Ulrichovci víťazne v maďarskej Gyule

Streda, 21 júl 2010

Manželov Ulrichovcov pozná slovenský motoristický fanúšik z "mega" rallye. S Nissanom Navara absolvovali množstvo diaľkových súťaží a v cieli viacerých stáli nie raz na najvyššom stupienku. Najmä na tých, ktorých trať viedla z Budapešti na vzdialené miesta Afriky.

Raid Adventure

Tentoraz posádka tímu Raid Adventure nechýbala na najdlhšej súťaži tohtoročného seriálu Zóny strednej Európy CEZ Cross Country Rally – Prohun 500, ktorá sa uskutočnila začiatkom druhej polovice júla v maďarskej Gyule.

V poradí piata súťaž seriálu sa začala aj tentoraz administratívnym a technickým preberaním. V piatok, v prvý súťažný deň, sa potom štartovalo do prvej etapy s piatimi rýchlostnými skúškami s dĺžkou takmer 200 kilometrov. V tento deň vyhrala slovenská posádka všetkých päť rýchlostných skúšok.

Do ďalšieho dňa nastupovali z prvého miesta do etapy s ôsmimi rýchlostnými testami s dĺžkou takmer 450 kilometrov. Itinerár zahŕňal ťažké a rozbité úseky, ktoré sa striedali s blatom ale aj s rýchlymi šotolinovými rovinkami. Horúčavu vystriedal popoludní silný lejak, ktorý zmenil niektoré časti trate na takmer neprejazdné. Aj tieto nástrahy posádka zvládla, udržala si aj po druhom súťažnom dni prvú priečku v triede T2 sériových vozidiel.

Raid Adventure
Posádka Ulrichovcov (v strede) po skončení súťaže na najvyššom stupienku pre víťazov

Posledný deň súťaže jazdili Ulrichovci bez problémov a zaradili sa medzi 13 posádok, ktoré náročnú súťaž dokončili. Posádka Raid Adventure Teamu obsadila v skupine T2 prvé miesto a v priebežnom poradí seriálu Zóny strednej Európy je rovnako prvá.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.