V Maroku dve víťazstvá Chevroletu

Utorok, 17 apríl 2012

Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC (World Touring Car Championship) pokračovali tretím dielom seriálu. Po pretekoch v talianskej Monze a španielskej Valencii sa piate a šieste preteky konali na okruhu Moulay El Hassan v historicky slávnom marockom meste Marrakeši. Prvé vyhral Švajčiar Alain Menu a druhé Francúz Yvan Muller, obaja na Chevroletoch Cruze.

Muller-Huff-Menu
Yvan Muller, Rob Huff a Alain Menu, poradie v akom jazdili Chevrolety Cruze počas druhých pretekov na mestskom okruhu v marockom meste Marrakeš

Francúz Muller si víťazstvom v druhých pretekoch v Maroku vybojoval líderskú pozíciu v priebežnom poradí hodnotenia jazdcov. Tím Chevrolet si tiež polepšil, keď svoj náskok v hodnotení značiek zvýšil na 107 bodov. Druhý v hodnotení tímov je BMW a tretí SEAT. Pre ďalšie silné značky, BMW a SEAT, sa na pódiu miesto už neušlo.

Výrazná prevaha automobilov Chevrolet Cruze je zjavná aj podľa výsledkov pretekov, keď v oboch obsadili prvé tri miesta práve vozy Cruze. Švajčiara Menu a Francúza Mullera na stupňoch víťazov doplnil počas doteraz najlepšieho WTCC víkendu pre Chevrolet ešte Brit Huff.

Spokojný po pretekoch v Marrakeši bol víťaz prvých pretekov Alain Menu:"Fantastické prvé preteky pridali do mojej zbierky ďalšie víťazstvo na mestských okruhoch. Keď štartujete z prvého miesta na takomto okruhu, je to oveľa jednoduchšie, ale aj tak bolo nevyhnutné vyhnúť sa chybám a byť opatrný pri prejazde cez obrubníky, ktoré tu dokážu auto dosť poničiť."

Ako to videl víťaz druhých pretekov Yvan Muller? "Na takomto okruhu musíte neustále myslieť na šetrenie bŕzd a pritom čo najcitlivejšie prechádzať obrubníky. Druhé preteky boli výborné a je to úžasná satisfakcia zvíťaziť na mestskom okruhu po štarte zo 7. miesta. Cruzy však boli dnes perfektné a neporaziteľné."

Britský jazdec Rob Huff, tretí z tímu RML Chevroelt, bol v Marrakeši dvakrát druhý, čo ho vynieslo v priebežnom poradí po šiestich pretekoch na pekné tretie miesto: "Ďalší fantastický víkend. Potvrdil, ako skvele vieme ako tím spolupracovať. Prvé preteky boli výborné, druhé fantastické, hoci som skončil znova druhý.

Štvrté podujatie seriálu WTCC, 7. a 8. preteky seriálu rýchlych plechových áut, sa pôjde po prvý raz na Slovensku, na Slovakiaringu pri Orechovej Pôtoni už koncom tohto mesiaca – 28. a 29. apríla.

Výsledky prvých pretekov

1. A. MenuChevrolet Cruze22:28,931 min
2. R. HuffChevrolet Cruze+1,0742 s
3. Y. MullerChevrolet Cruze+1,554
4. P. OriolaSEAT León WTCC+2,268
5. S. D'asteBMW 320 TC+5,713

Výsledky druhých pretekov

1. Y. MullerChevrolet Cruze19:36,836 min
2. R. HuffChevrolet Cruze+0,381 s
3. A. MenuChevrolet Cruze+0,970
4. T. CoronelBMW 320 TC+2,153
5. S. D'asteBMW 320 TC+2,641

Priebežné poradie jazdcov (po 6 z 24 pretekov)

1. Muller (Chevrolet)130 bodov
2. Menu (Chevrolet)105
3. Huff (Chevrolet)97
4. Coronel (BMW)77
5. D'aste (BMW)45

Priebežné poradie tímov (po 6 z 24 pretekov)

1. Chevrolet268 bodov
2. BMW161
3. SEAT144

Muller-Huff-Menu Stupne víťazov
Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.