Tomáš Svitok: pozvánka do Brna

Štvrtok, 19 júl 2012

Počas nasledujúceho víkendu sa na Masarykovom okruhu v Brne uskutočnia majstrovstvá sveta v triede Superbike, v rámci ktorých sa koná aj svetový pohár FIM Superstock 1000. V tejto triede štartuje aj slovenský reprezentant Tomáš Svitok, pretekár tímu SK Energy.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok sa predstaví na Masarykovom okruhu v Brne v triede Superstock 1000

Tomáš začal sezónu vo svetovej konkurencii výborným deviatym miestom v Imole a bodoval aj jedenástym miestom v Monze. Po dvoch poruchách a jednej vlastnej chybe bude chcieť teraz napraviť svoju bodovú bilanciu na ním obľúbenom okruhu, kde ho chodia každoročne povzbudzovať fanúšikovia zo Slovenska.

V piatok predpoludním je na programe voľný tréning, popoludní potom prvá kvalifikácia, v sobotu predpoludním znovu voľný tréning a podvečer druhá kvalifikácia. Hlavné preteky v triede Superstock 1000 sú na programe v nedeľu od 10,30. Jazdí sa na 12 kôl, čo predstavuje 64, 84 km. Superbike majú kvalifikáciu v sobotu popoludní, prvé preteky potom v nedeľu o 12,00 hod. a druhé o 15,30 hodine.

"Do Brna sa vždy veľmi teším, je to výnimočné už len tým, že tam príde množstvo mojich fanúšikov zo Slovenska. Brno je pre mňa takmer ako domáci podnik. Mám ten okruh rád, vyrastal som tam a preto sa do Brna veľmi teším. Mojím cieľom je umiestnenie v prvej desiatke," vraví Tomáš.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.