 hod. a druhé o 15,30 hodine.

"Do Brna sa vždy veľmi teším, je to výnimočné už len tým, že tam príde množstvo mojich fanúšikov zo Slovenska. Brno je pre mňa takmer ako domáci podnik. Mám ten okruh rád, vyrastal som tam a preto sa do Brna veľmi teším. Mojím cieľom je umiestnenie v prvej desiatke," vraví Tomáš.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.