Veľká cena SR: Triumf Konôpku

Pondelok, 21 august 2017

Veľká cena Slovenskej republiky v pretekoch cestovných automobilov na Slovakia Ringu ponúkla dramatické preteky, zaujímavé súboje a prehliadku špičkových pretekárskych strojov.

Gonda a BMW Z4

Hlavné preteky v sobotu i nedeľu vyhral Miroslav Konôpka, ktorý na Slovakia Ringu jazdil na stroji Ligier JS P217 Gibson. S ním absolvoval v júni 24-hodinovové preteky na legendárnom francúzskom okruhu Le Mans. Prototyp LMP2 tímu ARC Bratislava bol najrýchlejším počas celého víkendu.

V šprintových pretekoch videli diváci krásne súboje špičkových áut GT3. V sobotu na dažďom zmáčanej trati vyhral český jazdec Richard Chlad ml. na Audi R8 LMS Ultra GT3. Druhý bol Poliak Marcin Jedlinski na Porsche GT3 R a tretie miesto si prekvapujúco vybojoval Matej Konôpka na Lamborghini Huracán Super Trofeo z tímu ARC Bratislava.

V nedeľu už v príjemnejšom počasí sa v triede D4+3500 z víťazstva tešil J. Malchárek na BMW M6 GT3. Veľký boj o druhé miesto zviedli Čech Jakub Knoll na rovnakom vozidle ako víťaz so slovenským jazdcom Richardom Gondom. Gonda s BMW Z4 GT3 napokon skončil druhý a Knoll tretí.

Vytrvalostné dvojhodinové preteky sa išli v sobotu podvečer a započítavajú sa do hodnotenia FIA Trofeje zóny strednej Európy, do nadnárodného ESET V4 Cupu a do ESET medzinárodných majstrovstiev SR. V nich triumfovala posádka Matej Konôpka/Zdeno Mikuláško na Lamborghini Huracán ST pred dvojicou Miro Konôpka/Andrej Studenič.

V divízii 4 do 2000 cm3 sa v pretekoch slovenského šampionátu tešil z víťazstva Július Konček na Vauxhalle Vectra STC.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."