Tomáš Svitok v Brne štvrtý

Streda, 25 máj 2011

Slovenský motocyklový jazdec, mladý talentovaný cestný pretekár Tomáš Svitok z tímu SK Energy v príprave na preteky svetového pohára triedy Superstock 1000, ktoré sa budú konať v Brne 10. júla, absolvoval podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok
Efektná štýlová jazda pretekára Tomáša Svitka na novom motocykli Ducati 1098R

Jazdcovým cieľom v Brne bolo nájsť vhodné nastavenie motocykla Ducati 1098R, ale 20-ročný pretekár zo Sebedražia k tomu chcel pridať aj dobrý výsledok v nedeľných pretekoch. Použil však testovací motor, s ktorým nemohol pomýšľať na najvyššie priečky. V pretekoch jazdil na piatom mieste a v závere dokázal odraziť útoky dotierajúcich súperov. Po diskvalifikácii druhého pretekára poradia sa dokonca posunul na štvrté miesto.

Svoje účinkovanie na víkendových pretekoch v Brne Tomáš Svitok videl takto: "S víkendom sme všetci spokojní, pretože bolo dôležité nájsť správne nastavenie na júlové preteky. To sa nám aj podarilo, takže sa budeme mať od čoho odraziť. Ja osobne som túžil zajazdiť čas na kolo v čase 2:05 min a prípadne aj lepší. Keďže nám však šlo hlavne o nastavenie motocykla, tak sme použili starší motor, ktorý má najazdených už mnoho kilometrov a používame ho len na testy. Ku koncu pretekov mlel už z posledných síl, takže som rád, že som vôbec prešiel cieľom."

Tomáš Svitok
Preteky v Brne využil Tomáš Svitok na nastavenie svojho motocykla pred pretekmi seriálu svetového pohára Superstock, ktoré budú v júli práve na tomto okruhu

Najbližšie čaká na Tomáša Svitka a tím SK Energy podujatie svetového pohára, ktoré sa bude konať 12. júna v talianskom Misane.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.