Ulrichovci víťazne v maďarskej Gyule

Streda, 21 júl 2010

Manželov Ulrichovcov pozná slovenský motoristický fanúšik z "mega" rallye. S Nissanom Navara absolvovali množstvo diaľkových súťaží a v cieli viacerých stáli nie raz na najvyššom stupienku. Najmä na tých, ktorých trať viedla z Budapešti na vzdialené miesta Afriky.

Raid Adventure

Tentoraz posádka tímu Raid Adventure nechýbala na najdlhšej súťaži tohtoročného seriálu Zóny strednej Európy CEZ Cross Country Rally – Prohun 500, ktorá sa uskutočnila začiatkom druhej polovice júla v maďarskej Gyule.

V poradí piata súťaž seriálu sa začala aj tentoraz administratívnym a technickým preberaním. V piatok, v prvý súťažný deň, sa potom štartovalo do prvej etapy s piatimi rýchlostnými skúškami s dĺžkou takmer 200 kilometrov. V tento deň vyhrala slovenská posádka všetkých päť rýchlostných skúšok.

Do ďalšieho dňa nastupovali z prvého miesta do etapy s ôsmimi rýchlostnými testami s dĺžkou takmer 450 kilometrov. Itinerár zahŕňal ťažké a rozbité úseky, ktoré sa striedali s blatom ale aj s rýchlymi šotolinovými rovinkami. Horúčavu vystriedal popoludní silný lejak, ktorý zmenil niektoré časti trate na takmer neprejazdné. Aj tieto nástrahy posádka zvládla, udržala si aj po druhom súťažnom dni prvú priečku v triede T2 sériových vozidiel.

Raid Adventure
Posádka Ulrichovcov (v strede) po skončení súťaže na najvyššom stupienku pre víťazov

Posledný deň súťaže jazdili Ulrichovci bez problémov a zaradili sa medzi 13 posádok, ktoré náročnú súťaž dokončili. Posádka Raid Adventure Teamu obsadila v skupine T2 prvé miesto a v priebežnom poradí seriálu Zóny strednej Európy je rovnako prvá.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.