Ulrichovci víťazne v maďarskej Gyule

Streda, 21 júl 2010

Manželov Ulrichovcov pozná slovenský motoristický fanúšik z "mega" rallye. S Nissanom Navara absolvovali množstvo diaľkových súťaží a v cieli viacerých stáli nie raz na najvyššom stupienku. Najmä na tých, ktorých trať viedla z Budapešti na vzdialené miesta Afriky.

Raid Adventure

Tentoraz posádka tímu Raid Adventure nechýbala na najdlhšej súťaži tohtoročného seriálu Zóny strednej Európy CEZ Cross Country Rally – Prohun 500, ktorá sa uskutočnila začiatkom druhej polovice júla v maďarskej Gyule.

V poradí piata súťaž seriálu sa začala aj tentoraz administratívnym a technickým preberaním. V piatok, v prvý súťažný deň, sa potom štartovalo do prvej etapy s piatimi rýchlostnými skúškami s dĺžkou takmer 200 kilometrov. V tento deň vyhrala slovenská posádka všetkých päť rýchlostných skúšok.

Do ďalšieho dňa nastupovali z prvého miesta do etapy s ôsmimi rýchlostnými testami s dĺžkou takmer 450 kilometrov. Itinerár zahŕňal ťažké a rozbité úseky, ktoré sa striedali s blatom ale aj s rýchlymi šotolinovými rovinkami. Horúčavu vystriedal popoludní silný lejak, ktorý zmenil niektoré časti trate na takmer neprejazdné. Aj tieto nástrahy posádka zvládla, udržala si aj po druhom súťažnom dni prvú priečku v triede T2 sériových vozidiel.

Raid Adventure
Posádka Ulrichovcov (v strede) po skončení súťaže na najvyššom stupienku pre víťazov

Posledný deň súťaže jazdili Ulrichovci bez problémov a zaradili sa medzi 13 posádok, ktoré náročnú súťaž dokončili. Posádka Raid Adventure Teamu obsadila v skupine T2 prvé miesto a v priebežnom poradí seriálu Zóny strednej Európy je rovnako prvá.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring