V Maroku dve víťazstvá Chevroletu

Utorok, 17 apríl 2012

Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC (World Touring Car Championship) pokračovali tretím dielom seriálu. Po pretekoch v talianskej Monze a španielskej Valencii sa piate a šieste preteky konali na okruhu Moulay El Hassan v historicky slávnom marockom meste Marrakeši. Prvé vyhral Švajčiar Alain Menu a druhé Francúz Yvan Muller, obaja na Chevroletoch Cruze.

Muller-Huff-Menu
Yvan Muller, Rob Huff a Alain Menu, poradie v akom jazdili Chevrolety Cruze počas druhých pretekov na mestskom okruhu v marockom meste Marrakeš

Francúz Muller si víťazstvom v druhých pretekoch v Maroku vybojoval líderskú pozíciu v priebežnom poradí hodnotenia jazdcov. Tím Chevrolet si tiež polepšil, keď svoj náskok v hodnotení značiek zvýšil na 107 bodov. Druhý v hodnotení tímov je BMW a tretí SEAT. Pre ďalšie silné značky, BMW a SEAT, sa na pódiu miesto už neušlo.

Výrazná prevaha automobilov Chevrolet Cruze je zjavná aj podľa výsledkov pretekov, keď v oboch obsadili prvé tri miesta práve vozy Cruze. Švajčiara Menu a Francúza Mullera na stupňoch víťazov doplnil počas doteraz najlepšieho WTCC víkendu pre Chevrolet ešte Brit Huff.

Spokojný po pretekoch v Marrakeši bol víťaz prvých pretekov Alain Menu:"Fantastické prvé preteky pridali do mojej zbierky ďalšie víťazstvo na mestských okruhoch. Keď štartujete z prvého miesta na takomto okruhu, je to oveľa jednoduchšie, ale aj tak bolo nevyhnutné vyhnúť sa chybám a byť opatrný pri prejazde cez obrubníky, ktoré tu dokážu auto dosť poničiť."

Ako to videl víťaz druhých pretekov Yvan Muller? "Na takomto okruhu musíte neustále myslieť na šetrenie bŕzd a pritom čo najcitlivejšie prechádzať obrubníky. Druhé preteky boli výborné a je to úžasná satisfakcia zvíťaziť na mestskom okruhu po štarte zo 7. miesta. Cruzy však boli dnes perfektné a neporaziteľné."

Britský jazdec Rob Huff, tretí z tímu RML Chevroelt, bol v Marrakeši dvakrát druhý, čo ho vynieslo v priebežnom poradí po šiestich pretekoch na pekné tretie miesto: "Ďalší fantastický víkend. Potvrdil, ako skvele vieme ako tím spolupracovať. Prvé preteky boli výborné, druhé fantastické, hoci som skončil znova druhý.

Štvrté podujatie seriálu WTCC, 7. a 8. preteky seriálu rýchlych plechových áut, sa pôjde po prvý raz na Slovensku, na Slovakiaringu pri Orechovej Pôtoni už koncom tohto mesiaca – 28. a 29. apríla.

Výsledky prvých pretekov

1. A. MenuChevrolet Cruze22:28,931 min
2. R. HuffChevrolet Cruze+1,0742 s
3. Y. MullerChevrolet Cruze+1,554
4. P. OriolaSEAT León WTCC+2,268
5. S. D'asteBMW 320 TC+5,713

Výsledky druhých pretekov

1. Y. MullerChevrolet Cruze19:36,836 min
2. R. HuffChevrolet Cruze+0,381 s
3. A. MenuChevrolet Cruze+0,970
4. T. CoronelBMW 320 TC+2,153
5. S. D'asteBMW 320 TC+2,641

Priebežné poradie jazdcov (po 6 z 24 pretekov)

1. Muller (Chevrolet)130 bodov
2. Menu (Chevrolet)105
3. Huff (Chevrolet)97
4. Coronel (BMW)77
5. D'aste (BMW)45

Priebežné poradie tímov (po 6 z 24 pretekov)

1. Chevrolet268 bodov
2. BMW161
3. SEAT144

Muller-Huff-Menu Stupne víťazov
Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.