WTCC: V Argentíne Citroën neporazený

Štvrtok, 11 august 2016

Jose Maria Lopez a Tom Chilton sa postarali o to, že po dvoch víťazstvách zostáva Citroën C-Elysée WTCC v Argentíne neporazený. Výsledky z Termas de Río Hondo pomohli značke Citroën a Lopezovi k zvýšeniu náskoku na čele priebežného hodnotenia majstrovstiev sveta WTCC. V otváracích pretekoch sa z tretieho miesta tešil Francúz Yvan Muller.

Citroen WTCC
Ilustračná snímka: Citroën C-Elysée s Lopezom vyhral v Argentíne hlavné preteky WTCC

Diváci v argentínskom Termas Rio Hondo mali radosť z výkonu, ktorý predviedol domáci jazdec tímu Citroën Jose Maria Lopez. Po prvom kole sa Argentínčan, ktorý za trest kvôli technickým problémom štartoval zozadu, posunul na štrnáste miesto, o dve kolá neskôr bol už v prvej desiatke. Postupne sa prebil na piate miesto, čo pre neho znamenalo dôležité body do celkového hodnotenia.

Hlavné preteky sa potom pre Lopeza vyvíjali oveľa lepšie, pretože štartoval z pole position! Yvan Muller zaujal na rošte štvrté miesto. Po štarte prekvapil maďarský jazdec Norbert Michelisz, ktorý sa dostal na čelo pretekov. Za ním jazdili Lopez a Yvan Muller. Argentínčan si udržal tesný náskok pred Francúzom a piloti tímu Citroën Total sa vydali prenasledovať Michelisza.

Muller tlačil na lídra pretekov Michelisza a prinútil ho k chybe. Michelisz sa snažil brániť svoju pozíciu, otvoril priestor a Lopez sa dostal do vedenia. Muller sa snažil nasledovať svojho tímového kolegu, no dostal sa do kontaktu s Micheliszom. Ten ho vytlačil do štrkovej zóny a Citroën C-Elysée v sedle s Mullerom sa prepadol na piate miesto. Poradie sa potom až do konca pretekov nezmenilo a Lopez si pripísal už siedme víťazstvo v sezóne.

V priebežnom hodnotení majstrovstiev sveta WTCC zvýšil Lopez svoj náskok na čele na 117 bodov. Yvan Muller postúpil na tretie miesto a na druhého Tiago Monteira (Honda Civic) stráca len sedem bodov. V priebežnom hodnotení Pohára konštruktérov si Citroën upevnil vedúcu pozíciu, keď svoj náskok zvýšil na 196 bodov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.