WTCC: V Argentíne Citroën neporazený

Štvrtok, 11 august 2016

Jose Maria Lopez a Tom Chilton sa postarali o to, že po dvoch víťazstvách zostáva Citroën C-Elysée WTCC v Argentíne neporazený. Výsledky z Termas de Río Hondo pomohli značke Citroën a Lopezovi k zvýšeniu náskoku na čele priebežného hodnotenia majstrovstiev sveta WTCC. V otváracích pretekoch sa z tretieho miesta tešil Francúz Yvan Muller.

Citroen WTCC
Ilustračná snímka: Citroën C-Elysée s Lopezom vyhral v Argentíne hlavné preteky WTCC

Diváci v argentínskom Termas Rio Hondo mali radosť z výkonu, ktorý predviedol domáci jazdec tímu Citroën Jose Maria Lopez. Po prvom kole sa Argentínčan, ktorý za trest kvôli technickým problémom štartoval zozadu, posunul na štrnáste miesto, o dve kolá neskôr bol už v prvej desiatke. Postupne sa prebil na piate miesto, čo pre neho znamenalo dôležité body do celkového hodnotenia.

Hlavné preteky sa potom pre Lopeza vyvíjali oveľa lepšie, pretože štartoval z pole position! Yvan Muller zaujal na rošte štvrté miesto. Po štarte prekvapil maďarský jazdec Norbert Michelisz, ktorý sa dostal na čelo pretekov. Za ním jazdili Lopez a Yvan Muller. Argentínčan si udržal tesný náskok pred Francúzom a piloti tímu Citroën Total sa vydali prenasledovať Michelisza.

Muller tlačil na lídra pretekov Michelisza a prinútil ho k chybe. Michelisz sa snažil brániť svoju pozíciu, otvoril priestor a Lopez sa dostal do vedenia. Muller sa snažil nasledovať svojho tímového kolegu, no dostal sa do kontaktu s Micheliszom. Ten ho vytlačil do štrkovej zóny a Citroën C-Elysée v sedle s Mullerom sa prepadol na piate miesto. Poradie sa potom až do konca pretekov nezmenilo a Lopez si pripísal už siedme víťazstvo v sezóne.

V priebežnom hodnotení majstrovstiev sveta WTCC zvýšil Lopez svoj náskok na čele na 117 bodov. Yvan Muller postúpil na tretie miesto a na druhého Tiago Monteira (Honda Civic) stráca len sedem bodov. V priebežnom hodnotení Pohára konštruktérov si Citroën upevnil vedúcu pozíciu, keď svoj náskok zvýšil na 196 bodov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.