WTCC: V Argentíne Citroën neporazený

Štvrtok, 11 august 2016

Jose Maria Lopez a Tom Chilton sa postarali o to, že po dvoch víťazstvách zostáva Citroën C-Elysée WTCC v Argentíne neporazený. Výsledky z Termas de Río Hondo pomohli značke Citroën a Lopezovi k zvýšeniu náskoku na čele priebežného hodnotenia majstrovstiev sveta WTCC. V otváracích pretekoch sa z tretieho miesta tešil Francúz Yvan Muller.

Citroen WTCC
Ilustračná snímka: Citroën C-Elysée s Lopezom vyhral v Argentíne hlavné preteky WTCC

Diváci v argentínskom Termas Rio Hondo mali radosť z výkonu, ktorý predviedol domáci jazdec tímu Citroën Jose Maria Lopez. Po prvom kole sa Argentínčan, ktorý za trest kvôli technickým problémom štartoval zozadu, posunul na štrnáste miesto, o dve kolá neskôr bol už v prvej desiatke. Postupne sa prebil na piate miesto, čo pre neho znamenalo dôležité body do celkového hodnotenia.

Hlavné preteky sa potom pre Lopeza vyvíjali oveľa lepšie, pretože štartoval z pole position! Yvan Muller zaujal na rošte štvrté miesto. Po štarte prekvapil maďarský jazdec Norbert Michelisz, ktorý sa dostal na čelo pretekov. Za ním jazdili Lopez a Yvan Muller. Argentínčan si udržal tesný náskok pred Francúzom a piloti tímu Citroën Total sa vydali prenasledovať Michelisza.

Muller tlačil na lídra pretekov Michelisza a prinútil ho k chybe. Michelisz sa snažil brániť svoju pozíciu, otvoril priestor a Lopez sa dostal do vedenia. Muller sa snažil nasledovať svojho tímového kolegu, no dostal sa do kontaktu s Micheliszom. Ten ho vytlačil do štrkovej zóny a Citroën C-Elysée v sedle s Mullerom sa prepadol na piate miesto. Poradie sa potom až do konca pretekov nezmenilo a Lopez si pripísal už siedme víťazstvo v sezóne.

V priebežnom hodnotení majstrovstiev sveta WTCC zvýšil Lopez svoj náskok na čele na 117 bodov. Yvan Muller postúpil na tretie miesto a na druhého Tiago Monteira (Honda Civic) stráca len sedem bodov. V priebežnom hodnotení Pohára konštruktérov si Citroën upevnil vedúcu pozíciu, keď svoj náskok zvýšil na 196 bodov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring