Tomáš Svitok predstavil svoj nový tím

Streda, 23 marec 2011

Počas výstavy Motocykel 2011 sa v Bratislave predstavil SK Energy Team s pretekárom Tomášom Svitkom zo Sebedražia. V nadchádzajúcej sezóne sa nádejný slovenský jazdec zúčastní Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000, ktorý sa koná v rámci majstrovstiev sveta triedy Superbike.

Tomáš Svitok
Manažér Luboš Gréč a jazdec Tomáš Svitok, nádej slovenského motocyklového športu

Nový slovenský tím vznikol na začiatku tohto roka, keď sa rozhodli spojiť svoje sily Luboš Gréč, majiteľ spoločnosti Ducati Slovakia, Mauro Scardassa, taliansky šéfmechanik tímu a Miroslav Svitok, otec 20-ročného pretekára. Tomáš má skúsenosti s týmto seriálom už z vlaňajška, kedy vybojoval v silnej konkurencii tri body do konečného hodnotenia.

Tento rok bude Tomáš Svitok jazdiť na motocykli Ducati 1098R, ktorý ešte pred oficiálnym predstavením tímu testoval v Taliansku a Španielsku. FIM Cup Superstock 1000, ako znie presný názov seriálu, odštartuje 17. apríla v holandskom Assene a jednou z jeho zastávok bude aj podujatie na Masarykovom okruhu v Brne, ktoré sa uskutoční 8. - 10. júla.

Pred novu sezónou absolvoval Tomáš Svitok tvrdú prípravu. Motocykel Ducati je skvelý, je to špičkový stroj, na akom Tomáš ešte nikdy predtým nesedel. Sedí mu, o čom svedčia aj nedávne testy v Taliansku a Španielsku, kde jazdil podstatne rýchlejšie časy ako v minulom roku. Už teraz sa teší, ako povedal na stretnutí s novinármi v Bratislave, na novú pretekársku sezónu.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok bude v sedle Ducati 1098R reprezentovať Slovensko vo významnom svetovom motocyklovom seriáli Superstock a chce nadviazať na minuloročné úspechy

"Tím SK Energy Team sme založili spolu s Miroslavom Svitkom s cieľom uspieť vo svetovom pohári" – hovorí spolumajiteľ tímu Luboš Gréč. "V tíme máme ľudí, ktorí už s týmto seriálom skúsenosti majú, či už je to samotný pretekár, alebo taliansky šéfmechanik. Pri výbere pretekára bola voľba jasná, keďže Tomáša sledujem už od jeho začiatkov a vlani sme si vyskúšali spoluprácu aj v praxi. Postavili sme nový kvalitný motocykel, čo nám potvrdili aj nedávne testy. Onedlho nás čaká ďalšie testovanie a v polovici apríla prvé preteky."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.