V Brne Abrahám v šprinte tretí

Štvrtok, 07 október 2010

Na Masarykovom okruhu v Brne sa počas uplynulého víkendu konala Podzimní cena Brna, ktorej súčasťou boli aj preteky automobilov v šprinte zaradené do seriálu majstrovstiev Slovenska. V nich jazdec Abraham Racing Teamu (ART) Miroslav Abrahám obsadil pekné tretie miesto.

Honda Civic Type-R

Vyvrcholením Podzimní ceny Brna boli sobotňajšie trojhodinové preteky automobilov, ktorých sa zúčastnili aj slovenskí jazdci. Pre posádku ART M. Abrahám – B. Ludvig, ktorá štartovala s automobilom Honda Civic Type-R v kategórii D-2000, boli preteky veľkým sklamaním po tom, ako ich diskvalifikovali z priebežného tretieho miesta. Posádka doplatila na malé skúsenosti z vytrvalostných pretekov. Dopustila sa chyby počas tankovania v boxoch a následne nesprávne reagoval jazdec na signalizáciu na prejazd boxovou uličkou. Neúspech je pre posádku skúsenosťou, ale aj trpkým sklamaním.

Jazdec ART Miroslav Abrahám jun. si po neúspešnom účinkovaní vo vytrvalostných pretekoch všetko vynahradil v nedeľňajšom šprinte na 10 kôl, kde v kategórii D4-2000 obsadil v klasifikácii majstrovstiev Slovenska tretie miesto. Preteky vyhral M. Sedlák, druhý v cieli bol M. Ďurovkin, tretí M. Abrahám.

Preteky v šprinte mali otestovať schopnosti Miroslava Abraháma vo vytrvalostnej disciplíne, pretože pravidelná účasť na vytrvalostných pretekoch je jedným z cieľov tímu ART pre budúcoročnú sezónu. Pri účasti na piatich z celkového počtu 13 pretekov v majstrovstvách SR tím ART nielen splnil, no dokonca prekročil cieľ, ktorý si v tíme dali na sezónu 2010. Prispeli k tomu hlavne dve tretie miesta, vďaka ktorým M. Abrahám jun. obsadil 6. priečku z celkového počtu 20 klasifikovaných jazdcov v kategórii D-2000. Branislav Ludvig, druhý jazdec tímu ART, obsadil v majstrovstvách SR 9. miesto.

Výsledky

Šprint, trieda D-2000

1.M. Sedlák
2.M. Ďurovkin
3.M. Abrahám
4.B. Ludvig
5.K. Malchárek
6.M. Rajnoha

Vytrvalostné trojhodinové preteky

1.A. Charouz, Lamy, Kiesan(ČR/Portug./Dán./Mercedes Benz DTM)3:01:10,628
2.Daniš, Lichtnerhoyer, Kostka(SR/Rak./ČR/Mercedes Benz DTM)–24,519
3.J. Mičánek, T. Mičánek(ČR/Porsche 997 RSR)–4 kola
4.Malchárek, Želinský, Vorba(SR/ČR/ČR/Ferrari 430)–5 kol
5.Machánek, Rosina, Sládeček(všichni SR/Porsche 911)–5 kol
6.Fried, Dolák(oba ČR/BMW M3)–5 kol.

Autor: J. Goldberger
Foto: ilustračné, internet
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.