Tomáš Svitok predstavil svoj nový tím

Streda, 23 marec 2011

Počas výstavy Motocykel 2011 sa v Bratislave predstavil SK Energy Team s pretekárom Tomášom Svitkom zo Sebedražia. V nadchádzajúcej sezóne sa nádejný slovenský jazdec zúčastní Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000, ktorý sa koná v rámci majstrovstiev sveta triedy Superbike.

Tomáš Svitok
Manažér Luboš Gréč a jazdec Tomáš Svitok, nádej slovenského motocyklového športu

Nový slovenský tím vznikol na začiatku tohto roka, keď sa rozhodli spojiť svoje sily Luboš Gréč, majiteľ spoločnosti Ducati Slovakia, Mauro Scardassa, taliansky šéfmechanik tímu a Miroslav Svitok, otec 20-ročného pretekára. Tomáš má skúsenosti s týmto seriálom už z vlaňajška, kedy vybojoval v silnej konkurencii tri body do konečného hodnotenia.

Tento rok bude Tomáš Svitok jazdiť na motocykli Ducati 1098R, ktorý ešte pred oficiálnym predstavením tímu testoval v Taliansku a Španielsku. FIM Cup Superstock 1000, ako znie presný názov seriálu, odštartuje 17. apríla v holandskom Assene a jednou z jeho zastávok bude aj podujatie na Masarykovom okruhu v Brne, ktoré sa uskutoční 8. - 10. júla.

Pred novu sezónou absolvoval Tomáš Svitok tvrdú prípravu. Motocykel Ducati je skvelý, je to špičkový stroj, na akom Tomáš ešte nikdy predtým nesedel. Sedí mu, o čom svedčia aj nedávne testy v Taliansku a Španielsku, kde jazdil podstatne rýchlejšie časy ako v minulom roku. Už teraz sa teší, ako povedal na stretnutí s novinármi v Bratislave, na novú pretekársku sezónu.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok bude v sedle Ducati 1098R reprezentovať Slovensko vo významnom svetovom motocyklovom seriáli Superstock a chce nadviazať na minuloročné úspechy

"Tím SK Energy Team sme založili spolu s Miroslavom Svitkom s cieľom uspieť vo svetovom pohári" – hovorí spolumajiteľ tímu Luboš Gréč. "V tíme máme ľudí, ktorí už s týmto seriálom skúsenosti majú, či už je to samotný pretekár, alebo taliansky šéfmechanik. Pri výbere pretekára bola voľba jasná, keďže Tomáša sledujem už od jeho začiatkov a vlani sme si vyskúšali spoluprácu aj v praxi. Postavili sme nový kvalitný motocykel, čo nám potvrdili aj nedávne testy. Onedlho nás čaká ďalšie testovanie a v polovici apríla prvé preteky."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.