WTCC: historické trojité víťazstvo Chevroletu na dvojdňových pretekoch

Utorok, 10 júl 2007

Chevrolet zaznamenal historické trojité víťazstvo za prvé tri miesta v prvý deň pretekov WTCC (World Touring Car Championship) v Porte. Trojica jeho jazdcov Alain Menu, Rob Huff a Nicola Larini skončili v pretekoch poznamenaných incidentmi obsadili prvé tri priečky a svojim súperom nedali žiadnu šancu.

World Touring Car Championship

Po prvýkrát od začiatku aktivít značky Chevrolet vo WTCC v roku 2005 tak tri Lacetti zabrali stupne víťazov len pre seba. Pre Alaina Menu to bolo tretie tohtoročné víťazstvo a stal sa prvým jazdcom seriálu, ktorému sa podarilo zaznamenať v tohtoročnom seriáli takýto úspech. Rob Huff skončil po prvý raz na stupňoch víťazov. V prvých pretekoch zaznamenal aj najrýchlejší čas na jedno kolo.

V druhých pretekoch ho o body pripravila najmä nesprávna voľba pneumatík. Menu vystúpil na stupne víťazov aj v druhých pretekoch. Larini v nich havaroval, keď jazdil na treťom mieste. Menu sa teraz v celkovom poradí majstrovstiev delí o piate miesto s Larinim, má však výhodu svojich troch dosiahnutých víťazstiev.

World Touring Car Championship

Výsledky 1. pretekov

1. A. MenuChevrolet Lacetti
2. R. HuffChevrolet Lacetti
3. N. LariniChevrolet Lacetti
4. G. TarquiniSeat Leon
5. Y. MullerSeat Leon

Výsledky 2. pretekov

1. A PriaulxBMW 320si
2. J MüllerBMW 320si
3. A MenuChevrolet Lacetti
4. T CoronelSeat Leon
5. Y MullerSeat Leon
...
11. R HuffChevrolet Lacetti
20. N LariniChevrolet Lacetti

Poradie jazdcov (po 12. pretekoch z 22)

1. J Müller (BMW)58 bodov
2. A Farfus (BMW)56
3. A Priaulx (BMW)56
4. Y Muller (Seat)39
5. A Menu (Chevrolet)38
6. N Larini (Chevrolet)38
...
9. R Huff (Chevrolet)22

Poradie značiek (po 12. pretekoch z 22)

1. BMW167 bodov
2. Seat124
3. Chevrolet111
4. Alfa Romeo57
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.