Úspech Fabie S2000 na ruskej rallye

Štvrtok, 16 júl 2009

Škoda slávila úspech na ruskej rallye, keď na nej dominovali obe jej posádky. Obsadili prvé dve miesta v náročnej súťaži seriálu IRC na šotolinovej trati. Zvíťazil Hänninen so spolujazdcom Markkulom, hneď za nimi skončila druhá továrenská Fabia S2000 s posádkou Kopecký-Starý.

Škoda Fabia Super 2000

Juho Hänninen predvádzal v priebehu celej súťaže výkon vo veľkom štýle a od začiatku unikal súperom. V záverečný deň vyhral Hänninen okrem jedinej všetky rýchlostné skúšky. Darilo sa aj druhému pilotovi Škody Janovi Kopeckému, ktorý rovnako od začiatku až do záveru rallye jazdil na druhej pozícii. Škoda Motorsport tak slávi prvé víťazstvo na v poradí štvrtom štarte v seriáli IRC, ale získala v tomto seriáli aj premiérový double.

Víťazstvo v Rusku je skvelým úspechom značky Škoda i Fabie Super 2000. Tento úspech by mal pomôcť projektu súťažnej Fabie. Šéf tímu Škoda Motorsport Michal Hrabánek bol spokojný s výkonmi oboch posádok, ocenil ich umenie a vyjadril spokojnosť s tým, že do tímu vybrali práve tieto posádky. Kopecký podáva stabilné výkony a jazdecky rastie. Fín Juho Hänninen už na prvej tohtoročnej rallye v Monte Carlo ukázal, že vie byť veľmi rýchly a aj teraz v Rusku predviedol svoje kvality naplno. Obe posádky výkonom a umiestnením urobili Škode skvelú reklamu. Dobré výkony by mali potvrdiť aj v ďalšej súťaži seriálu IRC, ktorá bude v auguste v Zlíne.

Spokojný bol aj víťaz. O Fabii sa Juho Hänninen vyjadril, že bola v priebehu celej rallye fantastická. Cítil, že ide rýchlo, musel však byť obozretný kvôli množstvu kamenia na trase súťaže. Aj Kopecký a jeho Fabia odviedli skvelú prácu. Auto fungovalo na náročnej, miestami až príliš rozbitej trati skvele, aj keď nie všade sa dalo kvôli množstvu kameňov ísť naplno. Priznal, že na Hänninena, ktorý jazdil fantasticky, jednoducho nemal. Vyjadril sa o ňom, že jazdil tak, ako by sa na tomto povrchu narodil.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.