WTCC: Citroëny úspešné aj v Motegi

Utorok, 06 september 2016

V Japonsku na okruhu Motegi pokračoval ďalším podujatím seriál majstrovstiev sveta cestných automobilov kategórie WTCC.

Citroen WTCC

V otváracích pretekoch štartovali jazdci Citroënu Yvan Muller a Jose Maria Lopez z deviateho a desiateho miesta na štartovom rošte. Výbornou jazdou zmazali túto nevýhodu a v cieli boli na štvrtom a piatom mieste.

Hlavné preteky vyhral Yvan Muller a Jose Maria Lopez skončil druhý. Prvé dve miesta v cieli hovoria jasne o dominantnom postavení automobilov Citroën C-Elysée v seriáli WTCC. V tejto sezóne získali už piate dvojité víťazstvo.

Výsledky z japonského okruhu priblížili Argentínčanovi Lopezovi z tímu Citroën možnosť získať tretí raz v rade titul majstra sveta vo WTCC. Lopez vedie s náskokom 120 bodov pred tímovým partnerom Mullerom a s rovnakým náskokom aj pred Monteirom (Honda Civic). Blízko k zisku titulu majstra sveta v tímovej súťaži Pohára konštruktérov je aj tím Citroën.

Na ďalších pretekoch v čínskom Šanghaji 24. a 25. septembra sa už môže o všetkom rozhodnúť.

Výsledky pretekov v Motegi

Otváracie preteky

1. Norbert MicheliszHonda Civic
2. Rob HuffHonda Civic
3. Tiago MonteiroHonda Civic
4. José Maria LopezCitroën C-Elysée
5. Yvan MullerCitroën C-Elysée
6. Thed BjorkVolvo S60

Hlavné preteky

1. Yvan MullerCitroën C-Elysée
2. José María LópezCitroën C-Elysée
3. Tiago MonteiroHonda Civic
4. Mehdi BennaniCitroën C-Elysée
5. Nestor GirolamiVolvo S60
6. Tom ChiltonCitroën C-Elysée

Priebežné poradie jazdcov

1. José Maria Lopez319 b
2. Yvan Muller199
3. Tiago Monteiro199
4. Rob Huff178
5. Norbert Michelisz172
6. Mehdi Bennani160

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Citroën791 bodov
2. Honda583
3. Lada440
4. Polestar235

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.