WTCC: V Argentíne Citroën neporazený

Štvrtok, 11 august 2016

Jose Maria Lopez a Tom Chilton sa postarali o to, že po dvoch víťazstvách zostáva Citroën C-Elysée WTCC v Argentíne neporazený. Výsledky z Termas de Río Hondo pomohli značke Citroën a Lopezovi k zvýšeniu náskoku na čele priebežného hodnotenia majstrovstiev sveta WTCC. V otváracích pretekoch sa z tretieho miesta tešil Francúz Yvan Muller.

Citroen WTCC
Ilustračná snímka: Citroën C-Elysée s Lopezom vyhral v Argentíne hlavné preteky WTCC

Diváci v argentínskom Termas Rio Hondo mali radosť z výkonu, ktorý predviedol domáci jazdec tímu Citroën Jose Maria Lopez. Po prvom kole sa Argentínčan, ktorý za trest kvôli technickým problémom štartoval zozadu, posunul na štrnáste miesto, o dve kolá neskôr bol už v prvej desiatke. Postupne sa prebil na piate miesto, čo pre neho znamenalo dôležité body do celkového hodnotenia.

Hlavné preteky sa potom pre Lopeza vyvíjali oveľa lepšie, pretože štartoval z pole position! Yvan Muller zaujal na rošte štvrté miesto. Po štarte prekvapil maďarský jazdec Norbert Michelisz, ktorý sa dostal na čelo pretekov. Za ním jazdili Lopez a Yvan Muller. Argentínčan si udržal tesný náskok pred Francúzom a piloti tímu Citroën Total sa vydali prenasledovať Michelisza.

Muller tlačil na lídra pretekov Michelisza a prinútil ho k chybe. Michelisz sa snažil brániť svoju pozíciu, otvoril priestor a Lopez sa dostal do vedenia. Muller sa snažil nasledovať svojho tímového kolegu, no dostal sa do kontaktu s Micheliszom. Ten ho vytlačil do štrkovej zóny a Citroën C-Elysée v sedle s Mullerom sa prepadol na piate miesto. Poradie sa potom až do konca pretekov nezmenilo a Lopez si pripísal už siedme víťazstvo v sezóne.

V priebežnom hodnotení majstrovstiev sveta WTCC zvýšil Lopez svoj náskok na čele na 117 bodov. Yvan Muller postúpil na tretie miesto a na druhého Tiago Monteira (Honda Civic) stráca len sedem bodov. V priebežnom hodnotení Pohára konštruktérov si Citroën upevnil vedúcu pozíciu, keď svoj náskok zvýšil na 196 bodov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.