Akropolis: víťaz Hirvonen, Loeb v priekope

Štvrtok, 25 jún 2009

Rallye Akropolis, siedme podujatie majstrovstiev sveta, neprialo aktuálnemu majstrovi sveta Sébastienovi Loebovi, ktorý havaroval a zo súťaže musel odstúpiť. Naopak, konečne sa uchytil vicemajster sveta Mikko Hirvonen na Forde Focus, ktorý v Grécku vyhral. Druhý skončil Sébastien Ogier z juniorskeho tímu Citroën, tretie miesto obsadil druhý pilot Fordu Jari-Matti Latvala.

M. Hirvonen

Náročná grécka súťaž bola plná zvratov a dala posádkam poriadne zabrať. Vysoké teploty, tvrdá kamenistá a prašná trať boli všade. Doplatilo na to viacero posádok, nevynímajúc ani Loeba, ktorý sa dopustil chyby, urobil pár kotrmelcov a pokračovať už nemohol. Hirvonen, naopak, jazdil bez chýb a vyhral. Je to jeho prvé tohtoročné víťazstvo v seriáli. Po Sardínii, kde sa z víťazstva tešil Latvala, je prvenstvo Hirvonena druhým tohtoročným víťazstvom Fordu v seriáli majstrovstiev sveta. Ford si v Grécku prvým a tretím miestom vylepšil aj pozíciu v súťaži tímov, keď na vedúci Citroën stráca už len 14 bodov.

Hirvonen po víťazstve na Rallye Akropolis znížil bodovú stratu na Loeba na sedem bodov a je znovu v hre o titul tohtoročného majstra sveta. Hirvonen jazdil isto, spoľahlivo a s prehľadom, postupne zvyšoval svoj náskok, ktorý v cieli narástol na takmer jeden a štvrť minúty. Veľmi dobre jazdil v Grécku mladý Francúz Ogier na Citroëne C4, keď skončil druhý. Tretiu priečku obsadil Hirvonenov tímový kolega Latvala. Ďalšie bodované miesta obsadili netradične Villagra, Rautenbach, Qassimi, Ostber a Athanassoulas, ktorý štartoval na Škode Fabia S2000 a vyhral triedu produkčných áut.