V Austrálii zahynul pretekár Sean Edwards

Streda, 16 október 2013

Pri automobilovej nehode na okruhu Queensland Raceway v Austrálii zahynul jeden z najlepších jazdcov kategórie GT, 26ročný britský pretekár Sean Edwards.

Edwards - Konôpka
Sean Edwards (vľavo) a Miroslav Konôpka v čase, keď v rokoch 2008-2010 spolu jazdili

V rokoch 2008 až 2010 bol členom ARC Bratislava v prestížnych seriáloch FIA GT a Le Mans Series a jazdil s Miroslavom Konôpkom. V roku 2010 pod slovenskou vlajkou štartoval aj na 24-hodinovke v Dubaji v Porsche 997.

Dvadsaťročný mladík, ktorý šoféroval Porsche 996 a Sean Edwards sedel na mieste spolujazdca, havaroval a auto sa v okamihu vznietilo. Edwards bol na mieste mŕtvy. Vodič auta bojuje o život v nemocnici v Brisbane.

Sean Edwards bol synom bývalého jazdca F1 Guya Edwardsa. Ako 11ročný začal jazdiť motokárové preteky. V súčasnosti bol jedným z najuznávanejších jazdcov Porsche. Bol jedným z prvých, ktorí na prípravu využívali počítačové simulátory. V roku 2012 pôsobil ako inštruktor aj pri nakrúcaní filmu Rush (Rivali), kde si zahral rolu vlastného otca pri vyťahovaní Nikiho Laudu z vraku Ferrari na Nordschleife.

Sean Edwards bol v priebežnom hodnotení Porsche Supercupu 2013 na prvom mieste s 18-bodovým náskokom. Posledné preteky tohto seriálu ho čakali začiatkom novembra v Abú Dhabí. Svoj veľký sen ako nad hlavu dvíha Supercup značky Porsche, si už Sean Edwards nesplní.

Autor: red
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.