Tomáš Svitok v Brne štvrtý

Streda, 25 máj 2011

Slovenský motocyklový jazdec, mladý talentovaný cestný pretekár Tomáš Svitok z tímu SK Energy v príprave na preteky svetového pohára triedy Superstock 1000, ktoré sa budú konať v Brne 10. júla, absolvoval podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok
Efektná štýlová jazda pretekára Tomáša Svitka na novom motocykli Ducati 1098R

Jazdcovým cieľom v Brne bolo nájsť vhodné nastavenie motocykla Ducati 1098R, ale 20-ročný pretekár zo Sebedražia k tomu chcel pridať aj dobrý výsledok v nedeľných pretekoch. Použil však testovací motor, s ktorým nemohol pomýšľať na najvyššie priečky. V pretekoch jazdil na piatom mieste a v závere dokázal odraziť útoky dotierajúcich súperov. Po diskvalifikácii druhého pretekára poradia sa dokonca posunul na štvrté miesto.

Svoje účinkovanie na víkendových pretekoch v Brne Tomáš Svitok videl takto: "S víkendom sme všetci spokojní, pretože bolo dôležité nájsť správne nastavenie na júlové preteky. To sa nám aj podarilo, takže sa budeme mať od čoho odraziť. Ja osobne som túžil zajazdiť čas na kolo v čase 2:05 min a prípadne aj lepší. Keďže nám však šlo hlavne o nastavenie motocykla, tak sme použili starší motor, ktorý má najazdených už mnoho kilometrov a používame ho len na testy. Ku koncu pretekov mlel už z posledných síl, takže som rád, že som vôbec prešiel cieľom."

Tomáš Svitok
Preteky v Brne využil Tomáš Svitok na nastavenie svojho motocykla pred pretekmi seriálu svetového pohára Superstock, ktoré budú v júli práve na tomto okruhu

Najbližšie čaká na Tomáša Svitka a tím SK Energy podujatie svetového pohára, ktoré sa bude konať 12. júna v talianskom Misane.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.