V Maroku dve víťazstvá Chevroletu

Utorok, 17 apríl 2012

Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC (World Touring Car Championship) pokračovali tretím dielom seriálu. Po pretekoch v talianskej Monze a španielskej Valencii sa piate a šieste preteky konali na okruhu Moulay El Hassan v historicky slávnom marockom meste Marrakeši. Prvé vyhral Švajčiar Alain Menu a druhé Francúz Yvan Muller, obaja na Chevroletoch Cruze.

Muller-Huff-Menu
Yvan Muller, Rob Huff a Alain Menu, poradie v akom jazdili Chevrolety Cruze počas druhých pretekov na mestskom okruhu v marockom meste Marrakeš

Francúz Muller si víťazstvom v druhých pretekoch v Maroku vybojoval líderskú pozíciu v priebežnom poradí hodnotenia jazdcov. Tím Chevrolet si tiež polepšil, keď svoj náskok v hodnotení značiek zvýšil na 107 bodov. Druhý v hodnotení tímov je BMW a tretí SEAT. Pre ďalšie silné značky, BMW a SEAT, sa na pódiu miesto už neušlo.

Výrazná prevaha automobilov Chevrolet Cruze je zjavná aj podľa výsledkov pretekov, keď v oboch obsadili prvé tri miesta práve vozy Cruze. Švajčiara Menu a Francúza Mullera na stupňoch víťazov doplnil počas doteraz najlepšieho WTCC víkendu pre Chevrolet ešte Brit Huff.

Spokojný po pretekoch v Marrakeši bol víťaz prvých pretekov Alain Menu:"Fantastické prvé preteky pridali do mojej zbierky ďalšie víťazstvo na mestských okruhoch. Keď štartujete z prvého miesta na takomto okruhu, je to oveľa jednoduchšie, ale aj tak bolo nevyhnutné vyhnúť sa chybám a byť opatrný pri prejazde cez obrubníky, ktoré tu dokážu auto dosť poničiť."

Ako to videl víťaz druhých pretekov Yvan Muller? "Na takomto okruhu musíte neustále myslieť na šetrenie bŕzd a pritom čo najcitlivejšie prechádzať obrubníky. Druhé preteky boli výborné a je to úžasná satisfakcia zvíťaziť na mestskom okruhu po štarte zo 7. miesta. Cruzy však boli dnes perfektné a neporaziteľné."

Britský jazdec Rob Huff, tretí z tímu RML Chevroelt, bol v Marrakeši dvakrát druhý, čo ho vynieslo v priebežnom poradí po šiestich pretekoch na pekné tretie miesto: "Ďalší fantastický víkend. Potvrdil, ako skvele vieme ako tím spolupracovať. Prvé preteky boli výborné, druhé fantastické, hoci som skončil znova druhý.

Štvrté podujatie seriálu WTCC, 7. a 8. preteky seriálu rýchlych plechových áut, sa pôjde po prvý raz na Slovensku, na Slovakiaringu pri Orechovej Pôtoni už koncom tohto mesiaca – 28. a 29. apríla.

Výsledky prvých pretekov

1. A. MenuChevrolet Cruze22:28,931 min
2. R. HuffChevrolet Cruze+1,0742 s
3. Y. MullerChevrolet Cruze+1,554
4. P. OriolaSEAT León WTCC+2,268
5. S. D'asteBMW 320 TC+5,713

Výsledky druhých pretekov

1. Y. MullerChevrolet Cruze19:36,836 min
2. R. HuffChevrolet Cruze+0,381 s
3. A. MenuChevrolet Cruze+0,970
4. T. CoronelBMW 320 TC+2,153
5. S. D'asteBMW 320 TC+2,641

Priebežné poradie jazdcov (po 6 z 24 pretekov)

1. Muller (Chevrolet)130 bodov
2. Menu (Chevrolet)105
3. Huff (Chevrolet)97
4. Coronel (BMW)77
5. D'aste (BMW)45

Priebežné poradie tímov (po 6 z 24 pretekov)

1. Chevrolet268 bodov
2. BMW161
3. SEAT144

Muller-Huff-Menu Stupne víťazov
Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.