WTCC: Citroëny úspešné aj v Motegi

Utorok, 06 september 2016

V Japonsku na okruhu Motegi pokračoval ďalším podujatím seriál majstrovstiev sveta cestných automobilov kategórie WTCC.

Citroen WTCC

V otváracích pretekoch štartovali jazdci Citroënu Yvan Muller a Jose Maria Lopez z deviateho a desiateho miesta na štartovom rošte. Výbornou jazdou zmazali túto nevýhodu a v cieli boli na štvrtom a piatom mieste.

Hlavné preteky vyhral Yvan Muller a Jose Maria Lopez skončil druhý. Prvé dve miesta v cieli hovoria jasne o dominantnom postavení automobilov Citroën C-Elysée v seriáli WTCC. V tejto sezóne získali už piate dvojité víťazstvo.

Výsledky z japonského okruhu priblížili Argentínčanovi Lopezovi z tímu Citroën možnosť získať tretí raz v rade titul majstra sveta vo WTCC. Lopez vedie s náskokom 120 bodov pred tímovým partnerom Mullerom a s rovnakým náskokom aj pred Monteirom (Honda Civic). Blízko k zisku titulu majstra sveta v tímovej súťaži Pohára konštruktérov je aj tím Citroën.

Na ďalších pretekoch v čínskom Šanghaji 24. a 25. septembra sa už môže o všetkom rozhodnúť.

Výsledky pretekov v Motegi

Otváracie preteky

1. Norbert MicheliszHonda Civic
2. Rob HuffHonda Civic
3. Tiago MonteiroHonda Civic
4. José Maria LopezCitroën C-Elysée
5. Yvan MullerCitroën C-Elysée
6. Thed BjorkVolvo S60

Hlavné preteky

1. Yvan MullerCitroën C-Elysée
2. José María LópezCitroën C-Elysée
3. Tiago MonteiroHonda Civic
4. Mehdi BennaniCitroën C-Elysée
5. Nestor GirolamiVolvo S60
6. Tom ChiltonCitroën C-Elysée

Priebežné poradie jazdcov

1. José Maria Lopez319 b
2. Yvan Muller199
3. Tiago Monteiro199
4. Rob Huff178
5. Norbert Michelisz172
6. Mehdi Bennani160

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Citroën791 bodov
2. Honda583
3. Lada440
4. Polestar235

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.