Tomáš Svitok: premiéra v Assene

Pondelok, 18 apríl 2011

V rámci majstrovstiev sveta Superbikov v holandskom Assene v nedeľu odštartoval nový ročník medzinárodného seriálu FIM Superstock 1000, v ktorom už druhý rok štartuje aj 20ročný slovenský pretekár Tomáš Svitok. Svoju tohtoročnú premiéru absolvoval Tomáš v novom slovenskom tíme SK Energy s motocyklom Ducati.

Tomáš Svitok: premiéra v Assene
Slovensko má v seriáli Superstock 1000 svoje zastúpenie mladým jazdcom Tomášom Svitkom. Presadí sa ambiciózny jazdec v silnej medzinárodnej konkurencii?

V tréningoch sa jazdec aj tím sústredili na nastavenie motocykla, s ktorým Tomáš na tomto okruhu ešte nejazdil. Aj napriek tomu, že dosahoval lepšie časy ako vlani, nepodarilo sa nakoniec stroj pripraviť celkom podľa predstáv a v kvalifikácii si vyjazdil 24. miesto na štartovom rošte. V nedeľu si v pretekoch ešte o jedno miesto polepšil, skončil na 23. mieste a viac ako o sekundu zlepšil svoj kvalifikačný čas.

Tomáš Svitok:Priznávam, že som čakal viac. Počas celého víkendu sme sa trápili predovšetkým s nastavením prevodov, zmeny, ktoré sme robili sa neosvedčili a ja som strácal na súperov aj v rýchlosti. Pozitívne boli pekné súboje so súpermi v pretekoch, naozaj dobre sme si zabojovali. O týždeň budeme testovať v talianskej Monze, aby sme tam potom priamo počas pretekárskeho víkendu nemuseli riešiť také problémy ako teraz v Holandsku.

Tomáš Svitok: premiéra v Assene
Seriál Superstock 1000 sa jazdí v rámci majstrovstiev sveta kategórie Superbike. Tomáš Svitok jazdí na novom motocykli značky Ducato, ktorý mu pripravuje taliansky mechanik.

Luboš Gréč, spolumajiteľ tímu: Tomáš jazdil rýchlejšie časy ako vlani, zrýchlili však, samozrejme, aj jeho súperi a pole sa oproti vlaňajšku vyrovnalo. Bolo cítiť, že sme s týmto motocyklom v Assene netestovali. Máme za sebou premiéru nášho tímu v tomto seriáli, naučili sme sa nové veci, preto sme celkovo spokojní a tešíme sa na ďalšie podujatie v talianskej Monze.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.