V Rožňave víťazmi Béreš s Müllerom

Piatok, 02 máj 2008

Druhým podujatím seriálu majstrovstiev Slovenska bola v posledný aprílový víkend IVECO Rally Rožňava. Po víťazstve v Egeri sa posádka Béreš-Müller chystala s Fiatom Grande Punto S2000 zaútočiť na najvyššiu priečku aj na východe Slovenska.

Béreš s Müllerom Béreš s Müllerom

K ich najväčším konkurentom patril Poliak Grzyb na identickom aute a Drotár so Škodou Octavia WRC. Bolo preto zaujímavé, ako sa v okolí Rožňavy, na trati známej svojou mimoriadnou náročnosťou, ktorú v tomto roku ešte sťažilo množstvo zradného zimného posypu, bude vyvíjať boj o prvenstvo. Súťaž odštartovali za pekného slnečného a teplého počasia v piatok popoludní štyrmi rýchlostnými skúškami. Už úvodný deň druhej súťaže seriálu Tempus BECEP Rally 2008 naznačil, že súboj o prvenstvo bude dramatický a mimoriadne tvrdý.

Po prvom dni viedol s náskokom Béreš, na druhom mieste sa usadil Grzyb, tretí bol Drotár. V sobotu ráno vyrazila posádka Béreš-Müller na trať s náskokom 3,4 sekundy na svojich prenasledovateľov. Po vydarenej RS5 si Béreš s Müllerom poistili vedúce miesto v priebežnom hodnotení a zvýšili náskok na Poliaka Grzyba na 6,2 sekundy. Béreš bol rýchlejší aj na RS Uhorná a zvýšil svoj náskok na Poliaka. Súboj Fiatov sledoval s väčším odstupom tretí Drotár.

Na divácky atraktívnom mestskom okruhu, ktorý je pre svoj šmykľavý povrch každoročne miestom vypadnutia viacerých posádok, zvolil Béreš opatrnejšie tempo a tak zvíťazil Drotár pred Gavlákom, Béreš bol tretí. Jeho najväčší súper Grzyb v snahe udržať sa v hre o najvyššie priečky po kontakte s obrubníkmi poškodil zavesenie kolies a musel zo súťaže odstúpiť. Z dramatického a divácky atraktívneho súboja potom profitoval Drotár, ktorý sa po odstúpení poľskej posádky prepracoval na druhú priečku. Tretie miesto si vyrovnaným výkonom držal Gavlák.

Béreš si výhrou niekoľkých ďalších rýchlostných skúšok poistil vedenie a nenechal nič na náhodu. Dal jasne najavo, že na svoje prvé víťazstvo v Rožňave už nemieni ďalej čakať. Drotár obsadil so stratou 32,9 sekundy druhé miesto a po vyrovnanom výkone si tretiu priečku na IVECO Rally Rožňava vybojoval Gavlák. Béreš s Müllerom si po víťazstve v Rožňave upevnili vedúcu pozíciu v priebežnom poradí.

Výsledky

1. Béreš-MüllerFiat Grande Punto S20001:11:10,5 hod
2. Drotár-BánociŠkoda Octavia WRC+ 32,9 s
3. Gavlák-HůlkaMitsubishi Lancer Evo IX+1:29,0 min
4. Riečica-HorniačekSubaru Impreza+4:23,9
5. Trnovec-KárníkMitsubishi Lancer Evo IX+4:34,1
6. Rzeznik-BrowinskiSuzuki Swift S1600+6:36,4

Priebežné poradie majstrovstiev Slovenska po dvoch súťažiach

1. Béreš60 bodov
2. Drotár46
3. Gavlák38
4. Bessenyey26
5. Orsák25
6. Ballay21

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.