WTCC na Slovakia Ringu

Pondelok, 29 apríl 2013

Prvé tohtoročné preteky z kategórie "veľkých" na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni sa konalo počas tohto víkendu. Preteky seriálu majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC si tak opäť našli cestu na Slovensko. Víťazom prvej jazdy sa stal Talian Gabriele Tarquini s Hondou Civic, druhá jazda sa stala korisťou Holanďana Toma Coronela na BMW.

WTCC SlovRing
Prvým z vrcholných tohtoročných podujatí na Slovakia Ringu boli preteky FIA WTCC

Japonská Hondy Civic sa predviedla v plnej paráde v prvej jazde, keď všetky tri miesta na stupni víťazov patrili jazdcom značky Honda. V prvej jazde na najvyšší stupienok vystúpil Talian Gabriele Tarquini. Po jeho boku stál sprava Portugalčan Tiago Monteiro a po jeho ľavej ruke maďarský jazdec Norbert Michelisz.

Z víťazstva v druhej jazde sa tešil Holanďan Tom Coronel, na BMW, druhý skončil minuloročný víťaz seriálu Francúz Yvan Muller na Chevrolete a bronzový stupienok patril víťazovi prvej jazdy, Talianovi Gabriele Tarquinimu.

Preteky európskeho šampionátu ETCC majú zastúpenie aj jazdcom zo Slovenska Matejom Homolom. Slovenskému jazdcovi sa vydarila najmä druhá jazdu, ktorú vyhral. Je to jeho prvé víťazstvo v kariére na takto významnom podujatí. Do pretekov štartoval zo siedmej pozície, ale už po prvej zákrute bol druhý. Z víťazstva mal potom v cieli veľkú radosť.

Výsledky WTCC v Orechovej Potôni

Prvá jazda

1. Gabriele TarquiniTal./Honda22:18,761 min
2. Tiago MonteiroPortug./Honda+1,202 s
3. Norbert MicheliszMaď./Honda+1,616

Druhá jazda

1. Tom CoronelHol./BMW22:26,224
2. Yvan MullerFranc./Chevrolet+2,990 s
3. Gabriele TarquiniTal./Honda+3,345

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.