Tomáš Svitok v Brne štvrtý

Streda, 25 máj 2011

Slovenský motocyklový jazdec, mladý talentovaný cestný pretekár Tomáš Svitok z tímu SK Energy v príprave na preteky svetového pohára triedy Superstock 1000, ktoré sa budú konať v Brne 10. júla, absolvoval podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok
Efektná štýlová jazda pretekára Tomáša Svitka na novom motocykli Ducati 1098R

Jazdcovým cieľom v Brne bolo nájsť vhodné nastavenie motocykla Ducati 1098R, ale 20-ročný pretekár zo Sebedražia k tomu chcel pridať aj dobrý výsledok v nedeľných pretekoch. Použil však testovací motor, s ktorým nemohol pomýšľať na najvyššie priečky. V pretekoch jazdil na piatom mieste a v závere dokázal odraziť útoky dotierajúcich súperov. Po diskvalifikácii druhého pretekára poradia sa dokonca posunul na štvrté miesto.

Svoje účinkovanie na víkendových pretekoch v Brne Tomáš Svitok videl takto: "S víkendom sme všetci spokojní, pretože bolo dôležité nájsť správne nastavenie na júlové preteky. To sa nám aj podarilo, takže sa budeme mať od čoho odraziť. Ja osobne som túžil zajazdiť čas na kolo v čase 2:05 min a prípadne aj lepší. Keďže nám však šlo hlavne o nastavenie motocykla, tak sme použili starší motor, ktorý má najazdených už mnoho kilometrov a používame ho len na testy. Ku koncu pretekov mlel už z posledných síl, takže som rád, že som vôbec prešiel cieľom."

Tomáš Svitok
Preteky v Brne využil Tomáš Svitok na nastavenie svojho motocykla pred pretekmi seriálu svetového pohára Superstock, ktoré budú v júli práve na tomto okruhu

Najbližšie čaká na Tomáša Svitka a tím SK Energy podujatie svetového pohára, ktoré sa bude konať 12. júna v talianskom Misane.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.