WTCC a dážď na Slovakia Ringu (+ video)

Pondelok, 12 máj 2014

Slovensko sa tento víkend pýšilo pretekmi majstrovstiev sveta cestných automobilov. Pretekársky okruh Slovakia Ring hostil elitu automobilových pretekárov seriálu WTCC. Podujatie, ktoré sľubovalo napínavé preteky prekazil silný dážď.

WTCC na SlovRingu
Preteky WTCC predčasne ukončil výdatný dážď po deviatich kolách. Zvíťazil S. Loeb.

Seriál WTCC je zvláštny a zároveň aj výnimočný tým, že pretekári absolvujú dva preteky a každý sa samostatne boduje. Už prvé prteky v nedeľu popoludní sa išli pred početnou diváckou kulisou za dažďa, ktorý potom ešte zosilnel a po deviatich okruhoch museli preteky predčasne ukončiť. Vyhral ich Francúz Sebastien Loeb na Cetroëne Elysée WTCC pred víťazom kvalifikácie Argentínčanom Jose Maria Lopezom na rovnakom aute a maďarským jazdcom Norbertom Micheliszom na Honde Civic.

Dážď na Slovakia Ringu neprestával ani potom, naopak, pršalo stále výdatnejšie a druhé preteky WTCC nemohli ani odštartovať. Po neúplnom programe tohto dielu seriálu je na čele priebežného poradia Argentínčan Lopez. Druhý je víťaz pretekov na Slovakia Ringu Francúz Loeb, ktorý na Lopeza stráca dvadsaťpäť bodov.

Súčasťou pretekov WTCC na Slovakia Ringu boli preteky ETCC, čo je seriál o kategóriu nižší oproti WTCC. Tie sa jazdili už predpoludním, síce na mokrej dráhe, ale bez dažďa. Takže tak prvé ako aj druhé preteky tejto kategórie nekomplikovalo počasie. Aj tu pretekári absolvovali dvoje pretekov a radosť po každých mal 19ročný slovenský jazdec Matej Homola na BMW 320 TC. Splnil si tak cieľ, o ktorom hovoril už dva dni pred pretekmi. Aj keď to nemal v pretekoch jednoduché, predsavzatie si splnil a bodom za dve výhry sa potešil nielen samotný jazdec, ale aj členovia jeho tímu.

Video

http://www.fiawtcc.com/

Seriál WTCC bude pokračovať v poradí už piatym podujatím z celkových dvanástich na okruhu Salzburgring v Rakúsku 24. a 25. mája.

Priebežné poradie jazdcov (po 9 podujatiach z 23)

1. José María Lopez138 bodov
2. Sebastien Loeb113
3. Yvan Muller109
4. Tiago Monteiro71
5. Gabriele Tarquini52
6. Hugo Valente47
7. Gianni Morbidelli46
8. Tom Chilton46
9. Norbert Michelisz40
10. Tom Coronel28

Priebežné poradie tímov

1. Citroën323 bodov
2. Honda204
3. Lada131

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.