WTCC: historické trojité víťazstvo Chevroletu na dvojdňových pretekoch

Utorok, 10 júl 2007

Chevrolet zaznamenal historické trojité víťazstvo za prvé tri miesta v prvý deň pretekov WTCC (World Touring Car Championship) v Porte. Trojica jeho jazdcov Alain Menu, Rob Huff a Nicola Larini skončili v pretekoch poznamenaných incidentmi obsadili prvé tri priečky a svojim súperom nedali žiadnu šancu.

World Touring Car Championship

Po prvýkrát od začiatku aktivít značky Chevrolet vo WTCC v roku 2005 tak tri Lacetti zabrali stupne víťazov len pre seba. Pre Alaina Menu to bolo tretie tohtoročné víťazstvo a stal sa prvým jazdcom seriálu, ktorému sa podarilo zaznamenať v tohtoročnom seriáli takýto úspech. Rob Huff skončil po prvý raz na stupňoch víťazov. V prvých pretekoch zaznamenal aj najrýchlejší čas na jedno kolo.

V druhých pretekoch ho o body pripravila najmä nesprávna voľba pneumatík. Menu vystúpil na stupne víťazov aj v druhých pretekoch. Larini v nich havaroval, keď jazdil na treťom mieste. Menu sa teraz v celkovom poradí majstrovstiev delí o piate miesto s Larinim, má však výhodu svojich troch dosiahnutých víťazstiev.

World Touring Car Championship

Výsledky 1. pretekov

1. A. MenuChevrolet Lacetti
2. R. HuffChevrolet Lacetti
3. N. LariniChevrolet Lacetti
4. G. TarquiniSeat Leon
5. Y. MullerSeat Leon

Výsledky 2. pretekov

1. A PriaulxBMW 320si
2. J MüllerBMW 320si
3. A MenuChevrolet Lacetti
4. T CoronelSeat Leon
5. Y MullerSeat Leon
...
11. R HuffChevrolet Lacetti
20. N LariniChevrolet Lacetti

Poradie jazdcov (po 12. pretekoch z 22)

1. J Müller (BMW)58 bodov
2. A Farfus (BMW)56
3. A Priaulx (BMW)56
4. Y Muller (Seat)39
5. A Menu (Chevrolet)38
6. N Larini (Chevrolet)38
...
9. R Huff (Chevrolet)22

Poradie značiek (po 12. pretekoch z 22)

1. BMW167 bodov
2. Seat124
3. Chevrolet111
4. Alfa Romeo57
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.