Úspech Fabie S2000 na ruskej rallye

Štvrtok, 16 júl 2009

Škoda slávila úspech na ruskej rallye, keď na nej dominovali obe jej posádky. Obsadili prvé dve miesta v náročnej súťaži seriálu IRC na šotolinovej trati. Zvíťazil Hänninen so spolujazdcom Markkulom, hneď za nimi skončila druhá továrenská Fabia S2000 s posádkou Kopecký-Starý.

Škoda Fabia Super 2000

Juho Hänninen predvádzal v priebehu celej súťaže výkon vo veľkom štýle a od začiatku unikal súperom. V záverečný deň vyhral Hänninen okrem jedinej všetky rýchlostné skúšky. Darilo sa aj druhému pilotovi Škody Janovi Kopeckému, ktorý rovnako od začiatku až do záveru rallye jazdil na druhej pozícii. Škoda Motorsport tak slávi prvé víťazstvo na v poradí štvrtom štarte v seriáli IRC, ale získala v tomto seriáli aj premiérový double.

Víťazstvo v Rusku je skvelým úspechom značky Škoda i Fabie Super 2000. Tento úspech by mal pomôcť projektu súťažnej Fabie. Šéf tímu Škoda Motorsport Michal Hrabánek bol spokojný s výkonmi oboch posádok, ocenil ich umenie a vyjadril spokojnosť s tým, že do tímu vybrali práve tieto posádky. Kopecký podáva stabilné výkony a jazdecky rastie. Fín Juho Hänninen už na prvej tohtoročnej rallye v Monte Carlo ukázal, že vie byť veľmi rýchly a aj teraz v Rusku predviedol svoje kvality naplno. Obe posádky výkonom a umiestnením urobili Škode skvelú reklamu. Dobré výkony by mali potvrdiť aj v ďalšej súťaži seriálu IRC, ktorá bude v auguste v Zlíne.

Spokojný bol aj víťaz. O Fabii sa Juho Hänninen vyjadril, že bola v priebehu celej rallye fantastická. Cítil, že ide rýchlo, musel však byť obozretný kvôli množstvu kamenia na trase súťaže. Aj Kopecký a jeho Fabia odviedli skvelú prácu. Auto fungovalo na náročnej, miestami až príliš rozbitej trati skvele, aj keď nie všade sa dalo kvôli množstvu kameňov ísť naplno. Priznal, že na Hänninena, ktorý jazdil fantasticky, jednoducho nemal. Vyjadril sa o ňom, že jazdil tak, ako by sa na tomto povrchu narodil.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.