Ulrichovci víťazne v maďarskej Gyule

Streda, 21 júl 2010

Manželov Ulrichovcov pozná slovenský motoristický fanúšik z "mega" rallye. S Nissanom Navara absolvovali množstvo diaľkových súťaží a v cieli viacerých stáli nie raz na najvyššom stupienku. Najmä na tých, ktorých trať viedla z Budapešti na vzdialené miesta Afriky.

Raid Adventure

Tentoraz posádka tímu Raid Adventure nechýbala na najdlhšej súťaži tohtoročného seriálu Zóny strednej Európy CEZ Cross Country Rally – Prohun 500, ktorá sa uskutočnila začiatkom druhej polovice júla v maďarskej Gyule.

V poradí piata súťaž seriálu sa začala aj tentoraz administratívnym a technickým preberaním. V piatok, v prvý súťažný deň, sa potom štartovalo do prvej etapy s piatimi rýchlostnými skúškami s dĺžkou takmer 200 kilometrov. V tento deň vyhrala slovenská posádka všetkých päť rýchlostných skúšok.

Do ďalšieho dňa nastupovali z prvého miesta do etapy s ôsmimi rýchlostnými testami s dĺžkou takmer 450 kilometrov. Itinerár zahŕňal ťažké a rozbité úseky, ktoré sa striedali s blatom ale aj s rýchlymi šotolinovými rovinkami. Horúčavu vystriedal popoludní silný lejak, ktorý zmenil niektoré časti trate na takmer neprejazdné. Aj tieto nástrahy posádka zvládla, udržala si aj po druhom súťažnom dni prvú priečku v triede T2 sériových vozidiel.

Raid Adventure
Posádka Ulrichovcov (v strede) po skončení súťaže na najvyššom stupienku pre víťazov

Posledný deň súťaže jazdili Ulrichovci bez problémov a zaradili sa medzi 13 posádok, ktoré náročnú súťaž dokončili. Posádka Raid Adventure Teamu obsadila v skupine T2 prvé miesto a v priebežnom poradí seriálu Zóny strednej Európy je rovnako prvá.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.