Tomáš Svitok: pozvánka do Brna

Štvrtok, 19 júl 2012

Počas nasledujúceho víkendu sa na Masarykovom okruhu v Brne uskutočnia majstrovstvá sveta v triede Superbike, v rámci ktorých sa koná aj svetový pohár FIM Superstock 1000. V tejto triede štartuje aj slovenský reprezentant Tomáš Svitok, pretekár tímu SK Energy.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok sa predstaví na Masarykovom okruhu v Brne v triede Superstock 1000

Tomáš začal sezónu vo svetovej konkurencii výborným deviatym miestom v Imole a bodoval aj jedenástym miestom v Monze. Po dvoch poruchách a jednej vlastnej chybe bude chcieť teraz napraviť svoju bodovú bilanciu na ním obľúbenom okruhu, kde ho chodia každoročne povzbudzovať fanúšikovia zo Slovenska.

V piatok predpoludním je na programe voľný tréning, popoludní potom prvá kvalifikácia, v sobotu predpoludním znovu voľný tréning a podvečer druhá kvalifikácia. Hlavné preteky v triede Superstock 1000 sú na programe v nedeľu od 10,30. Jazdí sa na 12 kôl, čo predstavuje 64, 84 km. Superbike majú kvalifikáciu v sobotu popoludní, prvé preteky potom v nedeľu o 12,00 hod. a druhé o 15,30 hodine.

"Do Brna sa vždy veľmi teším, je to výnimočné už len tým, že tam príde množstvo mojich fanúšikov zo Slovenska. Brno je pre mňa takmer ako domáci podnik. Mám ten okruh rád, vyrastal som tam a preto sa do Brna veľmi teším. Mojím cieľom je umiestnenie v prvej desiatke," vraví Tomáš.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.