WTCC na Slovakia Ringu

Pondelok, 29 apríl 2013

Prvé tohtoročné preteky z kategórie "veľkých" na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni sa konalo počas tohto víkendu. Preteky seriálu majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC si tak opäť našli cestu na Slovensko. Víťazom prvej jazdy sa stal Talian Gabriele Tarquini s Hondou Civic, druhá jazda sa stala korisťou Holanďana Toma Coronela na BMW.

WTCC SlovRing
Prvým z vrcholných tohtoročných podujatí na Slovakia Ringu boli preteky FIA WTCC

Japonská Hondy Civic sa predviedla v plnej paráde v prvej jazde, keď všetky tri miesta na stupni víťazov patrili jazdcom značky Honda. V prvej jazde na najvyšší stupienok vystúpil Talian Gabriele Tarquini. Po jeho boku stál sprava Portugalčan Tiago Monteiro a po jeho ľavej ruke maďarský jazdec Norbert Michelisz.

Z víťazstva v druhej jazde sa tešil Holanďan Tom Coronel, na BMW, druhý skončil minuloročný víťaz seriálu Francúz Yvan Muller na Chevrolete a bronzový stupienok patril víťazovi prvej jazdy, Talianovi Gabriele Tarquinimu.

Preteky európskeho šampionátu ETCC majú zastúpenie aj jazdcom zo Slovenska Matejom Homolom. Slovenskému jazdcovi sa vydarila najmä druhá jazdu, ktorú vyhral. Je to jeho prvé víťazstvo v kariére na takto významnom podujatí. Do pretekov štartoval zo siedmej pozície, ale už po prvej zákrute bol druhý. Z víťazstva mal potom v cieli veľkú radosť.

Výsledky WTCC v Orechovej Potôni

Prvá jazda

1. Gabriele TarquiniTal./Honda22:18,761 min
2. Tiago MonteiroPortug./Honda+1,202 s
3. Norbert MicheliszMaď./Honda+1,616

Druhá jazda

1. Tom CoronelHol./BMW22:26,224
2. Yvan MullerFranc./Chevrolet+2,990 s
3. Gabriele TarquiniTal./Honda+3,345

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.