Tomáš Svitok v Brne štvrtý

Streda, 25 máj 2011

Slovenský motocyklový jazdec, mladý talentovaný cestný pretekár Tomáš Svitok z tímu SK Energy v príprave na preteky svetového pohára triedy Superstock 1000, ktoré sa budú konať v Brne 10. júla, absolvoval podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok
Efektná štýlová jazda pretekára Tomáša Svitka na novom motocykli Ducati 1098R

Jazdcovým cieľom v Brne bolo nájsť vhodné nastavenie motocykla Ducati 1098R, ale 20-ročný pretekár zo Sebedražia k tomu chcel pridať aj dobrý výsledok v nedeľných pretekoch. Použil však testovací motor, s ktorým nemohol pomýšľať na najvyššie priečky. V pretekoch jazdil na piatom mieste a v závere dokázal odraziť útoky dotierajúcich súperov. Po diskvalifikácii druhého pretekára poradia sa dokonca posunul na štvrté miesto.

Svoje účinkovanie na víkendových pretekoch v Brne Tomáš Svitok videl takto: "S víkendom sme všetci spokojní, pretože bolo dôležité nájsť správne nastavenie na júlové preteky. To sa nám aj podarilo, takže sa budeme mať od čoho odraziť. Ja osobne som túžil zajazdiť čas na kolo v čase 2:05 min a prípadne aj lepší. Keďže nám však šlo hlavne o nastavenie motocykla, tak sme použili starší motor, ktorý má najazdených už mnoho kilometrov a používame ho len na testy. Ku koncu pretekov mlel už z posledných síl, takže som rád, že som vôbec prešiel cieľom."

Tomáš Svitok
Preteky v Brne využil Tomáš Svitok na nastavenie svojho motocykla pred pretekmi seriálu svetového pohára Superstock, ktoré budú v júli práve na tomto okruhu

Najbližšie čaká na Tomáša Svitka a tím SK Energy podujatie svetového pohára, ktoré sa bude konať 12. júna v talianskom Misane.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.