Tomáš Svitok: premiéra v Assene

Pondelok, 18 apríl 2011

V rámci majstrovstiev sveta Superbikov v holandskom Assene v nedeľu odštartoval nový ročník medzinárodného seriálu FIM Superstock 1000, v ktorom už druhý rok štartuje aj 20ročný slovenský pretekár Tomáš Svitok. Svoju tohtoročnú premiéru absolvoval Tomáš v novom slovenskom tíme SK Energy s motocyklom Ducati.

Tomáš Svitok: premiéra v Assene
Slovensko má v seriáli Superstock 1000 svoje zastúpenie mladým jazdcom Tomášom Svitkom. Presadí sa ambiciózny jazdec v silnej medzinárodnej konkurencii?

V tréningoch sa jazdec aj tím sústredili na nastavenie motocykla, s ktorým Tomáš na tomto okruhu ešte nejazdil. Aj napriek tomu, že dosahoval lepšie časy ako vlani, nepodarilo sa nakoniec stroj pripraviť celkom podľa predstáv a v kvalifikácii si vyjazdil 24. miesto na štartovom rošte. V nedeľu si v pretekoch ešte o jedno miesto polepšil, skončil na 23. mieste a viac ako o sekundu zlepšil svoj kvalifikačný čas.

Tomáš Svitok:Priznávam, že som čakal viac. Počas celého víkendu sme sa trápili predovšetkým s nastavením prevodov, zmeny, ktoré sme robili sa neosvedčili a ja som strácal na súperov aj v rýchlosti. Pozitívne boli pekné súboje so súpermi v pretekoch, naozaj dobre sme si zabojovali. O týždeň budeme testovať v talianskej Monze, aby sme tam potom priamo počas pretekárskeho víkendu nemuseli riešiť také problémy ako teraz v Holandsku.

Tomáš Svitok: premiéra v Assene
Seriál Superstock 1000 sa jazdí v rámci majstrovstiev sveta kategórie Superbike. Tomáš Svitok jazdí na novom motocykli značky Ducato, ktorý mu pripravuje taliansky mechanik.

Luboš Gréč, spolumajiteľ tímu: Tomáš jazdil rýchlejšie časy ako vlani, zrýchlili však, samozrejme, aj jeho súperi a pole sa oproti vlaňajšku vyrovnalo. Bolo cítiť, že sme s týmto motocyklom v Assene netestovali. Máme za sebou premiéru nášho tímu v tomto seriáli, naučili sme sa nové veci, preto sme celkovo spokojní a tešíme sa na ďalšie podujatie v talianskej Monze.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.