V Austrálii zahynul pretekár Sean Edwards

Streda, 16 október 2013

Pri automobilovej nehode na okruhu Queensland Raceway v Austrálii zahynul jeden z najlepších jazdcov kategórie GT, 26ročný britský pretekár Sean Edwards.

Edwards - Konôpka
Sean Edwards (vľavo) a Miroslav Konôpka v čase, keď v rokoch 2008-2010 spolu jazdili

V rokoch 2008 až 2010 bol členom ARC Bratislava v prestížnych seriáloch FIA GT a Le Mans Series a jazdil s Miroslavom Konôpkom. V roku 2010 pod slovenskou vlajkou štartoval aj na 24-hodinovke v Dubaji v Porsche 997.

Dvadsaťročný mladík, ktorý šoféroval Porsche 996 a Sean Edwards sedel na mieste spolujazdca, havaroval a auto sa v okamihu vznietilo. Edwards bol na mieste mŕtvy. Vodič auta bojuje o život v nemocnici v Brisbane.

Sean Edwards bol synom bývalého jazdca F1 Guya Edwardsa. Ako 11ročný začal jazdiť motokárové preteky. V súčasnosti bol jedným z najuznávanejších jazdcov Porsche. Bol jedným z prvých, ktorí na prípravu využívali počítačové simulátory. V roku 2012 pôsobil ako inštruktor aj pri nakrúcaní filmu Rush (Rivali), kde si zahral rolu vlastného otca pri vyťahovaní Nikiho Laudu z vraku Ferrari na Nordschleife.

Sean Edwards bol v priebežnom hodnotení Porsche Supercupu 2013 na prvom mieste s 18-bodovým náskokom. Posledné preteky tohto seriálu ho čakali začiatkom novembra v Abú Dhabí. Svoj veľký sen ako nad hlavu dvíha Supercup značky Porsche, si už Sean Edwards nesplní.

Autor: red
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."