Tomáš Svitok predstavil svoj nový tím

Streda, 23 marec 2011

Počas výstavy Motocykel 2011 sa v Bratislave predstavil SK Energy Team s pretekárom Tomášom Svitkom zo Sebedražia. V nadchádzajúcej sezóne sa nádejný slovenský jazdec zúčastní Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000, ktorý sa koná v rámci majstrovstiev sveta triedy Superbike.

Tomáš Svitok
Manažér Luboš Gréč a jazdec Tomáš Svitok, nádej slovenského motocyklového športu

Nový slovenský tím vznikol na začiatku tohto roka, keď sa rozhodli spojiť svoje sily Luboš Gréč, majiteľ spoločnosti Ducati Slovakia, Mauro Scardassa, taliansky šéfmechanik tímu a Miroslav Svitok, otec 20-ročného pretekára. Tomáš má skúsenosti s týmto seriálom už z vlaňajška, kedy vybojoval v silnej konkurencii tri body do konečného hodnotenia.

Tento rok bude Tomáš Svitok jazdiť na motocykli Ducati 1098R, ktorý ešte pred oficiálnym predstavením tímu testoval v Taliansku a Španielsku. FIM Cup Superstock 1000, ako znie presný názov seriálu, odštartuje 17. apríla v holandskom Assene a jednou z jeho zastávok bude aj podujatie na Masarykovom okruhu v Brne, ktoré sa uskutoční 8. - 10. júla.

Pred novu sezónou absolvoval Tomáš Svitok tvrdú prípravu. Motocykel Ducati je skvelý, je to špičkový stroj, na akom Tomáš ešte nikdy predtým nesedel. Sedí mu, o čom svedčia aj nedávne testy v Taliansku a Španielsku, kde jazdil podstatne rýchlejšie časy ako v minulom roku. Už teraz sa teší, ako povedal na stretnutí s novinármi v Bratislave, na novú pretekársku sezónu.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok bude v sedle Ducati 1098R reprezentovať Slovensko vo významnom svetovom motocyklovom seriáli Superstock a chce nadviazať na minuloročné úspechy

"Tím SK Energy Team sme založili spolu s Miroslavom Svitkom s cieľom uspieť vo svetovom pohári" – hovorí spolumajiteľ tímu Luboš Gréč. "V tíme máme ľudí, ktorí už s týmto seriálom skúsenosti majú, či už je to samotný pretekár, alebo taliansky šéfmechanik. Pri výbere pretekára bola voľba jasná, keďže Tomáša sledujem už od jeho začiatkov a vlani sme si vyskúšali spoluprácu aj v praxi. Postavili sme nový kvalitný motocykel, čo nám potvrdili aj nedávne testy. Onedlho nás čaká ďalšie testovanie a v polovici apríla prvé preteky."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.