Zmena: Gonda odchádza testovať Indy Lights

Streda, 05 október 2016

Richarda Gondu sme sledovali v pretekoch formulových áut GT3, ktoré sa jazdili popri pretekoch formuly 1. Teraz prichádza správa, že mladý automobilový pretekár ide skúšať niečo nové v americkej sérii Indy Lights.

1 Gonda
Richard Gonda prestupuje. Formulu kategórie GP3 mení za americkú série Indy Lights.

Slovenský automobilový pretekár Richard Gonda začiatkom tohto mesiaca odlieta do amerického Indianapolisu, kde ho čaká oficiálne testovanie v prestížnej sérii Indy Lights. Dvadsaťdvaročný Banskobystričan tak nadviaže na sériu víkendov, počas ktorých pretekal v tejto sezóne v GP3 popri formule 1.

V dňoch 8. a 9. októbra bude Gonda na slávnej trati spolupracovať s americkou ikonou motoristického športu, tímom Andretti Autosport. Počas tohto oficiálneho testovania šampionátu Indy Lights sa bude oboznamovať s novým prostredím, samotným monopostom a prácou tímu, ktorý založil Michael Andretti, syn slávneho amerického jazdca a majstra sveta formuly 1 Maria Andrettiho.

2 Gonda

Monopost Indy Lights Dallara IL-15, na ktorom bude Gonda jazdiť, poháňa dvojlitrový turbomotor Mazda s výkonom 450 až 500 koní a využíva pneumatiky Cooper Tires. Preteky týchto formúl sú súčasťou víkendov legendárnej a veľmi populárnej série Indy Car.

Seriál Indy Lights prináša možnosť zviditeľniť slovenský motorizmus v zámorí a pre Gondovu kariéru by bol ďalším významným míľnikom.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.