Úspech Fabie S2000 na ruskej rallye

Štvrtok, 16 júl 2009

Škoda slávila úspech na ruskej rallye, keď na nej dominovali obe jej posádky. Obsadili prvé dve miesta v náročnej súťaži seriálu IRC na šotolinovej trati. Zvíťazil Hänninen so spolujazdcom Markkulom, hneď za nimi skončila druhá továrenská Fabia S2000 s posádkou Kopecký-Starý.

Škoda Fabia Super 2000

Juho Hänninen predvádzal v priebehu celej súťaže výkon vo veľkom štýle a od začiatku unikal súperom. V záverečný deň vyhral Hänninen okrem jedinej všetky rýchlostné skúšky. Darilo sa aj druhému pilotovi Škody Janovi Kopeckému, ktorý rovnako od začiatku až do záveru rallye jazdil na druhej pozícii. Škoda Motorsport tak slávi prvé víťazstvo na v poradí štvrtom štarte v seriáli IRC, ale získala v tomto seriáli aj premiérový double.

Víťazstvo v Rusku je skvelým úspechom značky Škoda i Fabie Super 2000. Tento úspech by mal pomôcť projektu súťažnej Fabie. Šéf tímu Škoda Motorsport Michal Hrabánek bol spokojný s výkonmi oboch posádok, ocenil ich umenie a vyjadril spokojnosť s tým, že do tímu vybrali práve tieto posádky. Kopecký podáva stabilné výkony a jazdecky rastie. Fín Juho Hänninen už na prvej tohtoročnej rallye v Monte Carlo ukázal, že vie byť veľmi rýchly a aj teraz v Rusku predviedol svoje kvality naplno. Obe posádky výkonom a umiestnením urobili Škode skvelú reklamu. Dobré výkony by mali potvrdiť aj v ďalšej súťaži seriálu IRC, ktorá bude v auguste v Zlíne.

Spokojný bol aj víťaz. O Fabii sa Juho Hänninen vyjadril, že bola v priebehu celej rallye fantastická. Cítil, že ide rýchlo, musel však byť obozretný kvôli množstvu kamenia na trase súťaže. Aj Kopecký a jeho Fabia odviedli skvelú prácu. Auto fungovalo na náročnej, miestami až príliš rozbitej trati skvele, aj keď nie všade sa dalo kvôli množstvu kameňov ísť naplno. Priznal, že na Hänninena, ktorý jazdil fantasticky, jednoducho nemal. Vyjadril sa o ňom, že jazdil tak, ako by sa na tomto povrchu narodil.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.