WTCC a dážď na Slovakia Ringu (+ video)

Pondelok, 12 máj 2014

Slovensko sa tento víkend pýšilo pretekmi majstrovstiev sveta cestných automobilov. Pretekársky okruh Slovakia Ring hostil elitu automobilových pretekárov seriálu WTCC. Podujatie, ktoré sľubovalo napínavé preteky prekazil silný dážď.

WTCC na SlovRingu
Preteky WTCC predčasne ukončil výdatný dážď po deviatich kolách. Zvíťazil S. Loeb.

Seriál WTCC je zvláštny a zároveň aj výnimočný tým, že pretekári absolvujú dva preteky a každý sa samostatne boduje. Už prvé prteky v nedeľu popoludní sa išli pred početnou diváckou kulisou za dažďa, ktorý potom ešte zosilnel a po deviatich okruhoch museli preteky predčasne ukončiť. Vyhral ich Francúz Sebastien Loeb na Cetroëne Elysée WTCC pred víťazom kvalifikácie Argentínčanom Jose Maria Lopezom na rovnakom aute a maďarským jazdcom Norbertom Micheliszom na Honde Civic.

Dážď na Slovakia Ringu neprestával ani potom, naopak, pršalo stále výdatnejšie a druhé preteky WTCC nemohli ani odštartovať. Po neúplnom programe tohto dielu seriálu je na čele priebežného poradia Argentínčan Lopez. Druhý je víťaz pretekov na Slovakia Ringu Francúz Loeb, ktorý na Lopeza stráca dvadsaťpäť bodov.

Súčasťou pretekov WTCC na Slovakia Ringu boli preteky ETCC, čo je seriál o kategóriu nižší oproti WTCC. Tie sa jazdili už predpoludním, síce na mokrej dráhe, ale bez dažďa. Takže tak prvé ako aj druhé preteky tejto kategórie nekomplikovalo počasie. Aj tu pretekári absolvovali dvoje pretekov a radosť po každých mal 19ročný slovenský jazdec Matej Homola na BMW 320 TC. Splnil si tak cieľ, o ktorom hovoril už dva dni pred pretekmi. Aj keď to nemal v pretekoch jednoduché, predsavzatie si splnil a bodom za dve výhry sa potešil nielen samotný jazdec, ale aj členovia jeho tímu.

Video

http://www.fiawtcc.com/

Seriál WTCC bude pokračovať v poradí už piatym podujatím z celkových dvanástich na okruhu Salzburgring v Rakúsku 24. a 25. mája.

Priebežné poradie jazdcov (po 9 podujatiach z 23)

1. José María Lopez138 bodov
2. Sebastien Loeb113
3. Yvan Muller109
4. Tiago Monteiro71
5. Gabriele Tarquini52
6. Hugo Valente47
7. Gianni Morbidelli46
8. Tom Chilton46
9. Norbert Michelisz40
10. Tom Coronel28

Priebežné poradie tímov

1. Citroën323 bodov
2. Honda204
3. Lada131

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.