Veľká cena SR: pestrosť i kvalita

Utorok, 23 august 2011

Veľká cena Slovenskej republiky cestných automobilov vyvrcholila nedeľňajšími pretekmi. Na nich sa rozhodovalo o víťazoch v kategóriách D4 do 2000, D4 nad 2000 a vo dvoch formulových kategóriách. Rozhodlo sa aj o víťazoch pohára R-Cup v kategórii Radical. Najatraktívnejšími pretekmi v posledný deň VCSR bol seriál FIA GT3 European Championship – Admiral GT3 Racing Weekend. Slovenským posádkam sa však nepodarilo zopakovať úspechy zo soboty.

Mercedes SLS AMG GT3
Mercedes SLS AMG GT3 boli hlavnými favoritmi najprestížnejších pretekov a nesklamali

Štart z pole position a dobre rozbehnuté preteky GT3 Antona Kiabau so Štefanom Rosinom naznačovali lepšie umiestnenie, no kvôli defektu, ktorý poškodil aj ďalšie komponenty, nakoniec preteky nedokončili, podobne ako Filip Sládečka s Patrickom Hirschom. Najlepšie zo Slovákov obstáli Ján Daniš so Zdenom Mikuláškom, ktorých klasifikovali na 18. priečke. Víťazstvo 10. pretekov majstrovstiev GT3 si napokon vyjazdila švajčiarsko-francúzska posádka Philippe Giauque, Mike Parisy z tímu Graff Racing na aute Mercedes-Benz SLS AMG GT3.

"Trať Slovakia Ringu je výborná, čomu nasvedčuje aj dosiahnutá rýchlosť. Nebyť defektu, možno by som dosiahol aj lepšie umiestnenie ako včera. Môjmu tímu sa to páčilo, prisľúbili mi ponuku na spoluprácu," povedal po pretekoch slovenský jazdec Štefan Rosina.

Na adrenalínový víkend bolo zvedavých vyše sedemnásťtisíc divákov. Spokojný s podujatím bol aj výkonný riaditeľ Slovakia Ringu Ing. Tomáš Vranka: "Máme za sebou zaujímavý víkend plný adrenalínových momentov. Považoval som za úspech, keď sa nám podarilo dostať preteky FIA GT3 na Slovakia Ring, ale teraz som spokojnejší o to viac, že sme ich aj úspešne zvládli."

Pre návštevníkov Slovakia Ringu sa organizátori snažili okrem automobilových lahôdok pripraviť aj pestrý sprievodný program. Domov potom odchádzali s dobrými zážitkami. Organizátori chcú aj v budúcich rokoch pripravovať podobné podujatia. Dúfajú, že latku, ktorú teraz nastavili, budú schopní posúvať ešte vyššie. Tento rok okrem najlepších tímov, špičkových jazdcov a silných áut bol pre nich pripravený aj bohatý sprievodný program s množstvom atrakcií a zábavy, okrem iného predviedli tu svoje akrobatické kúsky The Flying Bulls piloty letky Red Bull.

Výsledky

Druhé preteky FIA GT3 European Championship

 1. P. Giauque/M. Parisy – Graff Racing – Mercedes-Benz SLS AMG GT3
 2. L. Machitski/J. Janis – Gravity Charouz Racing – Mercedes-Benz SLS AMG GT3
 3. C. Walter/C. Huertgenová – Need for Speed Team Schubert – BMW Z4 GT3

Kategória D4-2000 - Zóna strednej Európy

 1. V. Vitver – SVC Nachod Motorsport – Lotus WR
 2. V. Ostasevsky – Vladimir Ostasevsky – Renault Clio RS
 3. A. Barčák – Prague Racing – Renault Clio 3 RS

Kategória D4-2000 - majstrovstvá SR

 1. V. Ostasevsky – Vladimir Ostasevsky – Renault Clio RS
 2. A. Barčák – Prague Racing – Renault Clio 3 RS
 3. M. Homola – Homola Motorsport – Alfa Romeo 156 GT S2000

Kategória D4+2000 - Zóna strednej Európy

 1. T. Kostka – Gravity-Charouz Racing – Mercedes-Benz C DTM
 2. P. Fulin – Bohemia Racing TEAM – Audi A4 DTM
 3. T. Liedl – AST Presskam – Audi TT-R

Kategória D4+2000 - majstrovstvá SR

 1. Š. Rosina – Gravity-Charouz Racing – Mercedes-Benz C DTM
 2. M. Konôpka – ARC Bratislava – Saleen S7R
 3. A. Barta – TRS VOR Racing – BMW 6 GT3

Kategória D2 + D3 - formula D2

 1. G. Jílková – Formulastar klub v ACR – Gloria C8F
 2. P. Trnka – AK ECCE HOMO – Gloria
 3. S. Antonín – Sus Antonin – Gloria C8F

Kategória Radical (R-Cup)

 1. Z. Passer – Geus Racing Team – Radical SR3 1500
 2. P. Fullin – Vekra Racing Team – Radical SR3 1500
 3. P. Abbott/J. Abbott – Radical Works – Radical SR3 1500

Autor: ts-jg
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.