WTCC: historické trojité víťazstvo Chevroletu na dvojdňových pretekoch

Utorok, 10 júl 2007

Chevrolet zaznamenal historické trojité víťazstvo za prvé tri miesta v prvý deň pretekov WTCC (World Touring Car Championship) v Porte. Trojica jeho jazdcov Alain Menu, Rob Huff a Nicola Larini skončili v pretekoch poznamenaných incidentmi obsadili prvé tri priečky a svojim súperom nedali žiadnu šancu.

World Touring Car Championship

Po prvýkrát od začiatku aktivít značky Chevrolet vo WTCC v roku 2005 tak tri Lacetti zabrali stupne víťazov len pre seba. Pre Alaina Menu to bolo tretie tohtoročné víťazstvo a stal sa prvým jazdcom seriálu, ktorému sa podarilo zaznamenať v tohtoročnom seriáli takýto úspech. Rob Huff skončil po prvý raz na stupňoch víťazov. V prvých pretekoch zaznamenal aj najrýchlejší čas na jedno kolo.

V druhých pretekoch ho o body pripravila najmä nesprávna voľba pneumatík. Menu vystúpil na stupne víťazov aj v druhých pretekoch. Larini v nich havaroval, keď jazdil na treťom mieste. Menu sa teraz v celkovom poradí majstrovstiev delí o piate miesto s Larinim, má však výhodu svojich troch dosiahnutých víťazstiev.

World Touring Car Championship

Výsledky 1. pretekov

1. A. MenuChevrolet Lacetti
2. R. HuffChevrolet Lacetti
3. N. LariniChevrolet Lacetti
4. G. TarquiniSeat Leon
5. Y. MullerSeat Leon

Výsledky 2. pretekov

1. A PriaulxBMW 320si
2. J MüllerBMW 320si
3. A MenuChevrolet Lacetti
4. T CoronelSeat Leon
5. Y MullerSeat Leon
...
11. R HuffChevrolet Lacetti
20. N LariniChevrolet Lacetti

Poradie jazdcov (po 12. pretekoch z 22)

1. J Müller (BMW)58 bodov
2. A Farfus (BMW)56
3. A Priaulx (BMW)56
4. Y Muller (Seat)39
5. A Menu (Chevrolet)38
6. N Larini (Chevrolet)38
...
9. R Huff (Chevrolet)22

Poradie značiek (po 12. pretekoch z 22)

1. BMW167 bodov
2. Seat124
3. Chevrolet111
4. Alfa Romeo57
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.