WTCC: Citroëny úspešné aj v Motegi

Utorok, 06 september 2016

V Japonsku na okruhu Motegi pokračoval ďalším podujatím seriál majstrovstiev sveta cestných automobilov kategórie WTCC.

Citroen WTCC

V otváracích pretekoch štartovali jazdci Citroënu Yvan Muller a Jose Maria Lopez z deviateho a desiateho miesta na štartovom rošte. Výbornou jazdou zmazali túto nevýhodu a v cieli boli na štvrtom a piatom mieste.

Hlavné preteky vyhral Yvan Muller a Jose Maria Lopez skončil druhý. Prvé dve miesta v cieli hovoria jasne o dominantnom postavení automobilov Citroën C-Elysée v seriáli WTCC. V tejto sezóne získali už piate dvojité víťazstvo.

Výsledky z japonského okruhu priblížili Argentínčanovi Lopezovi z tímu Citroën možnosť získať tretí raz v rade titul majstra sveta vo WTCC. Lopez vedie s náskokom 120 bodov pred tímovým partnerom Mullerom a s rovnakým náskokom aj pred Monteirom (Honda Civic). Blízko k zisku titulu majstra sveta v tímovej súťaži Pohára konštruktérov je aj tím Citroën.

Na ďalších pretekoch v čínskom Šanghaji 24. a 25. septembra sa už môže o všetkom rozhodnúť.

Výsledky pretekov v Motegi

Otváracie preteky

1. Norbert MicheliszHonda Civic
2. Rob HuffHonda Civic
3. Tiago MonteiroHonda Civic
4. José Maria LopezCitroën C-Elysée
5. Yvan MullerCitroën C-Elysée
6. Thed BjorkVolvo S60

Hlavné preteky

1. Yvan MullerCitroën C-Elysée
2. José María LópezCitroën C-Elysée
3. Tiago MonteiroHonda Civic
4. Mehdi BennaniCitroën C-Elysée
5. Nestor GirolamiVolvo S60
6. Tom ChiltonCitroën C-Elysée

Priebežné poradie jazdcov

1. José Maria Lopez319 b
2. Yvan Muller199
3. Tiago Monteiro199
4. Rob Huff178
5. Norbert Michelisz172
6. Mehdi Bennani160

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Citroën791 bodov
2. Honda583
3. Lada440
4. Polestar235

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.