WTCC v Brne: dvojité víťazstvo Chevroletu

Utorok, 21 jún 2011

Majstrovstvám sveta WTCC už dlhšie kraľujú Chevrolety Cruze. V ceste za ďalšími úspechmi pokračovali aj na Masarykovom okruhu v Brne, kde si vybojovali ďalšie dve víťazstvá a získali v dvoch pretekoch päť umiestnení na stupni víťazov zo šiestich možných.

Huff a Muller
Chevrolety Cruze dominovali v seriáli pretekov majstrovstiev sveta WTCC aj v Brne

V prvých pretekoch počas tohto víkendu obsadili Chevrolety Cruze prvé, druhé a tretie miesto. Úspešný v nich bol R. Huff, ktorý tak zaznamenal vo svojej kariére už tretí úspech na českej trati. Na svoje víťazstvo si pripravil pozíciu už v úvodnej časti pretekov, keď sa mu darilo dostať sa pred lídra priebežného poradia Yvana Mullera a cieľom prešiel ako víťaz. Druhú priečku obsadil Muller a na treťom mieste prešiel cieľom tretí ďalší z tímu Cruze Menu.

Druhé preteky sa už išli v réžii Mullera, ktorý sa po štarte musel prebojovávať dopredu až z ôsmeho miesta na štarte. Svoju vedúcu pozíciu už nikomu neprepustil a získal svoje druhé tohtoročné víťazstvo. Druhý so stratou viac ako štyroch sekúnd skončil Coronel na BMW 320 TC, avšak v tesnom závese za ním boli hneď dva Chevrolety Cruze. Tretí so stratou len 0,23 sekundy bol v cieli Menu a štvrtý Huff .

V Brne si jazdci tímu Chevroelt ešte viac vylepšili svoje postavenia v seriáli. Po úspechoch na Masarykovom okruhu majú na svojom konte 8. a 9. víťazstvo z desiatich pretekov a tím Chevrolet je v dobrej pozícii v hodnotení jazdcov i tímov v seriálu majstrovstiev sveta WTCC.

Najbližšie preteky sa pôjdu 2.-3. júla v Portugalsku na okruhu v Porto.

5. M NykjaerSEAT León 1,6T+11,45

Priebežné poradie jazdcov (po 10 z 24 pretekov)

UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.