Tomáš Svitok v Brne štvrtý

Streda, 25 máj 2011

Slovenský motocyklový jazdec, mladý talentovaný cestný pretekár Tomáš Svitok z tímu SK Energy v príprave na preteky svetového pohára triedy Superstock 1000, ktoré sa budú konať v Brne 10. júla, absolvoval podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria na Masarykovom okruhu v Brne.

Tomáš Svitok
Efektná štýlová jazda pretekára Tomáša Svitka na novom motocykli Ducati 1098R

Jazdcovým cieľom v Brne bolo nájsť vhodné nastavenie motocykla Ducati 1098R, ale 20-ročný pretekár zo Sebedražia k tomu chcel pridať aj dobrý výsledok v nedeľných pretekoch. Použil však testovací motor, s ktorým nemohol pomýšľať na najvyššie priečky. V pretekoch jazdil na piatom mieste a v závere dokázal odraziť útoky dotierajúcich súperov. Po diskvalifikácii druhého pretekára poradia sa dokonca posunul na štvrté miesto.

Svoje účinkovanie na víkendových pretekoch v Brne Tomáš Svitok videl takto: "S víkendom sme všetci spokojní, pretože bolo dôležité nájsť správne nastavenie na júlové preteky. To sa nám aj podarilo, takže sa budeme mať od čoho odraziť. Ja osobne som túžil zajazdiť čas na kolo v čase 2:05 min a prípadne aj lepší. Keďže nám však šlo hlavne o nastavenie motocykla, tak sme použili starší motor, ktorý má najazdených už mnoho kilometrov a používame ho len na testy. Ku koncu pretekov mlel už z posledných síl, takže som rád, že som vôbec prešiel cieľom."

Tomáš Svitok
Preteky v Brne využil Tomáš Svitok na nastavenie svojho motocykla pred pretekmi seriálu svetového pohára Superstock, ktoré budú v júli práve na tomto okruhu

Najbližšie čaká na Tomáša Svitka a tím SK Energy podujatie svetového pohára, ktoré sa bude konať 12. júna v talianskom Misane.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5